شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کوپروز(بر افروختگی)

1. با سلام خدمت جناب آقای دکتر و کاربران عزیز در ضمن از سایت بسیار مفیدتون متشکرم.من یه مشکل برام پیش اومده ازتون میخام اگه امکان داره راهنمایی کنید لطفا.من دختری 23 ساله هستم مجرد نزدیک یک سال و چند ماهی میشه در برخود با افراد و داشتن هر گونه احساس درونیم یا نسبت به تغیر دما استرس بالا آمدن از پله دویدن و یکسری مسایل بیخود که مردم خیلی عادی برخورد میکنن مثل شوخی و...صورتم سریعا برافروخته و سرخ میشه این مساله باعث عذاب من شده طوری که خرید های روزمره هم حتی برام یه کار سخت شده.من تازه این بیماری را شناختم البته خیلی کم میدونم من روی هر دو گونه یک مویرگ کوچک تقریبا نیم سانتی و کنار سوراخ های بینی هم هست.لطفا در مورد این بیماری توضیح بفرمایید ممکنه که من در اوایل بیماری باشم؟آیا درمان قطعی و کامل دارد؟آیا این بیماری بجز سرخ شدن صورت علاءم دیگری هم دارد؟آیا تغیر آب و هوا باعث این بیماری میشود چون ما نزدیک به سه ساله که از یه شهر کوهستانی به یه شهر کویری وخشک آمدیم؟درضمن من قبلا اصلا اینطور نبودم پرجنب وجوش بودم فعالیت داشتم اما روزگار طوری شد که من خیلی خیلی تنها بشم تو این شهر غریب.اعتماد بنفسم شدیدا کم شده الان فقط میل به تنها بودن دارم. گمان نمیکنم سرخ شدنم از خجالت باشه کمااینکه اکثرا مردم هینطور فکر میکنن.آیا من کوپروز دارم یا مشکل روحیه یا هر دو(واقعا نمیدونم)؟؟؟واقعا به بن بست خوردم.ببخشید طولانی شد ممنون میشم جواب بدید.

2. golijoon77 نوشته است: با سلام خدمت جناب آقای دکتر و کاربران عزیز در ضمن از سایت بسیار مفیدتون متشکرم.من یه مشکل برام پیش اومده ازتون میخام اگه امکان داره راهنمایی کنید لطفا.من دختری 23 ساله هستم مجرد نزدیک یک سال و چند ماهی میشه در برخود با افراد و داشتن هر گونه احساس درونیم یا نسبت به تغیر دما استرس بالا آمدن از پله دویدن و یکسری مسایل بیخود که مردم خیلی عادی برخورد میکنن مثل شوخی و...صورتم سریعا برافروخته و سرخ میشه این مساله باعث عذاب من شده طوری که خرید های روزمره هم حتی برام یه کار سخت شده.من تازه این بیماری را شناختم البته خیلی کم میدونم من روی هر دو گونه یک مویرگ کوچک تقریبا نیم سانتی و کنار سوراخ های بینی هم هست.لطفا در مورد این بیماری توضیح بفرمایید ممکنه که من در اوایل بیماری باشم؟آیا درمان قطعی و کامل دارد؟آیا این بیماری بجز سرخ شدن صورت علاءم دیگری هم دارد؟آیا تغیر آب و هوا باعث این بیماری میشود چون ما نزدیک به سه ساله که از یه شهر کوهستانی به یه شهر کویری وخشک آمدیم؟درضمن من قبلا اصلا اینطور نبودم پرجنب وجوش بودم فعالیت داشتم اما روزگار طوری شد که من خیلی خیلی تنها بشم تو این شهر غریب.اعتماد بنفسم شدیدا کم شده الان فقط میل به تنها بودن دارم. گمان نمیکنم سرخ شدنم از خجالت باشه کمااینکه اکثرا مردم هینطور فکر میکنن.آیا من کوپروز دارم یا مشکل روحیه یا هر دو(واقعا نمیدونم)؟؟؟واقعا به بن بست خوردم.ببخشید طولانی شد ممنون میشم جواب بدید.

سلام دوست عزیز
    راستش پاسخ دادن به سوال شما و اینکه بگیم شما مبتلا به کوپروز هستید یا نه ؟ کار سختیه و نیاز به بررسی دقیق تر داره
    با توجه به شرح حال شما و اینکه می فرمایید این قرمز شدن پوست به خجالت کشیدن ربطی نداره و وجود اون مویرگها ممکنه علایم اولیه کوپروز هم باشه . هرچند که وجود مویرگهای مرئی کنار پره های بینی خیلی هم عجیب نیست و از این جهت ممکنه در مراحل  اولیه روزاسه قرار داشته باشید ( خیلی هم بعید نیست )
    در مورد درمان - اگر کوپروز باشه - شاید بطور 100% نشه کاری کرد اما با یکسری توصیه های معمولی مثل پرهیز از حضور در گرما . استفاده از کرم ضد آفتاب . پرهیز از خوردن غذاهای پر از ادویه . پرهیز از تحریک مویرگها هنگام اصلاح صورت و .... و در نهایت گاهی با کمک لیزر میشه کارهای خوبی انجام داد
    توصیه می کنم به متخصص پوست و مو مراجعه کنید .

ولی یک مطلب دیگه هم باید بگم که بشخصه احساس می کنم برخلاف نظر خودتون نقش استرس در این جریان خیلی هم بی تاثیر نیست . شاید خودتون هم متوجه نباشید اما من از لابه لای متنتون متوجه شدم
    عدم اعتماد بنفس دارید
    احساس تنهایی می کنید
    احتمالا از خودتون و اطرفیانتون راضی نیستید
    و کلا شاید این مهاجرت رو باعث از دست دادن فرصتهاتون می دونید

نمی خوام حکم صادر کنم اما احساس می کنم مجموع این عوامل - اگر درست حدس زده باشم - روی قرمزی صورتتون خیلی هم بی تاثیر نیست و اضطراب درونیتون روی صورتتون تاثیر می ذاره . بقول معروف : رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید