شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جویدن ناخن

1. با سلام
    کودک 2 ساله یکی از اقوام عادت به جویدن ناخن داره ، چوری میشه این عادت را ترکش داد ؟
    با تشکر

2. shiva1358 نوشته است: با سلام
    کودک 2 ساله یکی از اقوام عادت به جویدن ناخن داره ، چوری میشه این عادت را ترکش داد ؟
    با تشکر

با سلام
    فکر میکنم کودکان در این سن کارهایی از این قبیل را انجام میدهند مثل مکیدن انگشت یا جویدن ناخن چون بهشون ارامش میده و نیز دلیل دیگرش جلب توجه است و این دو دلیل عامل شروع یک عادت بد است اما برای از بین بردنش نباید از تنبیه یا تحقیر یا داد و بیداد استفاده کرد که نتیجه عکس میده چون کودک را سر لح میاندازه
    ترک عادت منفی در این سن خیلی خیلی راحت است میشه با سرگرم کردن کودک در زمان انجام این کار، او را کم کم ترک داد
    تنها راه درمان کودک در این سن فقط و فقط متمرکز کردن ذهنش روی چیز دیگری است
    باید به قول خودمون حواسشو پرت کرد و مدام این کار را کرد تا نتیجه بدهد گفتگو هم تاثیر داره اما نه در قالب جمالات طولانی و بلند فقط در قالب یک جمله دو یا سه کلمه ایی که این کار خوب نیست نگید بد هست چون کودک کار بد کردن را نوعی بازی با بزرگترها میدونه که ما اسمشو گذاشتیم لجبازی
    خلاصه اینکه باید وقت و حوصله گذاشت تا این کار ادامه پیدا نکنه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ramisa

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ره حل اول :من مادر هايي مي شناسم كه از لاك تلخ استفاده مي كنند در بعضي ها نتيجه مي دهد در بعضي ها نمي دهد
    راه حل دوم : كه قابل قبول تر است اينه كه مادر يك جايزه و تشويقي در ازاي ناخون نجوييدن كودك بزاره اونوقت مي بينيد كه چقدر زود نتيجه مي دهد
    خانم صبا شما مي تونيد براي اينكه كودك به اينكار عادت نكنه چند كار بكنيد؟
    1-اگر در حالت عادي كودك ديگه ناخون هاشو نمي خوره و به شما ميگه جايزه بديدمي تونيد صفت هاي ديگه اي كه توي اون بچه است و خوب نيست رو در نظر داشتهباشيد و بگيد عزيزم تو اگر ناخون هاتو نخوري و اون كار را انجانم ندهي مناين جايزه را به تو ميدهم؟
    يا اگر ناخون هاتو نخوري و 10 تا 20 بگيري من بهت جايزه مي دم .
    يا اول چند شعر زيبا برايم بخوان
    يا بزار از مامانت بپرسم تو توي خونه بچه خوبي بودي مامانو اذيت نكردي؟
    و ديگر اصلا اسم ناخون جويدن را به زبان نياريد.

البته اين نظر من چون من با نظر خانوم بلوسي موافقم
    ولي جايزه خيلي نقشه مهمي براي بچه ها داره حتي يك شكلات يا يك مداد.
    منكه توي كودكي خيلي دوست داشتم و حاظر بودم به خاطرش كارهايي كه ديگران ميگن انجام بدم و آدم موفقي هم در حال حاظر هستم لوسم نيستم و توقعي هم ازديگران به خاطره رفتار خوبم ندارم .
    بعضي وقتها جايزه موجب مي شود تا كودك شما از چيزي كه در آينده خواهد ترسيد ديگه نترسد
    مثلايكي از دكتر ها ميگفت من خانومم از مارمولك مي ترسيد ولي نمي خواستم بچههام اينجوري بشن براي همين بهشون گفتم هركي يك مارمولك بكشه برام بياره من1000 تومن بهش مي دم و الان بچه هايش ديگه از مارمولك نمي ترسن.

4. سلام من هم با نظر ramisa موافقم
    فرزند یکی از اقوام ما هم عادت به جویدن ناخن داشت تا حدی که دیگه چیزی از ناخن نمی موند و به گوشت می رسید، مادرش با وجود اینکه بچه پسر هست خیلی وقتها براش لاک میزد و از همه فامیل می خواست که هر وقت بچه رو می بینن ازش بپرسن که ناخنهات بلند شده یا نه و اگه حتی یه ذره هم بلند شده بود بهش جایزه بدن، الان طوری شده که با وجود اینکه 4 سالشه گاهی به ما زنگ میزنه و میگه که ناخنهام بلند شده تا بهش جایزه بدیم و تا حدود زیادی مشکل حل شده.

5. saba_sb42 نوشته است: سلام من هم با نظر ramisa موافقم
    فرزند یکی از اقوام ما هم عادت به جویدن ناخن داشت تا حدی که دیگه چیزی از ناخن نمی موند و به گوشت می رسید، مادرش با وجود اینکه بچه پسر هست خیلی وقتها براش لاک میزد و از همه فامیل می خواست که هر وقت بچه رو می بینن ازش بپرسن که ناخنهات بلند شده یا نه و اگه حتی یه ذره هم بلند شده بود بهش جایزه بدن، الان طوری شده که با وجود اینکه 4 سالشه گاهی به ما زنگ میزنه و میگه که ناخنهام بلند شده تا بهش جایزه بدیم و تا حدود زیادی مشکل حل شده.

با سلام
    دوست عزیز این راهها خوب است اما به دو شرط
    اول اینکه برای از بین بردن یک رفتار اشتباه از کار اشتباه دیگری بهره نگیرید تا بخواهید دوباره ان را هم از سرش در بیارید
    مثلا اگر خیلی به دادن هدیه عادت کنه باز دردسری تازه دارید
    دوم اینکه زدن لاک خوبه اما استفاده از روش های منفی باعث تنبیه روحی بچه میشه و او را ازار میده و باعث ناسازگاری و بهانه گیری اش میشه
    اما این راهها را اگر زیاد اغراق امیز انجام ندهید خوبه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید