شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استفاده از قرص اچ دی اضطراری و نگرانی

1. با سلام
    5 روز از اتمام دوره ی من گذشته بود که نزدیکی داشتم.برای پیشگیری اضطرار ی 24 ساعت بعد قرص اچ دی استفاده کردم طبق دستور.تقریبا 6 یا 8 روز بعد نصف روز خون ریزی داشتم ولی دل دردم تا چند روز ادامه داشت.امروز چهار دهم هستش من بطور طبیعی باید 8 ام یا نهم خونریزی می داشتم.نگرانم کی باید آزمایش خون بدم؟یا بیبی چک استفاده کنم؟ زمان خون ریزیم و باید از آخرین خون ریزی طبیعیم حساب کنم یا اون نصف روز خون ریزی؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید.نگران هستم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. feri_nej نوشته است: با سلام
    5 روز از اتمام دوره ی من گذشته بود که نزدیکی داشتم.برای پیشگیری اضطرار ی 24 ساعت بعد قرص اچ دی استفاده کردم طبق دستور.تقریبا 6 یا 8 روز بعد نصف روز خون ریزی داشتم ولی دل دردم تا چند روز ادامه داشت.امروز چهار دهم هستش من بطور طبیعی باید 8 ام یا نهم خونریزی می داشتم.نگرانم کی باید آزمایش خون بدم؟یا بیبی چک استفاده کنم؟ زمان خون ریزیم و باید از آخرین خون ریزی طبیعیم حساب کنم یا اون نصف روز خون ریزی؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید.نگران هستم

سلام

اگر روش اورژانسی رو درست اجرا کرده باشید اونوقت میشه گفت مشکلی نخواهد بود ( 2 تا اچ دی در یک نوبت و 12 ساعت بعد 2 اچ دی دیگر ) خونریزی زود تر از موعود و دل درد و تاخیر پریود هم همگی عوارض استفاده از همین روش اورژانسی هستند ضمن اینکه تاثیر استرس و ترس از بارداری ناخواسته هم روی عقب افتادن پریود واضحه

در هرصورت همین امروز هم می تونید برید تست خون بدید و جوابش قطعی خواهد بود
    و با کمی حساب و کتاب فکر می کنم از زمان رابطه تون هم بیش از 21 روز گذشته باشه که در اینصورت هم می تونن به جواب تست خانگی بی بی چک اطمینان کنید .

موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. اگر خانمی ازنظر جسمی ضعیف باشه (قد 162 و وزن 50 ) و نتونه در روش اورژانسی در هر نوبت 4 ال-دی یا 2 اچ-دی بخوره، تکلیف چیه؟ اگر بجای 2 نوبت گفته شده در این روش، 4 نوبت به فاصله 12 ساعتی، هر نوبت 2 ال-دی بخوره همون تأثیر رو داره؟  (یعنی در واقع همون 8 ال-دی رو در زمان طولانی تری بخوره)
    (منظور اینه که این خانم به هیچ وجه نتونه 4 ال-دی یا 2 اچ-دی رو یکجا بخوره و اگه این کار رو بکنه شدیداً حالش بد
    بشه.)
    متشکرم

4. Pini نوشته است:
    اگر خانمی ازنظر جسمی ضعیف باشه (قد 162 و وزن 50 ) و نتونه در روش اورژانسی در هر نوبت 4 ال-دی یا 2 اچ-دی بخوره، تکلیف چیه؟ اگر بجای 2 نوبت گفته شده در این روش، 4 نوبت به فاصله 12 ساعتی، هر نوبت 2 ال-دی بخوره همون تأثیر رو داره؟  (یعنی در واقع همون 8 ال-دی رو در زمان طولانی تری بخوره)
    (منظور اینه که این خانم به هیچ وجه نتونه 4 ال-دی یا 2 اچ-دی رو یکجا بخوره و اگه این کار رو بکنه شدیداً حالش بد
    بشه.)
    متشکرم

سلام

البته عدم تحمل روش اورژانسی به جثه خیلی ربط نداره . بعضی از خانمها در مقابل دریافت این دز از هورمون در کوتاه مدت ( 12 ساعت ) رفلکسهای بسیار سختی دارند . از دل درد و سردرد های شدید بگیرید تا خونریزیهای شدیدتر ! و در پاسخ سوالتون باید بگم که خیر اون مدلی که شما می فرمایید روش جلوگیری محسوب نمی شود و استاندارد روش اورژانسی فقط همون دو نوبت 12 ساعتی هست
    تکلیف اون خانم یا بهتر بگم تکلیف اون آقا هم اینه که مراعات حال خانم رو بکنند و از کاندوم یا یک روش پیشگیری دیگر ( فرضا استفاده منظم از قرص ) استفاده کنند تا خانمه بنده خدا مجبور نشه از اورژانسی استفاده کنه و عوارض بعدش رو تحمل کنه . همه اش که نباید به خودمون فکر کنیم !

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. با سلام خدمت آقای دکتر و دوستان گرامی
    من تقریباً یک ماه پیش با همسرمرابطه جنسی داشتم و از کاندوم استفاده کردیم و کاندوم هم کاملاً سالم بودو تقریباً روی تمام طول آلت کشیده شده بود و فقط به اندازه 1 سانتیمتر (وشاید هم کمتر) از قسمت بالای آلت (که به بدن متصل است) پوشیده نشده بود.ولی در حین رابطه تمام آلت وارد واژن میشد.
    الان بیش از یک ماه گذشته و پریود همسرم شروع نشده و ما شدیداً نگرانیم.

8روز پیش همسرم 2 قرص LD خورد که پریودش شروع بشه ولی نشد در صورتیکهقبلاًچند بار این کار رو کرده بود و همیشه 3-4 روز بعد از خوردن قرص هاپریودشده بود.
    3 روز پیش ایشون دوباره 1 قرص LD دیگه خورد ولی هنوز هم از پریود خبری نیست.
    آیا این عقب افتادن پریود می تونه نشونه بارداری باشه؟
    لطفاً ما رو راهنمایی کنید. داریم از نگرانی می میریم.

...................................................
    ((البتهایشون پریودش خیلی منظم نیست و تا حالا هم 2 بار تحت نظر متخصص دارو مصرفکرده و بار دومش همین 6 ماه پیش بود که ایشون برای 3 ماه دارو (سیپروترمیا چیزی شبیه این) مصرف کرد. بعد از اون ما یه رابطه داشتیم (با کاندوم)که 2 روز بعد از پریود همسرم بود ولی ایشون به دلیل وسواس، بعد از رابطهاز روش اورژانسی استفاده کرد و 4 روز بعد ایشون دوباره پریود شد (یعنی 6روز بعد از پریود قبلی) و 3 هفته بعد دوباره هم پریود شد که تقریباً منطبقبر روند ماه های قبل (هنگام استفاده از داروی تنظیم پریود) بود. (این قسمترو نوشتم که شما وضعیت رو بهتر درک کنید) ))
    ..................................................

6. Pini نوشته است: با سلام خدمت آقای دکتر و دوستان گرامی
    من تقریباً یک ماه پیش با همسرمرابطه جنسی داشتم و از کاندوم استفاده کردیم و کاندوم هم کاملاً سالم بودو تقریباً روی تمام طول آلت کشیده شده بود و فقط به اندازه 1 سانتیمتر (وشاید هم کمتر) از قسمت بالای آلت (که به بدن متصل است) پوشیده نشده بود.ولی در حین رابطه تمام آلت وارد واژن میشد.
    الان بیش از یک ماه گذشته و پریود همسرم شروع نشده و ما شدیداً نگرانیم.

8روز پیش همسرم 2 قرص LD خورد که پریودش شروع بشه ولی نشد در صورتیکهقبلاًچند بار این کار رو کرده بود و همیشه 3-4 روز بعد از خوردن قرص هاپریودشده بود.
    3 روز پیش ایشون دوباره 1 قرص LD دیگه خورد ولی هنوز هم از پریود خبری نیست.
    آیا این عقب افتادن پریود می تونه نشونه بارداری باشه؟
    لطفاً ما رو راهنمایی کنید. داریم از نگرانی می میریم.

...................................................
    ((البتهایشون پریودش خیلی منظم نیست و تا حالا هم 2 بار تحت نظر متخصص دارو مصرفکرده و بار دومش همین 6 ماه پیش بود که ایشون برای 3 ماه دارو (سیپروترمیا چیزی شبیه این) مصرف کرد. بعد از اون ما یه رابطه داشتیم (با کاندوم)که 2 روز بعد از پریود همسرم بود ولی ایشون به دلیل وسواس، بعد از رابطهاز روش اورژانسی استفاده کرد و 4 روز بعد ایشون دوباره پریود شد (یعنی 6روز بعد از پریود قبلی) و 3 هفته بعد دوباره هم پریود شد که تقریباً منطبقبر روند ماه های قبل (هنگام استفاده از داروی تنظیم پریود) بود. (این قسمترو نوشتم که شما وضعیت رو بهتر درک کنید) ))
    ..................................................

سلام
    دوست عزیز همیشه انتهای کاور با بدن یک فاصله ای دارد و این غیرعادی و نگران کننده نیست
    البته اگر به هردلیلی اونموقع همسرتون باردار شده باشه دیگه قرصهایی که  20 روز بعدش مصرف کردند نمی تونه جلوی بارداری رو بگیره

حالا توصیه های من

1- بنظرم نگرانیتون بی مورده . چون اون فاصله ای که گفتید به تنهایی نمی تونه مشکلی ایجاد کنه
    2- بنظرم علت اصلی تاخیر پریود همسرتون استرس - شاید بخاطر ترس از بارداری ناخواسته - باشه
    3- با مصرف قرص بالانس هورمونی همسرتون بهم خورده و احتمال تاخیر در پریودشون بیشتر هم شده
    4- اگر بیش از سه هفته از رابطه گذشته می تونید جهت آرامش خیال از تست ادرار خانگی - بی بی چک - استفاده کنید . ( از داروخانه تهیه کنید )
    5- اگر خیلی وسواس دارید یک تست بتا اچ سی جی خون در این فاصله زمانی بخوبی نشون خواهد داد که همسرتون باردار هست یا نیست که با توضیحات شما قاعدتا نباید باشند
    6- اگرتاخیر پریود همسرتون بیش از 10 روز شد جهت پیگیری به متخصص زنان مراجعه کنید - معنیش لزوما این نیست که ایشون باردار باشند -

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  7. با سلام خدمت آقای دکتر
    خیلی سرچ کردم اما راه حل مشکلم رو پیدا نکردم ، پس امیدوارم که تکراری نباشه و پاسخم رو سریع دریافت کنم چون خیلی نگرانم
    آقای دکتر
    بنده میبایست در اواخر ماه شمسی دوره پریود خودم رو شروع میکردم که متاسفانه این اتفاق در پایان فروردین اتفاق نیفتاد و همونطور که میبینین 16 17 روز از زمانی که میبایست پریود میشدم گذشته
    آزمایش خون دادم و باردار شده ام
    از شما خواهش میکنم راه کاری برای من بگویید
    زمانی که احتمال باردار شدن را در آن میدهم دوم سوم فروردین است
    لطفا کمک کنید
    نگرانم
    چگونه میتوانم بارداری را دفع کنم؟
    از عوارض هم بگین لطفا
    آقای دکتر منتظرم
    لطفا سریعتر
    ممنونم

8. mandana110 نوشته است: با سلام خدمت آقای دکتر
    خیلی سرچ کردم اما راه حل مشکلم رو پیدا نکردم ، پس امیدوارم که تکراری نباشه و پاسخم رو سریع دریافت کنم چون خیلی نگرانم
    آقای دکتر
    بنده میبایست در اواخر ماه شمسی دوره پریود خودم رو شروع میکردم که متاسفانه این اتفاق در پایان فروردین اتفاق نیفتاد و همونطور که میبینین 16 17 روز از زمانی که میبایست پریود میشدم گذشته
    آزمایش خون دادم و باردار شده ام
    از شما خواهش میکنم راه کاری برای من بگویید
    زمانی که احتمال باردار شدن را در آن میدهم دوم سوم فروردین است
    لطفا کمک کنید
    نگرانم
    چگونه میتوانم بارداری را دفع کنم؟
    از عوارض هم بگین لطفا
    آقای دکتر منتظرم
    لطفا سریعتر
    ممنونم

سلام

متاسفانه صحبت در مورد سقط جنین خلاف مقررات سایت هست
    و تنها توصیه من به شما مراجعه به متخصص زنان هست ، اگر شرایط قانونی برای سقط رو داشته باشید حتما خودشون اقدامات لازم رو بجا میارن و درغیر اینصورت بازهم شاید از سردلسوزی و احساس مسئولیت کمکی بهتون بکنن

در نهایت سقط جنین در مراکز غیربهداشتی و زیرنظر افراد غیرمتخصص عوارض شدیدی از جمله خونریزی شد و نازائی و حتی مرگ ممکن است به همراه داشته باشد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  9. سلام خدمت شما
    خسته نباشید
    دوست عزیز بعد از رابطه جنسی با طرف مقابلم یک مقدار ترس(که طبیعی هم بنظر میرسد)من و طرف مقابلم را فرا گرفته است.در این نزدیکی به هیچ عنوان دخول انجام نشد و بکارت طرف مقابلم از بین نرفت و من نیز ارضا نشدم(بدون کاندوم بودم و نسبت به پیش آب مطمئن نیستم که خارج شده یا نه و همین باعث شک من شده)(نزدیکی 3 روز بعد از اتمام عادت ماهیانه بوده) اما با توجه به همه این تفاسیر ترس وجود دارد.ایشان 2ساعت بعد از برقراری رابطه 4 قرص ال دی مصرف کرده و 12ساعت بعد(صبح روز بعد)با شکم خالی 4قرص ال دی دیگر نیز مصرف کردند اما بعد از 1 ساعت 50 دقیقه بالا آوردند و با توجه به اینکه صبح روز بعد امتحان داشتند امکان خوردن مجدد قرصها نبود به همین خاطر مجددا بعد از امتحان یعنی با فاصله تقریبا 48 ساعت بعد از رابطه 2 قرص اچ دی و بعد از 12 ساعت 2 قرص اچ دی دیگر استفاده نمودند.آیا میتوان تا درصد زیادی خاطر جمع بود؟و با توجه به اینکه در هیچ کدام از 2دوره مصرف قرص خونریزی نکردند آیا این مسئله عادی است یا اشکالی وجود دارد؟باز هم مصرف قرص لازم است یا خیر؟اگر لازم است چه میزان و با چه دستور مصرفی؟قبلا از راهنماییتان ممنونم

10. alireza67 نوشته است: سلام خدمت شما
    خسته نباشید
    دوست عزیز بعد از رابطه جنسی با طرف مقابلم یک مقدار ترس(که طبیعی هم بنظر میرسد)من و طرف مقابلم را فرا گرفته است.در این نزدیکی به هیچ عنوان دخول انجام نشد و بکارت طرف مقابلم از بین نرفت و من نیز ارضا نشدم(بدون کاندوم بودم و نسبت به پیش آب مطمئن نیستم که خارج شده یا نه و همین باعث شک من شده)(نزدیکی 3 روز بعد از اتمام عادت ماهیانه بوده) اما با توجه به همه این تفاسیر ترس وجود دارد.ایشان 2ساعت بعد از برقراری رابطه 4 قرص ال دی مصرف کرده و 12ساعت بعد(صبح روز بعد)با شکم خالی 4قرص ال دی دیگر نیز مصرف کردند اما بعد از 1 ساعت 50 دقیقه بالا آوردند و با توجه به اینکه صبح روز بعد امتحان داشتند امکان خوردن مجدد قرصها نبود به همین خاطر مجددا بعد از امتحان یعنی با فاصله تقریبا 48 ساعت بعد از رابطه 2 قرص اچ دی و بعد از 12 ساعت 2 قرص اچ دی دیگر استفاده نمودند.آیا میتوان تا درصد زیادی خاطر جمع بود؟و با توجه به اینکه در هیچ کدام از 2دوره مصرف قرص خونریزی نکردند آیا این مسئله عادی است یا اشکالی وجود دارد؟باز هم مصرف قرص لازم است یا خیر؟اگر لازم است چه میزان و با چه دستور مصرفی؟قبلا از راهنماییتان ممنونم

سلام،
    احتمال بارداری وجود ندارد؛ خونریزی بعدی با اختلال مواجه خواهد بود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید