شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استفاده از داروی cyproterone compound جهت تنبلی تخمدان

1. با سلام
    من حدود 1 سال و نیم است که ازدواج کردم و برای جلوگیری از قرص ld استفاده می کردم.البته بدین ترتیب که 6 ماه استفاده کردم ،سپس 2 ماه وقفه و مجددا 3 ماه استفاده کردم و همزمان از روش جلوگیری طبیعی نیز استفاده نموده ام.اما از سه ماه پیش قاعدگی ام عقب افتاد.یعنی بدلیل عدم قاعدگی پس از 4 روز عقب افتادن از قرص hd استفاده نمودم (4عدد-2تا شب و 2 تا ظهر فردا) و پس از چند روز پریود شدم.ماه بعد باز هم قاعدگی عقب افتاد که با مراجعه به پزشک و تزریق 3 عدد آمپوا پروژسترون پریود شدم که البته چند آزمایش هورمونی نیز در روز سوم قاعدگی انجام دادم که پزشک معالج تنبلی تخمدانها را تشخیص دادندو دارویی تجویز کردند که استفاده نکردم.ماه بعد نیز مجددا پریودم عقب افتاد که باز با مراجعه به پزشک و تزریق آمپول پروژسترون پریود شدم.البته سونوگرافی هم انجام دادم که نشان از کیستهای بسیار ریز تخمدان داشت(5mm) و اینبار پزشک داروی cyproterone compound را تجویز کردند که در حال استفاده از آن می باشم.
    آیا تشخیص پزشک درست بوده است؟و آیا این دارو در درمان بیماری موثر است؟آیا تنبلی تخمدان سبب نازایی در دراز مدت می شود؟آیا این بیماری درمان قطعی هم دارد؟ به نظر شما مصرف این دارو را ادامه دهم یا با پزشک دیگری مشورت نمایم؟لازم به ذکر است که این دارو را فقط دو روز است که شروع کرده ام و در این مدت حالت تهوع و سنگینی دارم
    پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم
    با تشکر

2. DrPourghorban

جراح و متخصص زنان و زایمان

جراح و متخصص زنان و زایمان
    با سلام
    با توجه به علائم احتمالا بیماری شما "سندرم تخمدان پلی کیستیک " یا اصطلاحا تنبلی تخمدان می باشد . این بیماری فعلا درمان قطعی ندارد و درمان علامتی و بسته به شرایط بیمار انتخاب می شود .
    اگر نیاز به پیشگیری از بارداری ندارید میتوانید این قرصها را قطع نموده و درمان با پروژسترون را در صورت عقب افتادن پریود ادامه دهید.
    در آینده جهت باروری شاید نیاز به داروهای محرک تخمدان داشته باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. آیا داروی گیاهی بومادران در تنظیم پریود و ازبین بردن کیست تاثیری دارد؟
    در صورت مثبت بودن جواب نحوه مصرف به چه صورت است؟
    لطفا راهنمایی کنید....

4. oo00oo نوشته است: آیا داروی گیاهی بومادران در تنظیم پریود و ازبین بردن کیست تاثیری دارد؟
    در صورت مثبت بودن جواب نحوه مصرف به چه صورت است؟
    لطفا راهنمایی کنید....

سلام

عرق رازیانه و بومادران میگن در رفع این مشکلات کمک میکنه... درمانهای گیاهیه که به تجربه بهش رسیدن.
    ولی درمورد نحوه ی مصرفش دقیقا نمیدونم. ولی شنیدم که میگن چندروز قبل از پریودی روزی نصف استکان کافیه.
    باز هم اگر بقیه ی دوستان تجربه ای داشته باشن بتونن در اختیارت بذارن بهتره.

ولی بازهم دوست من این مشکلات رو جدی بگیر و پیش متخصص زنان برو . گاهی اوقات خود درمانی و گیاه درمانی و... ممکنه ظاهرا مشکل رو حل کنه ولی اصل مشکلت همچنان باقی مونده باشه و اوضاع بعدا بدتر بشه. پیش متخصص که رفتی اونوقت درمورد مصرف این عرقیجات گیاهی هم باهاش مشورت کن.

شاد باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید