شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لکه بینی، سقط جنین و میزان پرولاکتین

1.   
    سلام،

خانمی 24 ساله هستم، سال 81 ازدواج کردم.
    تا مهر 84 جلوگیری میکردم با پریود منظم 28 روزه. با قطع جلوگیری سریع باردار شدم ولی
    در 3 ماهگی  جنین سقط شد (سونوگرافی گفت جنین 2 هفته است که مرده و کورتاژم کردند)،
    تا 2 ماه پیاپی لکه بینی داشتم،
    6 ماه گذشت و پریودم منظم نشد در حالیکه با لکه بینی و ترشحات شیری رنگ از سینه نیز همراه بود،
    با تجویز پزشکم سونوگرافی داخل رحم انجام دادم طبیعی بود و ایشان بدون آزمایش پرولاکتین بروموکریپتین تجویز کردند که با 3 ماه استفاده از آن لکه بینی تغییری نکرد،

بعد از 3 ماه سهل انگاری،

آزمایش خون، پرولاکتین را mIu/L 31 نشان داد، 4 ماه دیگر این دارو را مصرف کردم  و میزان پرولاکتین 20 شد ولی همچنان لکه بینی و ترشحات سینه داشتم، به تجویز پزشکم مصرف برموکریپتین را قطع و مصرف مدروکسی پروژسترون را از روز 16 پریود  آغاز کردم.
    بعد از 6 ماه  با اینکه پریودم منظم و 28 روزه شد باز لکه بینی و ترشح از سینه ادامه داشت،
    در این 6 ماه آخر لکه بینی به این صورت بود که (در 5 ماه از آن) از روز 16 پریود  که مدروکسی پروژسترون مصرف میکردم بعد از 8 الی 10 روز لکه بینی شروع میشد (مصرف دارو را قطع) و 2 الی 5 روز لکه بینی ادامه داشت تا پریود شوم، در ماه ششم که از روز 16 ام لکه بینی شروع شد مصرف مدروکسی پروژسترون را قطع کردم.

ماه بعد به تجویز پزشک جدیدم مدروکسی پروژسترون را از روز 12 ام تا 10 روز ادامه دادم ولی از روز 11 ام تا دیروز لکه بینی داشت و امروز  26 ام است  پریود شدم. در ضمن ایشان  مصرف دوباره برموکریپتین را توصیه کردند (بدون آزمایش پرولاکتین)  ولی بعد از 15 روز مصرف این دارو چون دیگر تحمل  اثرات جانبی وحشتناک آن را نداشتم به اصرار خودم، ایشان داستینکس تجویز کردند و تا الان فقط نصف آن را خوردم (در هفته اول مصرف هستم). قابل ذکر است 4 ماه پیش آزمایش هورمونی دادم و همه چیز طبیعی بود.

حالا سوالات من اینه که:
    1- چرا با قطع  مدروکسی پروژسترون تا شروع پریودم لکه بینی دارم؟(جواب این سوال خیلی خیلی برام مهمه)
    2- آیا لازمه دوباره آزمایش پرولاکتین بدم؟
    3- می تونم بعد از پریود ماه بعد اقدام به بارداری کنم؟
    4- آیا مثل قبل سریع باردار میشم؟
    5- به خاطر فقر زیاد آهن بعد از سقط جنین انواع قرص آهن را مصرف کردم و الان چند ماه است که فیفول میخورم، با چه شرایطی آزمایش بدم تا مطمئن بشم دیگه نیاز به مصزف انواع قرص آهن ندارم.

با تشکر از لطف شما.

و اینکه من 2 روز  سایت را کاملا جستجو کردم، با اینکه جواب این سوالاتم را پیدا نکردم ولی روحیه ام خیلی خوب شده و الان نسبت به این 3 سالی که گذشته شادترین روز های زندگی ام را میگذرانم.

باز هم از مطالب بسیار عالی و شفا بخش شما متشکرم.

2. Manam نوشته است:
    حالا سوالات من اینه که:
    1- چرا با قطع  مدروکسی پروژسترون تا شروع پریودم لکه بینی دارم؟(جواب این سوال خیلی خیلی برام مهمه)
    2- آیا لازمه دوباره آزمایش پرولاکتین بدم؟
    3- می تونم بعد از پریود ماه بعد اقدام به بارداری کنم؟
    4- آیا مثل قبل سریع باردار میشم؟
    5- به خاطر فقر زیاد آهن بعد از سقط جنین انواع قرص آهن را مصرف کردم و الان چند ماه است که فیفول میخورم، با چه شرایطی آزمایش بدم تا مطمئن بشم دیگه نیاز به مصزف انواع قرص آهن ندارم.

سلام،
    روند طبیعی هورمونی در بدن در دوره بعد از تخمک گذاری افزایش پروژسترون است که در هنگام شروع سیکل بعدی این هورمون افت کرده و ریزش بافت و خونریزی شروع می شود. حال با ورود هورمون خارجی این تنظیم تغییر کرده و تا کاهش مناسب برای ریزش بافت ممکن است مدت زمانی طول بکشد که در این مدت لکه بینی رخ می دهد.
    در مورد احتمال بارداری نمی تواند دقیق نظری داد ولی مانعی برای این کار در شما وجود ندارد.
    شرایط خاصی برای آزمایش خون برای آهن وجود ندارد و هر زمان می توانید آن را انجام دهید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید