شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آزمايش ادرار

1. سلام آقاي دكتر در آزمايش ادرار من در يه قسمتي نوشته blood=trace يعني چي؟ من زمانيكه آزمايش ادرار ميدادم پريود نبودم .لطفا راهنمايي كنيد.

2. anita_8145 نوشته است: سلام آقاي دكتر در آزمايش ادرار من در يه قسمتي نوشته blood=trace يعني چي؟ من زمانيكه آزمايش ادرار ميدادم پريود نبودم .لطفا راهنمايي كنيد.

سلام

یعنی مقدار جزئی خون در ادرار شما دیده شده . وجود خون در ادرار دلایل متفاوتی داره که وقتی نتیجه آزمایش رو برای تفسیر به پزشک نشان می دهید حتما اگر لازم بدونند برای پیگیری راهنماییتون می کنند .
    علت عمده این مسئله عفونت دستگاه تناسلی زنانه هست . گاهی ضربات و تروما هم می تونه این مشکل رو بوجود بیاره . مشکلات مثانه و کلیه هم به همین ترتیب و در نهایت مشکلات بدخیمی  مثل سرطان
    لازم نیست نگران باشید چون عمدتا مشکل بدخیم نیست ولی نیاز به پیگیری دارد . به متخصص کلیه و مجاری ادراری یا متخصص زنان مراجعه کنید

3. سلام،
    منم چند روز پیش این آزمایش رو دادم ولی علاوه بر اینکه در آزمایشم چند قطره خون دیده شده چند مورد دیگه هم هست که میخواستم راهنماییم کنید.
    Blood.....Trace
    WBC/HPF.....3_4
    RBC/HPF.....3_4
    EPi_cell/HPF.....5_6
    البته سونوگرافی هم برام نوشتن که فعلا نرفتم.
    تا چند درصد احتمال  سرطان وجود داره؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. lida722 نوشته است: سلام،
    منم چند روز پیش این آزمایش رو دادم ولی علاوه بر اینکه در آزمایشم چند قطره خون دیده شده چند مورد دیگه هم هست که میخواستم راهنماییم کنید.
    Blood.....Trace
    WBC/HPF.....3_4
    RBC/HPF.....3_4
    EPi_cell/HPF.....5_6
    البته سونوگرافی هم برام نوشتن که فعلا نرفتم.
    تا چند درصد احتمال  سرطان وجود داره؟

سلام،
    نمونه ای که برای این آزمایش گرفته شده، آلوده بوده است به نظر من آزمایش را در زمان مناسب دوباره تکرار کنید.

5. سلام آقای دکتر
    اما زمان آزمایش حدود 10 روز قبل من پریودم تموم شده بود.
    سال نو مبارک

6. lida722 نوشته است: سلام آقای دکتر
    اما زمان آزمایش حدود 10 روز قبل من پریودم تموم شده بود.
    سال نو مبارک

سلام،
    منظور وجود خون نیست، وجود سلولهای اپیتلیال نشان می دهد که نمونه پس از خروج یا ظرف با ترشحات دستگاه تناسلی تماس پیدا کرده اند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید