شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پرولاکتین بالا و سقط جنین

1. باسلام
    36 ساله کارمند و مادر یک دختر 5 ساله هستم .که طی 2 سال گذشته دو بار سقط جنین(بدون کورتاژ) داشته ام اولی در یک ماه و سه هفتگی ودومی در دوماه و یک هفتگی . بعد از سقط اول بعلت بالارفتن پرولاکتین (بعلت اختلالات تیروئید هم نبود) چند ماهی داستینکس مصرف کردم و مجددا حامله شدم که سقط شد. عکس رنگی گرفته ام مشکلی نداشته ام وآزمایش ژنتیک خودم . همسرم هم بدون مشکل بوده و آزمایش اسپرم ایشان هم موردی نداشت و دکترم هم گفته هیچ مشکلی ندارم.
    مجددا که آزمایش دادم باز هم پرولاکتینم بالا رفته و پزشکم داستینکس تجویز کرده و گفته که جلوگیری هم نکنم و حتی در صورت بروز حاملگی تا 3 ماه قرص ادامه دهم  .الان 3 ماه است که دارو مصرف میکنم و طی این مدت پریودم که قبلا کاملا منظم بوده فعلا هر بار چند روزی جلو می افتد .
    سوال :
    1 - آیا طبق نظر دکترم می تواند دلیل سقطهای قبلی بعلت بالا رفتن پرولاکتین باشد.
    2- آیا غیر از آزمایشهای هورمونی آزمایش یا درمان دیگری نیاز ندارم .
    3- آیا اشکال ندارد هنگام مصرف این قرص جلوگیری نکنم چون در بروشور قرص ذکر شده از بارداری تا یکماه پس از مصرف آخرین قرص جلوگیری شود.
    با تشکر از راهنمایی شما

2. niloomostafavi نوشته است:
    سوال :
    1 - آیا طبق نظر دکترم می تواند دلیل سقطهای قبلی بعلت بالا رفتن پرولاکتین باشد.
    2- آیا غیر از آزمایشهای هورمونی آزمایش یا درمان دیگری نیاز ندارم .
    3- آیا اشکال ندارد هنگام مصرف این قرص جلوگیری نکنم چون در بروشور قرص ذکر شده از بارداری تا یکماه پس از مصرف آخرین قرص جلوگیری شود.
    با تشکر از راهنمایی شما

سلام،
    بله احتمال ارتباط بین سقط و بالا بودن پرولاکتین وجود دارد، برای رفع مشکل فعلی نیازی به اقدام دیگری نمی باشد، مصرف کابرگولین در حاملگی در گروه B قرار دارد یعنی در سه ماهه اول خطری جنین را تهدید نمی کند و شواهدی از خطر در مورد مصرف دارو در بقیه دوران حاملگی نیز وجود ندارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید