شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تخمدان کیست ساز

1. دختری 23 ساله هستم دارای کیست تخمدان
    برای بار اول که به پزشک مراجعه کردم گفت کیست ساده دارم بعد از مصرف قرص ال دی دوباره به سونوگرافی رفتم دکتر گفت اندازه اش کوچکتر شده ولی نوعش فرق کرده ، شاید هم یک کیست دیگر باشد ،برای اینکه مطمئن شوم به یک متخصص دیگر مراجعه کردم ایشان گفت اصلا با هم فرقی ندارد و نیاز به مصرف دارو هم ندارد خودش خوب می شود
    در ضمن خواهران من نیز دچار کیست تخمدان هستند . آیا ارثی است
    چه کار کنیم تا این بیماری را ریشه کن کنیم .
    تخمدانی که کیست ساز است درمانش چیست.

2. zeiton نوشته است: دختری 23 ساله هستم دارای کیست تخمدان
    برای بار اول که به پزشک مراجعه کردم گفت کیست ساده دارم بعد از مصرف قرص ال دی دوباره به سونوگرافی رفتم دکتر گفت اندازه اش کوچکتر شده ولی نوعش فرق کرده ، شاید هم یک کیست دیگر باشد ،برای اینکه مطمئن شوم به یک متخصص دیگر مراجعه کردم ایشان گفت اصلا با هم فرقی ندارد و نیاز به مصرف دارو هم ندارد خودش خوب می شود
    در ضمن خواهران من نیز دچار کیست تخمدان هستند . آیا ارثی است
    چه کار کنیم تا این بیماری را ریشه کن کنیم .
    تخمدانی که کیست ساز است درمانش چیست.

[align=justify]سلام ،
    در مورد سندرم تخمدان پرکیست اینجا
    توضیح داده شده است.

اما در مورد علل به وجود آمدن آن فرضیه هایی وجود دارد:
    یکی در معرض قرار گرفتن تخمدان به وسیله مقدار زیاد هورمون مردانه ( اغلب تستوسترون) ، دیگری ترشح زیاد هورمون LH توسط هیپوفیز و دیگری مقدار زیاد انسولین در خون زنانی که تخمدان آنها به این ماده حساس می باشد.
    در همه بیماران تمام نشانه ها و علایم دیده نمی شود ولی تحقیقات مقاومت به انسولین را یکی از علل اصلی می دانند . البته نقش وراثت هم در این بیماری دیده شده است، البته ژن ویژه ای مشخص نیست و مجموعه ای از ژنها را علت این بیماری می دانند .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید