شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لکه بینی و مصرف دارو داستنیکس

1. با سلام خانمی هستم 29 ساله که مدت 2سال است ازدواج کده ام.از قبل از ازدواج از روز 18 پریودی خونریزی خفیف همراه بالکه داشتم تا اینکه بعد از 10 روز پریود  شوم البته سیکل پریودی همیشه 28 روز بوده به دکتر مراجعه کردم با آزمایش پرولاکتین بالا اعلام شد که برمو کریپتن دادند ماه اوول لکه قطع شد ولی دوباره به همان صورت از ماه های بعدی شروع شد حدود یکسال برموکریپتن استفاده کرده اما فقط کمی بهتر شدم . بعد 4عدد قرص dostonix دادند و بعد از ازدواج که دکتر مرا معاینه کرد گفت که دهانه رحم التهاب دارد و پماد واژینال داد که با هر بار استفاده مقداری خون به دستگاه بود و بعد هم کمی خونریزی داشتم
    چند دوره با فاصله های مختلف من قرص و کپسول واژینال استفاده کردم که همیشه با خونریزی مواجه می شدم (همیشه چند روز قبل از پریودی استفاده میکردم)
    درتمام موارد ذکر شده ازروز 8تا 18 پریودی هیچ گونه لکه ای ندارم در ضمن چون عفونت داشت کپسول نیز مصرف می کردم
    2ماه پیش که به دکتر مراجعه کردم یک پولیپ 1 سانتی از دهانه رحم خارج کرد . ولی الان با توجه به شرجی که داده شد 5 ماه است که باردار نشده ام
    خواهش می کنم درمورد دلایل ای لکه ها را توضیح دهید و اینکه آیا اختلال ممکن است مربوط به پرولاکتین نباشد چون تمام آزمایشات تیروئید و هورمونی را انجام دادم و نرمال بوده  دلیل لکه بینی چه می تواند باشد؟

2. hana58 نوشته است: با سلام خانمی هستم 29 ساله که مدت 2سال است ازدواج کده ام.از قبل از ازدواج از روز 18 پریودی خونریزی خفیف همراه بالکه داشتم تا اینکه بعد از 10 روز پریود  شوم البته سیکل پریودی همیشه 28 روز بوده به دکتر مراجعه کردم با آزمایش پرولاکتین بالا اعلام شد که برمو کریپتن دادند ماه اوول لکه قطع شد ولی دوباره به همان صورت از ماه های بعدی شروع شد حدود یکسال برموکریپتن استفاده کرده اما فقط کمی بهتر شدم . بعد 4عدد قرص dostonix دادند و بعد از ازدواج که دکتر مرا معاینه کرد گفت که دهانه رحم التهاب دارد و پماد واژینال داد که با هر بار استفاده مقداری خون به دستگاه بود و بعد هم کمی خونریزی داشتم
    چند دوره با فاصله های مختلف من قرص و کپسول واژینال استفاده کردم که همیشه با خونریزی مواجه می شدم (همیشه چند روز قبل از پریودی استفاده میکردم)
    درتمام موارد ذکر شده ازروز 8تا 18 پریودی هیچ گونه لکه ای ندارم در ضمن چون عفونت داشت کپسول نیز مصرف می کردم
    2ماه پیش که به دکتر مراجعه کردم یک پولیپ 1 سانتی از دهانه رحم خارج کرد . ولی الان با توجه به شرجی که داده شد 5 ماه است که باردار نشده ام
    خواهش می کنم درمورد دلایل ای لکه ها را توضیح دهید و اینکه آیا اختلال ممکن است مربوط به پرولاکتین نباشد چون تمام آزمایشات تیروئید و هورمونی را انجام دادم و نرمال بوده  دلیل لکه بینی چه می تواند باشد؟

سلام،
    خونریزی غیر طبیعی رحم یکی از علل شایع مراجعه زنان به پزشک می باشد و در هر سنی ممکن است رخ دهد. برخی علل به سادگی قابل درمان بوده و برخی احتیاج به ارزیابی های دقیق بیشتر دارند.
    هر کدام از موارد زیر نشاندهنده خونریزی غیر طبیعی از رحم هستند:
    -     خونریزی بین پریودها
    -     خونریزی بعد از نزدیکی
    -     لکه بینی هر زمان در طی سیکل قاعدگی
    -     خونریزی شدیدتر یا تعدا روزهای بیشتر خونریزی
    -     خونریزی بعد از یائسگی

این حالات علل مختلفی دارند و با توجه به سن شما توسط پزشک مورد ارزیابی قرار می گیرد. در برخی زنان عدم تعادل هورمونی باعث ایجاد این علایم می شود مثل اختلالات تیروئید . البته علل دیگری هم در ایجاد خونریزی نامنظم نقش دارند از جمله: حاملگی، حاملگی نابجا، سقط، IUD ، عفونت، فیبروئید، اختلال انعقادی، پولیپ، بدخیمی و ... .

در مورد شما به نظر می رسد که اختلال هورمونی باعث ایجاد این علایم شده باشد ، درمان را توسط پزشکتان پیگیری کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید