شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چند سوال و جواب زنانه (1)!

1. چرا واژن من ترشح دارد؟

ترشحات واژن برای مرطوب وسالم نگاه داشتن اين عضو حساس ضروری هستند. اين ترشحات همچنين در خارجکردن ميکروب‎های وارد شده به واژن، مانند يک فلاش تانک عمل می‎کنند و چونمقداری باکتری بی‎ضرر در خود دارند در مقابل عفونت‎ها بدن را حفظمی‎نمايند. همين ترشحات هستند که در هنگام برقراری رابطه‎ی جنسی محيط واژنرا مرطوب می‎کنند تا عمل دخول به آسانی صورت پذيرد.

من به تازگی ارتباط حفاظت نشده‎ایداشته‎ام. با وجود اينکه مايع منی خارج از واژنم ريخته شد اما پريودم عقبافتاده است آيا امکان بارداری وجود دارد؟

در ترشحی که پيش از انزال ازنوک آلت مردان بيرون می‏آيد مقداری اسپرم وجود دارد. پس بله، احتمال داردکه باردار شده باشی. مردها حتماً بايد در موقع دخول کاندوم را پوشيدهباشند. البته معمولاً توصيه می‎شود که کاندوم را پس از پيش‎نوازی اوليه ودقيقاً زمانی که آماده‎ی دخول هستيد بپوشيد چون ممکن است در حين ماليدهشدن به اطرافِ تخت و لحاف و غيره پاره و يا آلوده شود. می‎توانی برای تستحاملگی نوارهای تست ادرار را از داروخانه بخری و يا به دکتر مراجعه کنی.

ماه پيش من ارتباط جنسی بدون پيشگيری داشتم اما پريود شده‎ام آيا هنوز احتمال حاملگی برای من وجود دارد؟

اگر گمان می‎کنی که باردارهستی تست بارداری را بده . خيلی از دختر خانم‎ها بعد از برقراری ارتباطجنسی احساس گناه می‎کنند و فکر می‎کنند که حامله هستند در صورتی‎کهنيستند. البته تعداد کمی از خانم‎ها هستند که پس از باردار شدن و حتی درطول مدت بارداری هم پريود سبکی را دارند. اگر پريود بعدی‎ات دير شد حتماًتست بارداری را بده.

من ازدواج نکردم اما چون رابطه‎ جنسی دارم می‎خواهم قرص ضد حامگی بخورم از کجا می‎‏توانم آن را بخرم؟

فروش قرص‎های ضد حاملگیدر کشورهای مختلف قانون‏‎های متفاوتی دارد . مثلاً در ايران می‎توانيدآن‎ها را از داروخانه تهيه کنيد که البته اگر خيلی جوان باشيد شايد بهنسخه هم نياز داشته باشيد. اما در بيشتر موارد قرص‎های اِل – دی و اِچ –دی را می‎توان بدون نسخه از داروخانه‎ها تهيه کرد تنها دقتی که بايد بکنيداين است که تاريخ مصرف آن‎ها نگذشته باشد. اما بهتر است حتی اگرنمی‎خواهيد به پزشک مراجعه کنيد به درمانگاه محلتان و يا در کشورهایاروپايی و آمريکايی به کلينيک‎های جوانان مراجعه نماييد تا مطمئن شويد کهمناسبترين روش را با توجه به شرايط جسمی و سنی تان انتخاب کرده ايد.
    خيلی از دوستانمان برایدر امان بودن از بارداری‎های ناخواسته و مصون بودن از بيماری‎هايی که براثر روابط جنسی منتقل می‎شوند، از کاندوم ( قابل تهيه حتی در بيشترسوپرمارکت‎ها) و قرص همزمان استفاده می‎کنند. فراموش نکنيد که در ايرانکاندوم و تمامی وسايل جلوگيری از بارداری را ميتوانيد بصورت رايگان ازدرمانگاه های محلی تان بگيريد چه مجرد و چه متاهل باشيد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید