شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بررسی وجود یا عدم وجود تخمک

1. با سلام به همه دوستان و آقای دکتر
    قبول باشه نماز و روزه هاتون
    می خواستم بدونم چطوری میشه فهمید که تخمک وجود داره؟ ,همونطور که آقایون با آزمایش سمن می فهمند که اسپرمی هست یا نه.یعنی فقط با آزمایش هورمونی(FSH , LH , پرولاکتین و تستسترون) میشه فهمید ؟ اگر جواب مثبته باید حدودا چه روزی در سیکل آزمایش انجام بشه ؟آخه ما حدود 6ماهه که تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم هنوز خبری نیست ,البته همسرم تعداد کل اسپرمشون 15 میلیونه و کمی ضعیف,الان ترسم از اینه که نکنه منم مشکل تخمک گذاری دارم ,البته همسرم کلومیفن و کارنیتن و ویتامین ای حدود 5ماهه که مصرف می کنند.روزهای پریودی من در 4 دوره قبل بدین ترتیب بوده:                          4/3 و  20/4 و 16/5 و 13/6 , پس طبق گفته های دوستان و آقای دکتر من سیکل 26 روزه دارم یعنی حدود روز تخمک گذاری در من 14-12  هست ؟

اگر منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

2. در متن بالا روزهای پریودی من 24/3 و 20/4 و 16/5 و 13/6 بوده

3. setayesh-r نوشته است: با سلام به همه دوستان و آقای دکتر
    قبول باشه نماز و روزه هاتون
    می خواستم بدونم چطوری میشه فهمید که تخمک وجود داره؟ ,همونطور که آقایون با آزمایش سمن می فهمند که اسپرمی هست یا نه.یعنی فقط با آزمایش هورمونی(FSH , LH , پرولاکتین و تستسترون) میشه فهمید ؟ اگر جواب مثبته باید حدودا چه روزی در سیکل آزمایش انجام بشه ؟آخه ما حدود 6ماهه که تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم هنوز خبری نیست ,البته همسرم تعداد کل اسپرمشون 15 میلیونه و کمی ضعیف,الان ترسم از اینه که نکنه منم مشکل تخمک گذاری دارم ,البته همسرم کلومیفن و کارنیتن و ویتامین ای حدود 5ماهه که مصرف می کنند.روزهای پریودی من در 4 دوره قبل بدین ترتیب بوده:                          4/3 و  20/4 و 16/5 و 13/6 , پس طبق گفته های دوستان و آقای دکتر من سیکل 26 روزه دارم یعنی حدود روز تخمک گذاری در من 14-12  هست ؟

اگر منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

مشخص کردن زمان تخمک گذاری با استفاده از نرم افزار

زمان دقیق تخمکگذاری چه وقتیست ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. منظورم از سوال غیر از اینکه زمان تخمک گذاری چه موقع هست اینه که می خوام بدونم من چطوری بفهمم که دارای تخمک هستم یا نه؟آخه گفته میشه که خونریزی های ماهانه دلیل ر وجود تخمک نیست.پس با چه آزمایشی بفهمم که تخمک وجود داره یا نه؟

5. سلام
    دوست عزیزم شما با مراجعه به مراکز سونوگرافی وازینال در روزهایی که احتمال تخمک گذاری هست می تونید کاملا از وجود تخمک و سایز انها اطلاع پیدا کنید و اصلا کار سختی نیست.

6. setayesh-r نوشته است: منظورم از سوال غیر از اینکه زمان تخمک گذاری چه موقع هست اینه که می خوام بدونم من چطوری بفهمم که دارای تخمک هستم یا نه؟آخه گفته میشه که خونریزی های ماهانه دلیل ر وجود تخمک نیست.پس با چه آزمایشی بفهمم که تخمک وجود داره یا نه؟

سلام،
    هر دختر سالمی که به دنیا می آید در تخمدانهایش چندین هزار تخمک دارد که بعد از بلوغ هر ماه یکی از آنها به واسطه سیستم هورمونی بدنش آزاد می شود؛ پس تخمک وجود دارد ولی سوال این است که  آیا هر ماه یکی از آنها شروع به رشد و تکامل می کند و آیا آزاد می شود؟ پاسخ این است که برای تشخیص دقیق این حالت می بایست از روشهای آزمایشگاهی و یا تصوصیر برداری استفاده نمود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید