شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گرفتگي بيني زمان سردرد

1. سوال سوم  
    من دو ساله كه سردرد ميگرن عصبي دارم  چند ماهي هست كه متوجه شدم زمان سردرد قبل از آن و هم زمان با آن سوراخ چپ بيني ام دچار گرفتگي ميشه نه اينكه كيپ بشه ولي نميتونم خوب نفس بكشم  حس ميكنم وقت نفس كشيدن به سرم و مخصوصا به همان سمتي كه سوراخ بيني ام گرفته فشار وارد ميشه انگار كه اكسيژن به مغزم نميرسه ...به متخصص گوش و حلق و بيني مراجعه كردم ولي واسه من  قرص ضد حساسيت و انتي بيوتيك نوشت انگار كه توجه نكرد كه من هي دارم ميگم وقتي سردرد ندارم حالم خوبه و فقط وقتي سردردم شروع ميشه اينطوريم. به هر حال نسخشونو اجرا كردم  ولي هنوزم همين جوريم انگار مغزم نفس بهش نمي رسه داغ ميشه...عكسي از سرم گرفتم و همان متخصص توصيه كرد با بيني ام مخلول سرم رو بالا بكشم...(يكي نيست به من بگه قشنگ حرف بزن) ولي علي رقم فشار زياد به سرم زمان اينكار ولي خوب نشدم. هفته پيش هم دردي به همراه كمي برجستگي زير بغلم حس كردم و نزد ماما رفتم كه گقت مشكلي نيست غدد لنفاوي شما حساسه و اگه گرفتگي بيني هم تازگي داشتيد احتمالا بدنتون عفونتي كرده...حالا ميخوام بدونم چرا وقت سردرد بينيم ميگيره ...من انحراف ندارم چرا اينجوري ميشم  انتي بيوتيك خوردم چرا خوب نميشم اگه عفونتي تو جايي از بدنم هست و داره زياد ميشه و غدد لنفاويم فقط علامتشو نشون ميده از كجا عفونتو پيدا كنم ...آيا ممكنه به مغزم آسيب برسه آخه خيلي به سرم فشار مياد هزار تا درد ديگه هم دارم كه كم كم ميگم واستون  با تشكر

2. numex777 نوشته است: سوال سوم  
    من دو ساله كه سردرد ميگرن عصبي دارم  چند ماهي هست كه متوجه شدم زمان سردرد قبل از آن و هم زمان با آن سوراخ چپ بيني ام دچار گرفتگي ميشه نه اينكه كيپ بشه ولي نميتونم خوب نفس بكشم  حس ميكنم وقت نفس كشيدن به سرم و مخصوصا به همان سمتي كه سوراخ بيني ام گرفته فشار وارد ميشه انگار كه اكسيژن به مغزم نميرسه ...به متخصص گوش و حلق و بيني مراجعه كردم ولي واسه من  قرص ضد حساسيت و انتي بيوتيك نوشت انگار كه توجه نكرد كه من هي دارم ميگم وقتي سردرد ندارم حالم خوبه و فقط وقتي سردردم شروع ميشه اينطوريم. به هر حال نسخشونو اجرا كردم  ولي هنوزم همين جوريم انگار مغزم نفس بهش نمي رسه داغ ميشه...عكسي از سرم گرفتم و همان متخصص توصيه كرد با بيني ام مخلول سرم رو بالا بكشم...(يكي نيست به من بگه قشنگ حرف بزن) ولي علي رقم فشار زياد به سرم زمان اينكار ولي خوب نشدم. هفته پيش هم دردي به همراه كمي برجستگي زير بغلم حس كردم و نزد ماما رفتم كه گقت مشكلي نيست غدد لنفاوي شما حساسه و اگه گرفتگي بيني هم تازگي داشتيد احتمالا بدنتون عفونتي كرده...حالا ميخوام بدونم چرا وقت سردرد بينيم ميگيره ...من انحراف ندارم چرا اينجوري ميشم  انتي بيوتيك خوردم چرا خوب نميشم اگه عفونتي تو جايي از بدنم هست و داره زياد ميشه و غدد لنفاويم فقط علامتشو نشون ميده از كجا عفونتو پيدا كنم ...آيا ممكنه به مغزم آسيب برسه آخه خيلي به سرم فشار مياد هزار تا درد ديگه هم دارم كه كم كم ميگم واستون  با تشكر

سلام،
    در برخی انواع میگرن قبل از شروع سردرد بیمار دچار علایمی می شود که به آن "اورا" گفته می شود، که شایعترین آن دیدن جرقه هایی در میدان بینایی است؛ شاید این گرفتگی بینی شما ناشی از این حالت باشد که در این صورت درمان خاصی نیاز ندارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    من حدود 8 سال است که دچار سردردهای نیمه سر هستم اوایل با داروهای مسکن بعد از چند ساعت خوب می شدم ولی حالا حدود دو سال است که هیچ دارویی تاثیر ندارد وهر دوره سردرد حدود 3 تا4 روز طول می کشدو این دردها در زمان پریود وتخمک گذاری به حد اکثر میرسد
    لطفا مرا راهنمایی کنید چون واقعا این موضوع زندگی مرا مختل کرده است.
    متشکرم

4. سلام جناب دكتر  اين گرفتگي شديدا اذيتم ميكنه  درمان نداره  چشمام و خيلي از اعضاي بدنم تحت تاثير همين سردرد  هست و حالا از قرص سوماتريپتان استفاده ميكنم ولي اين گرفتگي به حدي اذيتم ميكنه كه حس ميكنم مغزم نفس كم مياره آيا بايد باهاش بسازم يا درمان هم داره كه ديگه اين يكي علامتو قبل و هنگام سردردم نداشته باشم

5. shima110 نوشته است: سلام
    من حدود 8 سال است که دچار سردردهای نیمه سر هستم اوایل با داروهای مسکن بعد از چند ساعت خوب می شدم ولی حالا حدود دو سال است که هیچ دارویی تاثیر ندارد وهر دوره سردرد حدود 3 تا4 روز طول می کشدو این دردها در زمان پریود وتخمک گذاری به حد اکثر میرسد
    لطفا مرا راهنمایی کنید چون واقعا این موضوع زندگی مرا مختل کرده است.
    متشکرم

سلام،
    سردرد های میگرنی می توانند به این صورتی باشند که شما شرح دادید (یکطرفه و برانگیخته شدن با قاعدگی) ، اگر تشخیص میگرن تا به حال برایتان داده نشده است بهتر است برای ارزیابی بیشتر به پزشک مراجعه نمایید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. numex777 نوشته است: سلام جناب دكتر  اين گرفتگي شديدا اذيتم ميكنه  درمان نداره  چشمام و خيلي از اعضاي بدنم تحت تاثير همين سردرد  هست و حالا از قرص سوماتريپتان استفاده ميكنم ولي اين گرفتگي به حدي اذيتم ميكنه كه حس ميكنم مغزم نفس كم مياره آيا بايد باهاش بسازم يا درمان هم داره كه ديگه اين يكي علامتو قبل و هنگام سردردم نداشته باشم

سلام،
    اگر علت موردی باشد که من فکر کردم، متاسفانه راه درمان خاصی ندارد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید