شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جراحی حالب

1. بالاخره موفق شدم این کادر طلایی رو ببینم
    !
    سلام
    یه پسر 10ساله دارم که در 6 سالگی عمل حالب انجام داده.یه روز بدون
    هیچ مقدمه ای دچار دلدرد شد وبا آزمایشات و عکسبرداریها و سونو های مختلف
    متخصصین تشخیص دادن که اتساع حالب داره و حالب از ناحیه اتصال به کلیه تنگ
    و از ناحیه اتصال به مثانه گشاد شده (ویا برعکس-فراموش کرده ام). و نیاز
    به جراحی داره. در ضمن گفتن که کلیه به میزان 30درصد آسیب دیده.(یک کلیه)
    سوالاتم اینه که:1- این در صد آسیب دیده به مرور زمان ترمیم میشه یا نه و یا احتمال آسیب بیشتر به مرور زمان هست؟

2- آیا پسرم در این مورد به مراقبتها یا آزمایشات یا مراجعات منظم خاصی به متخصص نیاز داره یا خیر?

3- علت این اتفاق چه عواملی میتونسته باشه؟

4-آیا شدت و مسیر ادرار ربطی به ایجاد یا تشدید یا عود این بیماری داره ؟ این مورد برام مهمه. میخوام بدونم اگه حین دفع
    ادرار ، مسیر اون به چپ یا راست منحرف بشه یا مثلا تا فاصله 1متری بریزه ،این مهمه و ربطی به این بیماری پیدا میکنه؟ و چه جوری طبیعیه؟
    5-   اگه هر مورد دیگه هست که باید در مورد پسرم رعایت بشه لطفاً  گوشزد کنین

.

از راهنماییهاتون ممنونم
    <xml><o></o>

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. nava نوشته است:

بالاخره موفق شدم این کادر طلایی رو ببینم
    !
    سلام
    یه پسر 10ساله دارم که در 6 سالگی عمل حالب انجام داده.یه روز بدون
    هیچ مقدمه ای دچار دلدرد شد وبا آزمایشات و عکسبرداریها و سونو های مختلف
    متخصصین تشخیص دادن که اتساع حالب داره و حالب از ناحیه اتصال به کلیه تنگ
    و از ناحیه اتصال به مثانه گشاد شده (ویا برعکس-فراموش کرده ام). و نیاز
    به جراحی داره. در ضمن گفتن که کلیه به میزان 30درصد آسیب دیده.(یک کلیه)
    سوالاتم اینه که:1- این در صد آسیب دیده به مرور زمان ترمیم میشه یا نه و یا احتمال آسیب بیشتر به مرور زمان هست؟

2- آیا پسرم در این مورد به مراقبتها یا آزمایشات یا مراجعات منظم خاصی به متخصص نیاز داره یا خیر?

3- علت این اتفاق چه عواملی میتونسته باشه؟

4-آیا شدت و مسیر ادرار ربطی به ایجاد یا تشدید یا عود این بیماری داره ؟ این مورد برام مهمه. میخوام بدونم اگه حین دفع
    ادرار ، مسیر اون به چپ یا راست منحرف بشه یا مثلا تا فاصله 1متری بریزه ،این مهمه و ربطی به این بیماری پیدا میکنه؟ و چه جوری طبیعیه؟
    5-   اگه هر مورد دیگه هست که باید در مورد پسرم رعایت بشه لطفاً  گوشزد کنین

از راهنماییهاتون ممنونم

سلام،
    ج 1 – در صورتی که اسکار به جای گذاشته باشد ترمیم نخواهد شد ولی 70% باقی مانده عملکرد مناسبی داشته و مشکلی برای بیمار ایجاد نمی شود، در صورت رفع علت پیشرفت نخواهد کرد.
    ج 2 – بله، قطعا این طور خواهد بود.
    ج 3 – باید پزشکی که ارزیابیها را انجام داده و نتایج پاراکلینیک را در دست دارد علت را مشخص نماید ولی معمولا انسداد در مسیر باعث این علایم می شود.
    ج 4 – نخیر ارتباطی ندارد.
    ج 5 – ابتدا باید علت مشخص شود تا بتوان توصیه های مناسب با آن را انجام داد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام و تشكر
    آقاي دكتر. متخصصين علت رو همون اتساع و انسداد تشخيص دادن و البته گفتن كه مادرزادي هست ولي من بعد فهميدم كه تنگي مجرا هم احتمالاً ميتونه موجب اين مشكل بشه و نشونه تنگي مجرا باز هم احتمالاً ميتونه كجي ادرار يا پاشيدن اون به فاصله دور باشه. نميدونم اين مطالب درسته يانه و من بايد درباره پسرم در اين موارد كنجكاوي كنم و حساس باشم يانه. چون بنظرم اين علامتها رو داره.
    بااين اوصاف اگه به جواب سوالاتم ميتونه چيزي اضافه بشه -مثل توصيه و اينكه چه پيگيري هايي نيازداره- ممنون ميشم مجددا پاسخ بدين.

4. nava نوشته است: با سلام و تشكر
    آقاي دكتر. متخصصين علت رو همون اتساع و انسداد تشخيص دادن و البته گفتن كه مادرزادي هست ولي من بعد فهميدم كه تنگي مجرا هم احتمالاً ميتونه موجب اين مشكل بشه و نشونه تنگي مجرا باز هم احتمالاً ميتونه كجي ادرار يا پاشيدن اون به فاصله دور باشه. نميدونم اين مطالب درسته يانه و من بايد درباره پسرم در اين موارد كنجكاوي كنم و حساس باشم يانه. چون بنظرم اين علامتها رو داره.
    بااين اوصاف اگه به جواب سوالاتم ميتونه چيزي اضافه بشه -مثل توصيه و اينكه چه پيگيري هايي نيازداره- ممنون ميشم مجددا پاسخ بدين.

سلام،
    اتساع و انسداد معلول یک علت هستند، که علت باید مشخص باشد تا بتوان نظر دیگری داد، به هر حال در حال حاضر قطعا مشکل رفع شده است، تنها نکته آسیب 30 % است که ذکر نمودید و به همین دلیل باید مراقب علایم و نشانه های احتمالی عفونت باشید و در صورت ایجاد درمان مناسب را سریع شروع کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید