شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جلوگیری از بارداری

1. سلام جناب دکتر
    من در خارج از ایران هستم و من با دوست دخترم رابطه جنسی داشتم و متمئن هستم که منی داخل رحم نشده ولی پرید وی قطع شده
    یا احتمال بارداری هست
    از این موضوع 2 تا 3 هفته گذشته آیا در برای جلوگیری از بارداری در این زمان راهی هست ایا با قرص میتوان جلوگیری کرد اگر هست قرص هایی را در این ضمینه معرفی فرمایید

با تشکر

2. rouzbrh نوشته است: سلام جناب دکتر
    من در خارج از ایران هستم و من با دوست دخترم رابطه جنسی داشتم و متمئن هستم که منی داخل رحم نشده ولی پرید وی قطع شده،یا احتمال بارداری هست ؟از این موضوع 2 تا 3 هفته گذشته آیا در برای جلوگیری از بارداری در این زمان راهی هست ایا با قرص میتوان جلوگیری کرد اگر هست قرص هایی را در این زمینه معرفی فرمایید                                                                                          با تشکر

سلام ،
    جلو و عقب افتادن قاعدگی امری بسیار شایع است و در افراد عادی و بدون ارتباط جنسی هم اتفاق می افتد. اگر 10 روز ، از زمان پیشبینی شده برای شروع قاعدگی بعدی گذشته باشد و هنوز قاعدگی رخ نداشده باشد، مساله قابل پیگیری است . برای این کار ابتدا باید از وجود بارداری اطمینان حاصل کرد ، می توانید از نوارهایی که در ادرار گذاشته می شود استفاده کنید ( که دقت آن کم است و مثبت و منفی کاذب دارد ) یا اینکه از آزمایش خون استفاده کنید که قطعی ترین عامل تشخیصی برای بارداری می باشد .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام آقای دکتر: امید وارم خوب باشید!
    فرض کنید کسی با دوست خود رابطه جنسی دارد ولی نه در حد پشرفته یعنی الت مرد زیاد داخل واژن زن نشود یا بهتر بگم رابطه جنسی فقط در حد ارضا کردن یک دیگر باشد   و از بار دار شدن بتر سد  و مرد مطمیین است که منی از اون بیرون نشده و زن به به مقصد خود رسیده باشد آیا احتمال بار دار شدن این زن هست یا نه؟ تشکر.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. jalil نوشته است: سلام آقای دکتر: امید وارم خوب باشید!
    فرض کنید کسی با دوست خود رابطه جنسی دارد ولی نه در حد پشرفته یعنی الت مرد زیاد داخل واژن زن نشود یا بهتر بگم رابطه جنسی فقط در حد ارضا کردن یک دیگر باشد   و از بار دار شدن بتر سد  و مرد مطمیین است که منی از اون بیرون نشده و زن به به مقصد خود رسیده باشد آیا احتمال بار دار شدن این زن هست یا نه؟ تشکر.

سلام ،
    ترشحاتی که قبل از انزال از آلت مرد خارج می شود هم ممکن است دارای اسپرم باشد، پس احتمال باردار شدن وجود خواهد داشت .

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. سلام مجدد خدمت آقای دکتر ، از راهنماییهای شما بی نهایت سپاسگذارم.
    حا لا که من فهمیدم که محیط واقعا یک محیط خود مانی و آزاد است و واقعا یک محیط خوب میباشد من یک سوال دیگر دارم خدمت آقای دکتر :
    آقای دکتر  حقیقتا فرد ذکر شده در سوال قبلی خودم هستم و این کار را من با نامزدم بار ها انجام دادیم و ما هردو تا در شرایطی نیستیم که عروسی کنیم یعنی نه از نگاه اقتصادی بخاطریکه نامزدم دانشجو است نمی توانیم عروسی کنیم تا که درسهاش تمام شود اما این جواب شما واقعا برا یم تکان دهنده بود و واقعا هردوی مان از باردار شدن خیلی می ترسیم ولی من مطمیینم که از من هیچ وقت منی خارج نشده ولی هردوی ما ازین کار لذت زیاد بردیم آیا تکرار این کار برای ما ضرر ندارد ؟یعنی سبب کاهش میل جنسی ما در اینده نخواهد شد؟و اگر خدای نخواسته موجب بار داری شده باشد چگونه ما بفهمیم که نامزدم بار دار است؟چون ازین مسله شاید دوماه یا دونیم ماه میگذرد وفرض این کار صورت گرفته باشد چه کارای ما می توانیم انجام بدیم . با احترام

6. سلام ،
    جلیل نوشته است: آیا تکرار این کار برای ما ضرر ندارد ؟یعنی سبب کاهش میل جنسی ما در اینده نخواهد شد؟

خیر ، مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
    جلیل نوشته است: اگر خدای نخواسته موجب بارداری شده باشد چگونه ما بفهمیم که نامزدم بار دار است؟

اگر چنین اتفاقی بیفتد ، نامزد شما در زمان معین ( که خود فرد آن را می داند) پریود (خونریزی ماهانه) نخواهد شد . اگر بیش از 10 روز از زمان معین ماهانه بگذرد و خونریزی قاعدگی شروع نشود می بایست برای احتمال بارداری آزمایش انجام شود .
    جلیل نوشته است: چون ازین مسله شاید دوماه یا دونیم ماه میگذرد وفرض این کار صورت گرفته باشد چه کارای ما می توانیم انجام بدیم .

اگر بارداری صورت گرفته بود قطعا تا الان که بیش از دو ماه از آن مورد می گذرد نامزدتان متوجه شده بود ( یعنی قاعدگی در زمان معین صورت نگرفته بود) ... پس اگر بعد از مورد پیش آمده نامزدتان پریود شده باشد، احتمال بارداری صفر است.

7. سلام آقای دکتر.
    آقای دکتر من وقتی از نامزدم سوال کردم گفتند من همیشه در اول الی پنجم ماه عادت داشتم اما درماه پیش در همون 5 یا ششم تاریخ پریود شده ولی در همین ماه جاری تا حالا پریود نشده آیا احتمال داره که نامزدم بار دار شده باشد یا علت دیگه ای هم وجود دارد ک تا حالا پریود نشده ایا احتمال چند در صد وجود دارد که نامزدم بار دار شده باشد اخر ما خیلی نگرانیم از ین بابت که کدام مشکلی پیش نشده باشد .تشکر

8. jalil نوشته است: سلام آقای دکتر.
    آقای دکتر من وقتی از نامزدم سوال کردم گفتند من همیشه در اول الی پنجم ماه عادت داشتم اما درماه پیش در همون 5 یا ششم تاریخ پریود شده ولی در همین ماه جاری تا حالا پریود نشده آیا احتمال داره که نامزدم بار دار شده باشد یا علت دیگه ای هم وجود دارد ک تا حالا پریود نشده ایا احتمال چند در صد وجود دارد که نامزدم بار دار شده باشد اخر ما خیلی نگرانیم از ین بابت که کدام مشکلی پیش نشده باشد .تشکر

سلام ،
    با توجه به تاریخهایی که شما ذکر کردید ( گذشتن بیش از دو هفته از تاریخ مورد نظر )، احتمال بارداری وجود دارد . بهترین اقدام انجام آزمایش خون جهت تشخیص بارداری می باشد .

9. با سلام وقت شما بخیر آقای دکتر.
    آقای دکتر آیا یریود(خونریزی ماهانه) بعد از بار دار شدن کاملا قطع می شود یا فقط تاریخ آن به تاخیر یا نا منظم می شود؟
    در ضمن اگر ادرس آیمایل شخصی خودرا لطف کنید برای ما بنویسید خیلی ممنون میشم یا شماره موبایل خود را اگر لطف کنید.تشکر

10. jalil نوشته است: با سلام وقت شما بخیر آقای دکتر.
    آقای دکتر آیا یریود(خونریزی ماهانه) بعد از بار دار شدن کاملا قطع می شود یا فقط تاریخ آن به تاخیر یا نا منظم می شود؟
    سلام ،
    بله، کاملا قطع می شود .
    زمانی که خونریزی ماهانه اتفاق می افتد تمام بافت رحم که طی یک ماه پرورش یافته (تا در صورت لقاح جایگاه پرورش جنین باشد) ریزش پیدا می کند و به دنبال آن رگهای موجود در این لایه هم کنده شده و خونریزی به وجود می آید . در صورت ایجاد بارداری این لایه پایدار مانده تا جنین بتواند در رحم رشد پیدا کند.

11. با سلام مجدد خدمت آقای دکتر.
    آز راهنماییهای شما واقعا جهان سپاس امید وارم همیشه موفق و پیروز باشید آقای دکترمن در یکجای خواندم نوشته بود هرکس می تواند بدون خطر حاملگی نزدیکی داشته باشد اون موقعی است که هفت روز از قاعدگی فرد گزشته باشد چون تخمدان فرد فاقد تخمک میباشد و مرد میتواند با خیال راحت کار خود را انجام دهد حتی اگر منی داخل رحم شود آیا این صحت دارد یا خیر؟ در ضمن من متوجه نشدم که نزدیکی هفت روز بعد از اتمام قاعدگی صورت گیرد یا هفت روز بعد از شروع قاعدگی؟ متشکرم

12. jalil نوشته است: با سلام مجدد خدمت آقای دکتر.
    آز راهنماییهای شما واقعا جهان سپاس امید وارم همیشه موفق و پیروز باشید آقای دکترمن در یکجای خواندم نوشته بود هرکس می تواند بدون خطر حاملگی نزدیکی داشته باشد اون موقعی است که هفت روز از قاعدگی فرد گزشته باشد چون تخمدان فرد فاقد تخمک میباشد و مرد میتواند با خیال راحت کار خود را انجام دهد حتی اگر منی داخل رحم شود آیا این صحت دارد یا خیر؟ در ضمن من متوجه نشدم که نزدیکی هفت روز بعد از اتمام قاعدگی صورت گیرد یا هفت روز بعد از شروع قاعدگی؟ متشکرم

سلام ،
    دوره قاعدگی به طور معمول 28 روز بوده و به 4 دوره 7 روزه تقسیم می شود . در 7 روز اول (یعنی روز 1 تا روز7) معمولا خونریزی اتفاق افتاده و پایان می پذیرد. در روز 14 به طور معمول تخمک گذاری صورت می گیرد . حدود 3-4 روز پس از تخمک گذاری در صورت عدم وجود اسپرم و حاملگی تخمک دفع خواهد شد. در ضمن اسپرم در دستگاه تناسلی زن حدود 48 ساعت قدرت باروری دارد.
    با توجه به توضیحات بالا از 3-2 قبل از تخمک گذاری (روز 11 تا 14 قاعدگی) تا 3-2 بعد از آن (روز 14 تا 17 قاعدگی) احتمال برخورد اسپرم با تخمک و حاملگی وجود خواهد داشت . ولی باید توجه کنید که این روش مطمئن نبوده و ممکن است به دلایل مختلف در هر ماه زمان تخمک گذاری چند روزی تغییر کند.
    برای استفاده از این روش می توانید از نرم افزار «تقویم تخمک گذاری» (اینجا) کمک بگیرید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  13. با سلام مجدد خدمت آقای دکتر امید وارم سلامت باشید.
    آقای دکتر آیا احتمال بار داری بدون پاره نشدن پرده بکارت امکان دار د یا خیر؟ یعنی رابطه جنسی داشته باشد ولی پرده  ان فرد اسیب ندیده با شد  تشکر  با احترام.

14. jalil نوشته است: با سلام مجدد خدمت آقای دکتر امید وارم سلامت باشید.
    آقای دکتر آیا احتمال بار داری بدون پاره نشدن پرده بکارت امکان دار د یا خیر؟ یعنی رابطه جنسی داشته باشد ولی پرده  ان فرد اسیب ندیده با شد  تشکر  با احترام.

سلام ،
    بله، این احتمال وجود دارد و آن در صورتی است که نوع پرده حلقوی بوده و هنگام نزدیکی آسیبی به آن نرسد. بهترین راهکار برای جلوگیری از بارداری استفاده از روشهای جلوگیری از حاملگی می باشد.

15. با سلام ،
    آقای دکتر من برای اولین بار است که قرص ضد بارداری استفاده می کنم ؛ سوالی که خدمت شما داشتم این بود که من الان مدت 4 روزه که دوره پریودم ولی هنوز کمی لکه خیلی کوچک از پریودم ادامه داره. می توانید من را راهنمایی کنید که چراعدت ماهانه من قطع نشده است؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 4
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید