شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

داروی بیماری توهم

1. با سلام    پدر81ساله من که مشکل شنوایی داردوگوشهایش سنگین است حدود2ماهی است که دچار نوعی توهم
    شنیداری شده است که احساس میکند همسرش یا فرزندانش قصدجان اورا کرده اند...برای روشن شدن موضوع نمونه هایی راذکر میکنم:_درطول روزوشب باصدای بلند با افراد فرضی خود که در آن لحظه درمنزل ما نیستند (مثلا:همسرش یا یکی از فرزندانش یا ماموران دولتی )صحبت میکند وبه مامیگویدکه در حال شنیدن صدای فلان فرزندم هستم که پشت درمان ایستاده وبه من فحش میدهدومیخواهدبیاید مرا بکشد_درحال شنیدن صدای همسرم هستم که به من فحش میدهدوقصد دارد ازمن جداشده وبافلان مرد ازدواج کندو........    البته همه این توهمات را میشنود و مشاهده نمیکند و شاید درطول یک روز 100بارچنین چیزهایی را تکرار میکندودرطول شبانه روز شایدکلا3ساعت نمیخوابد......پزشک مغز واعصاب بعد از نوارمغزوسی تی اسکن و...آلزایمر تشخیص داده وداروهای:تری هگزیفینیدیل-پیراستام-نورتریپتیلین-آ.اس.آ-سی تی کولین-اگزلون  تجویزکرده است که بعداز یک ماه ازمصرف این داروها وضعیت بدترشده است بطوریکه تحمل فشار واسترس باعث افت شدید قوای جسمانی وی شده وشاید حدود15کیلو از وزنش کم شده است...... لطفا در مورد تشخیص بیماری وی ونیز داروهای درمانش راهنماییم کنید .   باتشکر

2. nk1354 نوشته است: با سلام    پدر81ساله من که مشکل شنوایی داردوگوشهایش سنگین است حدود2ماهی است که دچار نوعی توهم
    شنیداری شده است که احساس میکند همسرش یا فرزندانش قصدجان اورا کرده اند...برای روشن شدن موضوع نمونه هایی راذکر میکنم:_درطول روزوشب باصدای بلند با افراد فرضی خود که در آن لحظه درمنزل ما نیستند (مثلا:همسرش یا یکی از فرزندانش یا ماموران دولتی )صحبت میکند وبه مامیگویدکه در حال شنیدن صدای فلان فرزندم هستم که پشت درمان ایستاده وبه من فحش میدهدومیخواهدبیاید مرا بکشد_درحال شنیدن صدای همسرم هستم که به من فحش میدهدوقصد دارد ازمن جداشده وبافلان مرد ازدواج کندو........    البته همه این توهمات را میشنود و مشاهده نمیکند و شاید درطول یک روز 100بارچنین چیزهایی را تکرار میکندودرطول شبانه روز شایدکلا3ساعت نمیخوابد......پزشک مغز واعصاب بعد از نوارمغزوسی تی اسکن و...آلزایمر تشخیص داده وداروهای:تری هگزیفینیدیل-پیراستام-نورتریپتیلین-آ.اس.آ-سی تی کولین-اگزلون  تجویزکرده است که بعداز یک ماه ازمصرف این داروها وضعیت بدترشده است بطوریکه تحمل فشار واسترس باعث افت شدید قوای جسمانی وی شده وشاید حدود15کیلو از وزنش کم شده است...... لطفا در مورد تشخیص بیماری وی ونیز داروهای درمانش راهنماییم کنید .   باتشکر

سلام دوست عزیز
    من در مورد بیماری پدرتان بسیار متاسفم و نمیتوانم نظر دارویی بدم اما به نظر من در اینگونه موارد این افراد احتیاج شدیدی به محبت و توجه دارند و در آن لحظه که دچار توهم میشود شما یا همسرشان میتوانید با یک نوازش و صحبت در مورد لحظات خوب گذشته این توهم را کنترل کنید
    فراموش نکنید که این لحظات در انتظار تمامی ماست پس درست رفتار کنیم تا درست با ما رفتار کنند

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. دوست محترم سلام
    ار نوع داروهای پدر گرامیتان چنین برمی آید که ایشان علاوه بر آلزایمر به بیماری پارکینسون نیز مبتلا هستند. مصرف دراز مدت داروهای پارکینسون میتواند  به علت بالا رفتن ماده دوپامین مغز، باعث توهم شود. در این حالت داروی کمک کننده Clozapin    است. سایر داروهای توهم زدا مشکل پارکینسون را نشدید میکنند.
    با درود

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید