شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نمي تونم ازدواج كنم

1. rosie

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام و خسته نباشید
    قبل از اینکه سوالم رو مطرح کنم میخواستم تشکر کنم از اینکه وقتتونو در اختیار دیگران میگذارید و کاملا به سوالات پاسخ میدهید بسیار سپاسگذارم .
    سوالم اینکه یکی از پسران نزدیکان به دوست دخترشون میگن من نمی تونم ازدواج کنم با هیچ کس و تو هم خیلی خوبی من مشکل دارم با خودم نمی تونم با خودم کنار بیام یعنی قول ازدواج میده و بعدا پشیمون میشه میگه نه! فقط دوست باشیم و رابطه داشته باشیم این رو هم بگم فوق العاده بهم دیگه علاقمندند و دوست دارند همدیگرو میخواستم اگه امکانش هست راهنمایی بفرمائید چکار باید کرد.در ضمن ابن آقا پسر 38 ساله هستند و ممنون میشم راهکارهای مناسب را معرفی نمائید
    با تشکر فراوان

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. rosie نوشته است: سلام و خسته نباشید
    قبل از اینکه سوالم رو مطرح کنم میخواستم تشکر کنم از اینکه وقتتونو در اختیار دیگران میگذارید و کاملا به سوالات پاسخ میدهید بسیار سپاسگذارم .
    سوالم اینکه یکی از پسران نزدیکان به دوست دخترشون میگن من نمی تونم ازدواج کنم با هیچ کس و تو هم خیلی خوبی من مشکل دارم با خودم نمی تونم با خودم کنار بیام یعنی قول ازدواج میده و بعدا پشیمون میشه میگه نه! فقط دوست باشیم و رابطه داشته باشیم این رو هم بگم فوق العاده بهم دیگه علاقمندند و دوست دارند همدیگرو میخواستم اگه امکانش هست راهنمایی بفرمائید چکار باید کرد.در ضمن ابن آقا پسر 38 ساله هستند و ممنون میشم راهکارهای مناسب را معرفی نمائید
    با تشکر فراوان

سلام ،
    ممنون از لطف شما .
    من روانشناس نیستم ولی به نظر من باید صریح و روشن مشکل این آقا را بپرسید . اینکه "نمی تونم با خودم کنار بیام و ..." دلیل نیست و می بایست ریشه یابی کنید که علت واقعی چیست ؟ ( مشکل مالی ، وابستگی عاطفی به خانواده ، وجود شخص دیگر و ...)  . این جمله "فقط دوست باشیم و رابطه داشته باشیم" هم زیاد جالب نیست (توی این سن و سال).
    البته اینگونه مسایل چند عاملی (Multi Factorial) هستند. و برای رفع مشکل باید عوامل مختلف را در نظر گرفت و با سوال علتها را جویا شد .

3. rosie

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ممنون از اینکه آنقدر دلسوزانه راهنمایی می کنید .
    البته من پرسیدم که آیا مشکل مالی یا شخص دیگری هست یا نه گفتند نه این مسائل نیست من نمیخوام ازدواج کنم و میدونم تو خیلی خوبی. البته من فکر میکنم وابستگی عاطفی به خانواده است چون ایشان در کودکی پدر خود را از دست دادن و فوق العاده توجه زیادی به مادرشون دارن و وقتی میگم خب بذار دوستیمون تموم بشه برای همیشه یا ازدواج کنیم به من میگه منو تحت فشار نذار خواهش میکنم من خودمو خوب میشناسم اینجوری قاطی میکنم همه چیز بهم میخوره بذار این چیزا رو خودم حس کنم  تو نگو فکر کن فقط دوستیم فقط همین .در آخر هم میگه میخوای دروغ بگم ؟ منو آزاد بذار مطمئن باش هر چی کمتر بگی بهتر .البته چندین بار  دوستیمون برای مدت کوتاهی قطع شد اما دوباره خودش باهام تماس گرفته و ادامه پیدا کرده باید بگم من فوق العاده به ایشون علاقه دارم و همین چند باری که دوستیون قطع شد من واقعا اعصابم بهم ریخت واقعا نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی فرمائید.
    با تشکر فراوان

4. rosie نوشته است: سلام
    ممنون از اینکه آنقدر دلسوزانه راهنمایی می کنید .
    البته من پرسیدم که آیا مشکل مالی یا شخص دیگری هست یا نه گفتند نه این مسائل نیست من نمیخوام ازدواج کنم و میدونم تو خیلی خوبی. البته من فکر میکنم وابستگی عاطفی به خانواده است چون ایشان در کودکی پدر خود را از دست دادن و فوق العاده توجه زیادی به مادرشون دارن و وقتی میگم خب بذار دوستیمون تموم بشه برای همیشه یا ازدواج کنیم به من میگه منو تحت فشار نذار خواهش میکنم من خودمو خوب میشناسم اینجوری قاطی میکنم همه چیز بهم میخوره بذار این چیزا رو خودم حس کنم  تو نگو فکر کن فقط دوستیم فقط همین .در آخر هم میگه میخوای دروغ بگم ؟ منو آزاد بذار مطمئن باش هر چی کمتر بگی بهتر .البته چندین بار  دوستیمون برای مدت کوتاهی قطع شد اما دوباره خودش باهام تماس گرفته و ادامه پیدا کرده باید بگم من فوق العاده به ایشون علاقه دارم و همین چند باری که دوستیون قطع شد من واقعا اعصابم بهم ریخت واقعا نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی فرمائید.
    با تشکر فراوان

سلام ،
    1 - برای ازدواج و شروع زندگی مشترک فرد باید آمادگی ورود به زندگی و پذیرش مسوولیت را داشته باشد ، این آمادگی ممکن است در یک فرد در سن 20 سالگی ایجاد شود و در دیگری در سن 40 سالگی. ( یعنی ایجاد فشار و اجبار به شروع زندگی به نظر من عاقلانه نیست)
    2 - ادامه این رابطه بستگی به شما داره ، با توجه به اینکه شما «فوق العاده» به ایشون علاقمند هستید احتمالا قطع این رابطه از طرف شما منتفی است ، ولی به نظر من برخی اوقات باید از مقدار علاقمندی طرف مقابل هم مطمئن شد و دید تا کجا و با ایجاد چه شرایطی این علاقمندی پایدار باقی می ماند .
    3 - توجه داشته باشید که رفتار و خلقیات طرف مقابل قبل از ازدواج و بعد آن ممکن است خیلی متفاوت باشد و به قول معروف تا زیر یک سقف نرفتید همه چیز معلوم نمی شود . پس سعی کنید «علاقه فوق العاده» را با مقداری تعقل همراه کنید تا نتیجه کار بهتر شود .
    4 - شاید ایشون تا 10 سال دیگه هم آمادگی نداشته باشد ، در همین حین شما هم 10 سال بزرگتر شده و دیگر افکار و طرز نگاه امروز خود را نخواهید داشت . پس زمان را هم در نظر بگیرید.
    5 - اگر الان با قطع این رابطه مثلا برای مدتی اعصابتون به هم بریزه بهتر از اینه که پس از ورود به زندگی مشترک و آشکار شدن برخی مشکلات تا آخر عمر اعصابتون به هم ریخته باشه... پس سعی کنید «عاقلانه» تصمیم بگیرید و نه صرفا احساسی.

به نظر من روابط انسانها همانند شخصیتشان بسیار پیچیده است و می بایست همه جوانب را در نظر گرفت.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. rosie

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ممنون از این همه راهنمایی خالصانه و صمیمانه شما و از اینکه انقدر وقت خودتونو میذاری و صادقانه و خیر خواهانه  راهنمایی میکنید بسیار سپاسگذارم من شخصا همیشه تمام کارهامون همیشه به خدا واگذار میکنم و هیچ وقت در کاری اصرار نمی کنم که فردا پشیمون بشم این کارمم به خدا میسپارم هر چی خدا بخواه و از لطف و راهنمایی شما بسیار متشکرم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید