شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آزمایش PTT چیست ؟ بالا بودن آن یعنی چه ؟

1. با سلام.
    اخیرا یک آزمایش کامل انجام داده ام.
    تنها موردی که در آزمایش غیر عادی (HIGH) گزارش داده شده آزمایش PTT زیر گروه آزمایشات COAGUITION است !

PT patient: 13 sec
    PT Control : 12 sec
    PT Activity: 80%
    INT: 1.2
    PTT: 43 ===> High

باتوجه به اینکه جلوی INT هم نوشته Prefrence value: 1-1.2 و مال من 1.2 است و ptt نرمال باید 32-42 باشد و برای من 43 است !

این یعنی چی ؟ چه مشکلی وجود دارد ؟ چگونه میتوان آنرا رفع کرد ؟ اگر باقی بماند چه عواقبی خواهد داشت ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. marilyn_manson نوشته است: با سلام.
    اخیرا یک آزمایش کامل انجام داده ام.
    تنها موردی که در آزمایش غیر عادی (HIGH) گزارش داده شده آزمایش PTT زیر گروه آزمایشات COAGUITION است !

PT patient: 13 sec
    PT Control : 12 sec
    PT Activity: 80%
    INT: 1.2
    PTT: 43 ===> High

باتوجه به اینکه جلوی INT هم نوشته Prefrence value: 1-1.2 و مال من 1.2 است و ptt نرمال باید 32-42 باشد و برای من 43 است !

این یعنی چی ؟ چه مشکلی وجود دارد ؟ چگونه میتوان آنرا رفع کرد ؟ اگر باقی بماند چه عواقبی خواهد داشت ؟

PTT زمان نسبي ترومبوپلاستين و یکی از فاکتورهای انعقادی خون هست .

اینکه شما یک واحد بالای نرمال هستید نمی تونه خیلی نگران کننده باشه ولی نباید هم بی تفاوت از کنارش رد بشید
    بهتره پاسخ آزمایش رو به پزشکتون  نشون بدید . در مورد اینکه چکار باید بکنید راهنماییتون می کنند . شاید نیاز به آزمایش مجدد یا آزمایشات دیگری هم باشه . بهرحال بطور عمومی میشه گفت مشکل جدی ندارید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید