شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

افزایش ادرارهنگام شب

1. با سلام و خسته نباشید
    مشکلی که من دارم اینه که بعد از ازدواج همیشه وقتی خوابم  مجبورم یک یا دو بار بیدار بشم و دشتشویی برم البته باید بگم من شب موقع شام دوغ همیشه استفاده می کنم وبعد از شام چای هم می خورم البته باید بگم تو روز اینطور نیست ولی شب این مشکلو دارم قبول دارم شاید یه علتش این باشه که حساسیت به این موضوع باشه ولی خواهش میکنم حتما منو راهنمایی فرمایید

2. yasesepid نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    مشکلی که من دارم اینه که بعد از ازدواج همیشه وقتی خوابم  مجبورم یک یا دو بار بیدار بشم و دشتشویی برم البته باید بگم من شب موقع شام دوغ همیشه استفاده می کنم وبعد از شام چای هم می خورم البته باید بگم تو روز اینطور نیست ولی شب این مشکلو دارم قبول دارم شاید یه علتش این باشه که حساسیت به این موضوع باشه ولی خواهش میکنم حتما منو راهنمایی فرمایید

سلام

1- شما در طول روز کنترل ادرارتون خوبه ؟ یعنی وقتی ادرار دارید می تونید نگهش دارید برای مدتی محدود ؟
    2- اضطراب و استرس ندارید ؟

راستش با توجه به توضیحاتتون فکر نمی کنم جای نگرانی باشه و فقط کافیه مصرف مایعات را در ساعات پیش از خواب محدود کنید و تنها توصیه ام اینه که یکبار تست قند خون بدید ...

اما بد نیست بدونید که مشکلات ادراری ( تکرر ادرار که البته خیلی شبیه مشکل شما نیست  ) می تواند بعلت عفونت کلیه و مثانه باشد

3. ممنون از راهنمایی شما
    در جواب سوال یک باید بگم مشکلی بابت کنترل ادار ندارم
    سوال دوم جرا تا حد زیادی البته دارو مصرف می کنم

4. ببخشید در مورد تست قند خون هم باید بگم من کلا از مواد قندی خیلی کم مصرف می کنم و از شرینی جات هم خیلی خیلی کم استفاده می کنم

5. سلام

اینکه در کنترل ادرار مشکلی ندارید یعنی ماهیچه های کنترل کننده ادرار دچار ضعف نشده اند .
    در مورد قند خون تبعا بدون آزمایش نمیشه نظر داد . خیلی هم روی اینکه قند مصرف نمی کنید نمیشه حساب کرد اما اضطراب و مصرف برخی داروها می تونه باعث بروز این مشکل بشود .

استرس رو کنترل کنید .یک مدت مصرف مایعات رو در ساعات نزدیک خواب محدود کنید اگر مشکل همچنان ادامه داشت بفکر بررسی بیشتر باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. yasesepid نوشته است: با سلام و خسته نباشید

خوشگل  خانم  تا  اونجا  که  شما  گفتید  این  پدیده  مهمی  نیست  و  طبیعیه.
    اگر  اذیت  میشید  خوب  مصرف  مایعات را  کم   کنید  اما  یک  کمک:
    من  در  جایی  از   تمرینات  گکل  شنیدم  هم  در  کنترل  ادرار  کمک  میکنه  هم  در  رابطه جنسی.
    دربارش  تحقیق  کنید  خودم  وقت  کنم  تو  سایت  ازش  مطلب   میزارم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. تمرینات گکل یعنی چی ؟

8. دوست خوبم دوغ خیلی ادرار آوره
    مطمئن باش مشکل خاصی نداری فقط به خاطر تحریکات بعد از ازدواج و مصرف زیاد مایعات این مشکل ایجاد شده
    دوغ رو ناهار مصرف کن بعد از رابطه هم دستشویی برو مشکلت حل میشه

9. [quote="mansy"]تمرینات گکل یعنی چی ؟
    تیتر : با انجام تمرينات كگل از رابطه جنسي خود لذت بيشتري ببريد.

خلاصه : این تکنیک توسط دکتر آرنولد کِگِل برای کمک به بهبود وضعیت جسمانی زنان پس از زایمان ارائه شد و هدف از انجام آن تقویت عضلات لگنی در خانم ها و در نتیجه بند آوردن خونریزی پس از زایمان بود.

متن کل خبر : این تکنیک توسط دکتر آرنولد کِگِل برای کمک به بهبود وضعیت جسمانی زنان پس از زایمان ارائه شد و هدف از انجام آن تقویت عضلات لگنی در خانم ها و در نتیجه بند آوردن خونریزی پس از زایمان بود. دکتر کگل بعدها دریافت که انجام این نرمش ها به افزایش لذت جنسی هم کمک می
    کند. تنوع این حرکات زیاد است اما ریشه ی همگی آن ها یکی است.

برای مردان و زنان:
    خروج ادرار را در هنگام ادرار کردن بوسیله
    ی سفت کردن عضلات لگنی متوقف کنید و بعد دوباره رها کنید. عضلات لگن را منقبض کرده، به مدت یک ثانیه نگه دارید و رها کنید. این حرکت را روزی سه بار و هربار ده مرتبه انجام دهید.به تدریج تعداد انقباضات و دفعات را به ده بار انقباض به تعداد بیست دفعه در روز برسانید.
    برای تنوع در انجام این تمرین
    ها مدت نگاه داشتن انقباض را به سه ثانیه افزایش دهید و بعد عضلات را رها کنید.
    شما می
    توانید مخلوطی از تمرین ها را انجام دهید (یکبار دفعات را طولانی و کوتاه کنید و بار بعد تعداد انقباضات را).

در هر حالتی اینکار را انجام دهید: حتی هنگامی
    که پشت کامپیوتر هستید، وقتی کتاب می خوانید یا با تلفن صحبت می کنید.
    در هنگام نزدیکی انقباض عضلات لگنی موجب ایجاد لذت برای شما و شریک جنسی
    تان خواهد بود.
    تکنیک کگل را حداقل برای شش هفته انجام دهید. نتیجه یکباره حاصل نمی

شود اما تدریجاً تفاوت را متوجه خواهید شد.
    برخی پزشکان معتقدند زنان
    باردار باید تعداد تمرینات خود را صد بار بیشتر از افراد عادی انجام دهند
    تا آمادگی لازم را برای انجام زایمانی راحت
    تر و سالم تر داشته باشند.
    در آقایات انجام مرتب این تمرین ها به بر طرف شدن انزال زودرس و کیفیت نعوظ کمک بسیاری میکند.

Parsiteb.com

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. mansy نوشته است: تمرینات گکل یعنی چی ؟

دیدم بحث صحبت کنترل اداره گفتم بد نیست اینجا بذارمش
    این کیگل و نقشش در کنترل ادرار خانمهاست

. کگل چیست؟
    کگل به مجموعه تمرینات ساده ای اطلاق می گردد که برای اولین بار در سال 1940 توسط دکتر آرنولد کگل ابداع شده و به منظور تقویت ماهیچه های ناحیه لگنی انجام می شود . انجام این تمرینات در تقویت ارگانهای جنسی مجاری ادراری، مثانه و مقعد موثر بوده فوائد زیر را در بر دارد افزایش جریان خون در ناحیه دستگاه تناسلی و بهبود کیفیت ارگاسم افزایش قدرت در کنترل انزال کاهش دفع غیر ارادی ادرار در هنگام عطسه و خنده

2. علت ضعف ماهیچه های لگنی چیست؟  
    زایمان، سن، یائسگی و یا از دست دادن هورمون استروژن در زن، دیابت، چاقی زیاد، بلند کردن اجسام سنگین به مدت طولانی، عفونت های ادراری و جراحی پروستات در مرد از جمله علل ضعف ماهیچه های لگنی مطرح گردیده اند .

3. بی اختياری ادرار چيست؟

عدم کنترل ادراری ادرار را بی اختیاری میگویند. این عارضه یک بیماری نیست بلکه علامت یک اختلال در دستگاه ادراری است.

4. انواع مختلف بی اختياری ادراری كدام است؟

موارد متعددی از بی اختياری وجود دارد مانند سرریز شدن نروژنیک یا عصبی، بی اختیاری بعد از برداشتن پروستات در مردان، اما 90% آنها را انواع استرس، فوریتیurge و مرکب تشكيل می دهند.

زمانی که فرد ضمن افزایش ناگهانی فشار ناحیه شکمی ، ادرار از دست میدهد مثلا هنگام سرفه کردن یا عطسه یا انجام برخی تمرینات ورزشی بی اختياری او از نوع استرسی است، در حالی که بی اختیاری فوریتی يا  urgeمیل شدید و ناگهانی فرد برای تخلیه ادرار است که معمولا با یک فشار غیر قابل کنترل ادرار همراه است. نوع مرکب بی اختیاری در واقع مجموعه ای از دو نوع فوق الذکر است که معمولا با فرم استرسی در افراد شروع میشود و به نوع فوریتی گسترش می یابد.

5. چه تعداد افراد به بی اختياری ادراری مبتلا هستند؟

بالغ بر 20 ميليون نفر در آمریکا از بی اختياری رنج می برند آمار نشان میدهد که 85 % مبتلایان را زنان تشکیل میدهند که در اغلب موارد علت اصلی ضعیف شدن ماهیچه های ناحیه تحتانی لگن است که خود ناشی از حاملگی و زایمان و یا تغییرات هورمونی پس از یائسگی میباشد

6. آیا غالبا بزرگسالان  دچار بی اختياری هستند؟

بر اساس گزارش آژانس پژوهش و حفاظت سلامت آمریکا، افراد در همه سنین میتوانند به این عارضه مبتلا شوند اما حدود نیمی از افرادی که بی اختیاری را تجربه میکنند بزرگسالان هستند چنانچه بیش از 50% افراد سالخورده در خانه سالمندان دچار بی اختیاری هستند.

7. افراد از چه شیوه هائی برای کنارآمدن با این مشکل استفاده میکنند؟

حدود 30% نوار بهداشتی خریداری شده توسط زنان برای بی اختیاری ادراری استفاده میشود و برخی افراد از پوشك بزرگسالان استفاده می كنند آمار نشان می دهد در سال 1996 هزينه این مسئله بالغ بر 1/5 بیلیون دلار هزینه بر اقتصاد آمریکا تحمیل کرده است. بطور کلی حدود 63% زنان برای مقابله با مسئله بی اختیاری ادرار از یکی از محصولات تولید شده برای دوران قاعدگی استفاده میکنند.

8. سایر افرادی که از محصولات فوق استفاده نمی کنند چگونه با بی اختیاری خود کنار می آیند؟

برخی دائما ً يك دست لباس اضافی با خود همراه دارند برخی افراد از اجتماع و فعاليتهای اجتماعی فرار می كنند و بر اساس گزارش دانشكده دارو سازی دانشگاه جورجيا حدود 25 تا 50% از افرادی كه اين مشكل را دارند از فعاليتهای اجتماعی كناره گيری می كنند.

9. آيا افراد مبتلا به بی اختياری می توانند فعاليت جنسی داشته باشند؟

بی اختياری اثر شديدی بر فعاليت جنسی بيماران دارد بطوريكه تعدادی از اين مسئله كاملاً اجتناب می كنند. بيش از نيمی از زنانی كه از نظر جنسی فعال هستند و مشكل عدم كنترل مثانه دارند مشكلاتی چون نشت ادرار به هنگام آميزش دارند.

10. آيا مردان به بی اختياری ادرار مبتلا می شوند؟

بله، علت اصلی بی اختیاری در مردان مربوط به اختلال در عملکرد پروستات است. بطوریکه حدود 65% کل مردانی که عمل برداشتن پروستات داشته اند دست کم 6 ماه یا بیشتر پس از عمل جراحی با مشکل عدم کنترل ادرار مواجهند.

11. چه روشهای درمانی برای مقابله با بی اختياری ادراری وجود دارد؟

روشهايی كه تاكنون متداول بوده شامل جراحی، دارو درمانی، بيوفيدبك، تحريك الكتريكی ویا كاتريزيشنcatheterization (قرار دادن لوله ای در مثانه مثل سوند) است كه همگی می توانند اثرات جانبی مضری را داشته باشند.

جراحی هم گران است و هم نياز به مدت طولانی دوره نقاهت دارد بعلاوه اين روش برای همه بيماران مناسب نيست.روش دارودرمانی علاوه بر گران بودن می تواند اثرات جانبی متعددی داشته باشد مثل گيجی، خستگی و كوفتگی و مشكلات تنفسی.

بيوفيدبك نيز بشدت بستگی به تمرينات فرد و توانايی او برای تمركز بر روی ماهيچه های ناحيه تحتانی لگن و نیز تمايل او به ادامه این تمرينات در خانه دارد.

روش الكتريكی يك روش تهاجمی است زیرا فرد باید بتواند وجود يك probe را كه معمولاً غير قابل تحمل و حتی درد آور است تحمل كند.

روش  catheterizationنیز معمولاً به عفونت لوله ادراری و از دست رفتن تحرك منجر می شود.

اما روش درمانی كه اخيرا ً ارائه شده مغناطيسی درمانی يا تحريك توسط ميدان مغناطيسی از خارج از بدن است كه در درمان هر سه نوع بی اختياری در زنان موثر بوده و تاكنون هيچ اثر جانبی برای آن شناخته شده است. اين روش غير تهاجمی و بدون درد است و در حالی انجام می شود كه بيمار حتی نيازی به در آوردن لباس خود ندارد.

و هم اکنون بهترین و کم هزینه ترین روش برای حل این مشکل استفاده از تمرینهای واژنی با دستگاه Kegel میباشد که تاثیرات فوق العاده ای دارد.

12. چرا اغلب افرا مبتلا به بی اختیاری اقدامی برای معالجه خود نمی کنند؟

تعدادی از افراد خجالت می كشند آنرا با پزشك مطرح كنند و برخی معتقدند كه مشكل آنها را پزشك جدی نخواهد گرفت. و یا آنرا عوارض سالمندی میدانند.

منبع : http://www.taghviat.com

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید