شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوالی در مورد بیضه

1. سلام
    ببخشید ...
    من هنگام معاینه بیضه ی چپم در زیر بیضه چیزی شبیه رگ دیدم ایا این اپی دیدیم یا ...است؟(هیچ دردی در بیضه وجود ندارد)

2. a_2008 نوشته است: سلام
    ببخشید ...
    من هنگام معاینه بیضه ی چپم در زیر بیضه چیزی شبیه رگ دیدم ایا این اپی دیدیم یا ...است؟(هیچ دردی در بیضه وجود ندارد)

سلام

فکر نکنم کسی بتونه از اینجا بگه شما چی دیدی !! شاید چیزی نباشه شاید نشونه واریکوسل باشه
    ولی می تونم بهت توصیه کنم اگر رگ بهم تنیده بخصوص در بیضه چپ دیدی بهتره به متخصص اورولوژی مراجعه کنی
    و وقتت رو با مشاوره های اینترنتی تلف نکنی . اونچیزی که از مشاوره اینترنتی دستگیرت میشه همین توصیه مراجعه به پزشکه

3. سلام دوست من

بايد بهتون بگم همه جاي بدن بايد  رگ داشته باشه حتي داخل كيسه بيضه ولي اينكه اين رگ ها در سلامت هستند يا نه  از اين طريق كسي نميتونه كمكتون كنه ولي توصيه ميكنم اگه احساس خوبي نداري حتما به يك متخصص مكراجعه كني چون منم بخاطر سهل انگاريام اين بيماري رو بعد از گذشت 7 سال فهميدم كه دارم و الان هم جز جراحي راه ديگه اي ندارم

موفق باشي

4. اونی که میگم شبیه مویرگه ...ولی سمت چپ 1سانت بالای بیضه اندازه ی کمی بزرگتر از نخود هست اون چی میتونه باشه؟درد هم نداره ودر جاش ثابته...

5. a_2008 نوشته است: اونی که میگم شبیه مویرگه ...ولی سمت چپ 1سانت بالای بیضه اندازه ی کمی بزرگتر از نخود هست اون چی میتونه باشه؟درد هم نداره ودر جاش ثابته...

سلام
    دوست من دکتر از شما سونوگرافی می گیره بازم تشخیص اینکه اون اشکال چی هستند نیاز به بررسی جدی تر داره اونوقت از پشت کامپیوتر شما چه انتظاری از ما دارید
    وجود هر توده ای در بیضه می خواد اندازه نخود باشد یا اندازه گردو باید بررسی بشه . این بایده

6. اگه زگیل باشه برای بیضه ها مشکلی ایجاد نمیشه؟چون 3روز دیگه میرم دکتر (شنبه )
    چه طور تشخیص میدن که چی هست؟با کشت ادرار مشخص میشه؟
    بیضه ی چپ کمی داغ میشه هر از گاهی ،میتونه از درد کشاله ی ران باشه که میزنه به بیضه ها یا مشکلی جدیه؟
    پیشرفتی نکرده اما درد داره..
    ممنون

7. a_2008 نوشته است: اگه زگیل باشه برای بیضه ها مشکلی ایجاد نمیشه؟چون 3روز دیگه میرم دکتر (شنبه )
    چه طور تشخیص میدن که چی هست؟با کشت ادرار مشخص میشه؟
    بیضه ی چپ کمی داغ میشه هر از گاهی ،میتونه از درد کشاله ی ران باشه که میزنه به بیضه ها یا مشکلی جدیه؟
    پیشرفتی نکرده اما درد داره..
    ممنون

سلام
    چه پاسخی می شه به سوالات تکراری داد ؟

1- زگیل تناسلی یک بیماری جدی هست که می تونه براتون دردسر درست کنه پس نیاز به پیگیری داره
    مشکلی برای باروری ایجاد نمی کنه اما می تونه مشکلات بسیار جدی برای بیمار بوجود بیاره . البته اگر زگیل باشه

2- اینو متخصص تشخیص میده . گاهی با یک نگاه در صورت وجود تجربه و دانش کافی میشه تشخیص داد ضایعه چی هست گاهی نیاز به آزمایشات جدی تر و دقیق تر داره

3- هرگونه درد در کیسه بیضه غیرطبیعیست و باید پیگیری بشه . طیف وسیعی از مشکلات بی خطر و پرخطر می تونن باعث بوجود امدن این درد باشند
    حتما پیگیری کنید

8. سلام
    ببخشید که اخیرا  چند تاپیک زدم اما سوالاتی دارم
    مایع منی من سفید و دارای تقریبا دانه های(...) زردی هست منی  طبیعیه؟
    از کجا میشه فهمید که مایع منی جهندگی داره یا نه؟چه طور خودمون باید بفهمیم؟
    کسی در خواب ازش منی خارج نشه مشکل حساب میشه؟چقدر خارج میشه که بتونیم تشخیص بدیم ؟
    اگه میشه کمی در مورد سوالات توضیح بدید چون دیگه نمیشه پستی بعدش زد...
    ممنون...

9. a_2008 نوشته است: سلام
    کسی در خواب ازش منی خارج نشه مشکل حساب میشه؟چقدر خارج میشه که بتونیم تشخیص بدیم ؟
    ممنون...

سلام
    حواب سوالاتتون را میگذارم آقای سامی بدهد
    فقط خواستم بگم پرسیدن عیب نیست نپرسیدن عیب هست، این سایت برای همه هست اینقدر عذر خواهی ندارد اما اگر میخواهید کار راحت تر باشه سوالات خودتون را از این منبعد اگر از لحاظ موضوعی شبیه هم هست در همین تاپیک و در ادامه بیاورید.
    با تشکر

10. a_2008 نوشته است: سلام
    ممنون...

سلام

وجود دانه های زرد رنگ در مایع منی هرچند همه گیر نیست اما طبیعیه . نگران نباشید
    منظورتون از جهندگی اگر جهندگی خود منی هست که خب نگاه می کنید ببینید موقع خروج حالت جهنده دارد یا نه البته جهنده نبودن لزوما دلیل بیماری نیست
    اما اگر منظورتون تحرک اسپرمهاست اینو دیگه باید با آزمایش اسپرم متوجه شد
    خروج منی در خواب ( محتلم شدن ) البته نشونه سلامت دستگاه تناسلیست اما نداشتن احتلام شبانه لزوما به معنی مشکل دار بودن فرد نیست . معمولا وقتی آقایان مدتی انزال نداشته باشند سیستم تناسلی بصورت خودکار منی رو خارج می کنه که همون احتلام شبانه هست و معمولا مقدارش هم اونقدری هست که صبح بیدار شوید و ببینید گند زده اید به زمین و زمان اما در برخی از آقایان این اتفاق رخ نمی دهد که اگر با روشهای دیگر منی خارج می شود جای نگرانی نیست

در نهایت دلیلی نمی بینم شما نگران وضعیتتون باشید ولی جهت اطمینان می توانید یکبار تست آنالیز منی بدهید و از سلامت خوب باخبر بشوید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. سلام
    اگه اقای دکتر لطف کنن و قسمت ارسال پست رو فعال کنن خلی ممنون میشیم چون اینطوری مجبوریم هی تاپیک بزنیم و ایجاد بی نظمی میشه...به هر حال...

ببخشید که سوالام زیاده من چند روز پیش رفتم دکتر و گفت که اون برامدگی چیزه مهمی نیست
    و گفت کراتینت کم تر شده دکتر گفت احتمال داره شما کلسیم دفع میکنی و یا شکل مثانت منظم نیست ایا میتونه درد مجرا به این دوتا مربوط باشه در ضمن ازمایش ادرار هیچ باکتری و میکروبی  رو نشون نداده...به نظر شما اون درد واسه چی میتونه باشه؟( الان به مدت 1ماه قرص  هیدرو کلروتیازید  داده که بعد از 1ماه  یه ازمایشو  سونوگرافی و ادرار و خون باید بدم که اگه سوزش تموم نشد باید سونداژ کنم )درد الت از چی میتونه باشه؟(در ضمن سونوگرافی دو هفته پیش  گفت که دیواره ی مثانه ضخیمه)

2.من به اندازه ی 1میلیمتر بالای بیضه ی چپ یه چیزس شبیه توده میبینم که چند روزی توده کوچیک تر سده و به شکل یک رگ در اومده  ایا واریکسول یا طبیعیه؟من چند ماه پیش پیش یه دکتر رفتم که معاینه کرد نمیدونم حالا اونموقع بوده یا نه و  چیزی نگفت یعنی چیز خاصی میتونه باشه؟چون یه جا خوندم نوشته بود در حین معاینه ی بیضه توده ای وجود دارد که مجرای منی است ایا این توده و رگ  ممکنه  همان مجرای منی   باشه؟
    واریکسول میتونیم غیر از معاینه بهش پی ببریم؟
    در صورت درمان نکردن چه اتفاقی میوفته؟باعث میشه که مایه منی خارج نشه؟؟
    در ضمن هر از گاهی احساس گرما در بیضه ی راست میکنم این میتونه مشکلش چی باشه یا طبیعیه؟
    میتونه این چیزا خطر جدی باشه یا میتونم 1ماه دیگه برم دکتر

با تشکر

12. سلام
    بهتره ما حدسی نزنیم و بذاریم پروسه درمانی شما زیر نظر متخصصی که ویزیتتون کرده طی بشه
    ولی بد نیست بدونید که واریکوسل در گریدهای 1 و 2 باعث نازایی نمیشه و حتی گرید سه هم لزوما باعث عدم باروری نمیشه ولی بهرحال در کیفیت و تعداد اسپرم ها تاثیر داره پس بهتره دنبالش اصطلاح و درمانش بود
    واریکوسل گرید 1 با استراحت و پرهیز از کارهای سنگین به مرور بهتر میشه  ونیاز خاصی به درمان نداره
    و در نهایت سونوگرافی به خوبی می تونه نشون بده شما واریکوسل دارید یا نه و اگر دارید چه گریدی از اون رو دارید که با توجه به وضعیت شما خیلی خیلی بعیده حتی در صورت داشتن واریکوسل ، گرید 3 اون رو داشته باشید
    من نمی دونم شما واریکوسل داری یا نه اما مدامی که در بیضه هاتون درد حس می کنید پیگیر داستان باشید و البته
    اگر شما توسط متخصص اورولوژی ویزیت شدید بهتره به ایشون و نظراتشون اطمینان کنید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  13. سلام به همگی
    طبق حرفهای شما من به پزشک رفتم و گفت که ضایعه چیزی نیست و ازمایش و سونوگرافی کلیه و مثانه و بیضه نوشت و دادم که در سونو گرافی هم هیچ مشکلی وجود نداره وقتی سونوگرافی رو به پزشک بردم گفت که درد منشا عصبی داره و به خاطر وسواس درد می گیره و قرص سیتالوپرام داد و صبح وشب یک چهارمش رو می خورم اما الان که چند روزی گذشته در مواقعی درد رو احساس میکنم که هر از گاهی مایع سفید روشن خارج میشه و اون درد اروم نشده به نظر شما درد چرا خوب نمیشه و چی کار باید کنم؟ایا درد میتونه به ضایعه مربوط بشه در صورتی که دکتر گفته چیزی نیست؟
    ممنون برای پاسختون

14. a_2008 نوشته است: سلام به همگی
    طبق حرفهای شما من به پزشک رفتم و گفت که ضایعه چیزی نیست و ازمایش و سونوگرافی کلیه و مثانه و بیضه نوشت و دادم که در سونو گرافی هم هیچ مشکلی وجود نداره وقتی سونوگرافی رو به پزشک بردم گفت که درد منشا عصبی داره و به خاطر وسواس درد می گیره و قرص سیتالوپرام داد و صبح وشب یک چهارمش رو می خورم اما الان که چند روزی گذشته در مواقعی درد رو احساس میکنم که هر از گاهی مایع سفید روشن خارج میشه و اون درد اروم نشده به نظر شما درد چرا خوب نمیشه و چی کار باید کنم؟ایا درد میتونه به ضایعه مربوط بشه در صورتی که دکتر گفته چیزی نیست؟
    ممنون برای پاسختون

سلام
    شما به متخصص اورولوژی مراجعه کردید دیگه ؟
    قاعدتا اینکه بعد از ویزیت حضوری و سونوگرافی کلیه و مثانه و بیضه به شما گفته شده مشکلی ندارید یعنی مشکلی ندارید و دلیلی نداره به این تشخیص بی اعتماد باشید
    اما بشخصه نمی پسندم بخاطر درد ناحیه تناسلی داروی ضد اضطراب مصرف کنید مگر اینکه واقعا ثابت شده باشد درد شما ریشه وسواسی و عصبی دارد . اون مایع سفید روشن اگر بوی نامطبوعی ندارد مسئله خاصی نیست و به میل بالای جنسی شما باز می گردد .
    پروسه بررسی مشکل شما بظاهر خوب و کامل برگذار شده و من چیز بیشتری ندارم به این جریان اضافه کنم فقط هنوزهم می تونم بگم اگر همچنان درد دارید به یک متخصص دیگر مراجعه کنید تا مطمئن شوید این درد فقط ریشه عصبی دارد .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید