شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اثرات جانبی داروی سدیم والپروات

1. سلام. من حدود 5 ماه است که به دلیل داشتن علائمی شبیه به بیماری صرع از قرص سدیم والپروات (روزی 2 عدد) استفاده میکنم. اما مصرف آن به شدت باعث افزایش اشتها و ریزش موی من شده. آیا راهی است که بتوانم از اثرات جانبی آن کم کنم؟

2. mahraspand نوشته است:
    سلام. من حدود 5 ماه است که به دلیل داشتن علائمی شبیه به بیماری صرع از قرص سدیم والپروات (روزی 2 عدد) استفاده میکنم. اما مصرف آن به شدت باعث افزایش اشتها و ریزش موی من شده. آیا راهی است که بتوانم از اثرات جانبی آن کم کنم؟

سلام

انشاالله قرصها رو که خودسرانه مصرف نمی کنید ؟!
    با پزشکتون مشورت کنید شاید داروی جایگزینی مثل سيناريزين بهتون دادند ( البته معمولا سیناریزین در صرع تجویز نمی شود اما چون فرمودید علائمی شبیه صرع ) خوبه که بدونید هیچ دارویی بدون عارضه نیست ولی داروهای صرع متنوع هستند و فقط به سدیم والپروات محدود نمی شوند .  از جمله پريميدون و كاربامازپين و اتوسوكسيمايد و ...
    از مصرف هر دارویی بصورت خودسرانه بپرهیزید

3. لینک زیر رو هم ببینید بد نیست

http://www.roham.ws/web/ftopic-4389-days0-orderasc-0.html

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. این قرص همراه با قرص فولیک اسید 5 میلی (شبی 1 عدد) تحت نظر پزشک مصرف می کنم. آیا  میتونم برای کاهش دادن ریزش موهام از قرص هایی مثل vitamins for hair  یا ecophane استفاده کنم؟از توجهون ممنونم

5. mahraspand نوشته است: این قرص همراه با قرص فولیک اسید 5 میلی (شبی 1 عدد) تحت نظر پزشک مصرف می کنم. آیا  میتونم برای کاهش دادن ریزش موهام از قرص هایی مثل vitamins for hair  یا ecophane استفاده کنم؟از توجهون ممنونم

سلام
    از بین این دوتایی که فرمودید من ecophane  رو می شناسم و تاجایی که می دونم بیشتر یکجور مکمل هست حاوی ویتامینها و مینرال ها و شاید پروتیئن ( آخری رو یادم نیست داشت یا نه )
    این ترکیبات قاعدتا با داروی خاصی در تداخل نیستند و در حالت عادی تاحدی به رفع ریزش مو کمک می کنند اما نه در حد قیمتشون ! ( یکزمانی بیست هزار تومن بود الانو نمی دونم )
    فکر نمی کنم مشکلی در مصرف اینگونه مکمل ها داشته باشید اما میزان تاثیرش رو نمی دونم . بنظرم بهتره با متخصص پوست مشورت کنید . شاید اگر مشکلی از جهت فشار خون نداشته باشید بهتون ماینوکسیدیل 2% بدهند . من به چشم خودم دیدم که ماینوکسیدیل 2% خیلی از خانمها رو از کابوس ریزش مو نجات داده فقط حتما در این مورد با پزشکتون مشورت کنید . معلوم نیست که ماینوکسیدیل با بیماریتون و داروهای مخصوصش تداخل نداشته باشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید