شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زايمان طبيعي فوايد فراواني براي مادران دارد

1. دبير انجمن علمي مامايي ايران گفت: زايمان طبيعي از نظر علمي و فيزيولوژيک هيچ مشکل عمده شناخته شده‌اي براي مادر ايجاد نمي‌کند بلكه فوايد فراواني نيز به همراه دارد.

ایشان در خصوص اينکه گاهي تبليغ مي شود که زايمان طبيعي باعث شلي لگن مي شود، گفت: اين مقوله در حد بسيار کمي است ضمن اينکه در سزارين نيز مي تواند اتفاق بيافتد.

وي با بيان اينکه شواهد علمي جديد نشان مي دهد که اين عارضه بسيار کم قابل پيشگيري و نيز قابل اصلاح است، گفت: نمي توان به اين بهانه، عوارض شديدتري را براي مادر ايجاد کرد.

وي ادامه داد : مشکلات ادراري به دنبال سزارين بيشتر از زايمان طبيعي است چرا که ممکن است دستگاه ادراري حين عمل آسيب ببيند، ضمن اينکه کاتاتري که موقع عمل گذاشته مي‌شود، ممکن است پس از عمل ايجاد عفونت‌هاي ادراري كند.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي گفت: بر اساس مستندات مبتني بر شواهد، هيچ عارضه عمده شناخته شده اي براي زايمان طبيعي گزارش نشده است و اگر عارضه بسيار کمي ايجاد شود به خاطر مشکلاتي است که ما نمي توانيم پيش بيني کنيم و در مورد تمام زايمان ها نيز نبوده بلکه براي درصد بسيار کمي است که به راحتي نيز قابل اصلاح است.

وی افزود: اين در حاليست که عوارض سزارين يا قابل اصلاح نبوده و يا به سختي اصلاح مي‌شود.

وي گفت: اگر چه هم اکنون آمار مرگ و مير مادران در کشور پائين آمده است اما همين تعداد مرگ‌ها نيز بيشتر مربوط به زايمان‌هايي است که به روش سزارين انجام شده اند.

ایشان افزود: سزارين مي‌تواند مرگ را براي گروهي که به آن نياز دارند کاهش دهد اما اگر کسي به صورت انتخابي و براي جلوگيري از فوت اين روش را برگزيند، تضميني براي اين امر نخواهد بود.

منبع :

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  2. demiter

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام،ممنون از راهنماييهاتون،من در هفته 17 بارداري هستم واولين بارداري رو تجربه ميكنم تنها دقدقه ي ذهني من اينه كه من تصميم به زايمان طبيعي دارم اما از دردهايي كه داره خيلي ميترسم و اخيرا هم كابوسهايي در اين ضمينه كه درد من شروع شده ومن رو به بيمارستان رسوندن و من تنها در اطاقي رها شدم و از درد جيغ ميزنم هستم ودر آخر بعد از كلي درد كشيدن منو به اطاق عمل براي سزارين ميبرن ميبينم و اين خوابها كلي منو اذيت ميكنه ميخواستم اطلاعاتي در مورد زايمان بدون درد و انواع ديگر زايمان طبيعي و مراكزي كه در آنها اين روشها انجام ميشه به من بديد.
                                       ممنون

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید