شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ادامه درمان سرطان پستان

1. زنی هستم 40 سالهکه چندی پیش مبتلا به کانسر سینه با گرید ااا.ا شدم .الان پس از طی 8 دوره شیمی درمانی مدت یکماه است که قرص تاموکسیفن را شروع کردم.در این زمینه چند سئوال از حضور شما دارم/
    1-ایا قرص تاموکسیفن اثر سوعی در استخوانهامیگذارد.و ایا راهی برای جبران این اثرات داریمہ0با خوردن مواد غذایی با قرصهای ویتامینی میتوانیم این اثرات را کم کنیم.
    2-ایا بوهای تند برای ما مضر است.با توجه به اینکه من در یک سالن ارایشی کار میکنمادامه کارم را شما صلاح میدانید.لطفا دلیل داشتن ضرر را ذکر کنید.
    3-ایا خوابین روی سمت عمل شده خطر جدی به همراه دارد یا خیر.
    من برای این سئوالها با پاسخهای کاملا متفاوتاز سوی پزشکان مواجه شدم و هر کس اظهار نظر دیگری را رد میکرد.خواهشمندم که نظر خودتان را با ذکر دلیل برایم بنویسید.

با نهایت تشکراز شما

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. maryam_f نوشته است: زنی هستم 40 سالهکه چندی پیش مبتلا به کانسر سینه با گرید ااا.ا شدم .الان پس از طی 8 دوره شیمی درمانی مدت یکماه است که قرص تاموکسیفن را شروع کردم.در این زمینه چند سئوال از حضور شما دارم/
    1-ایا قرص تاموکسیفن اثر سوعی در استخوانهامیگذارد.و ایا راهی برای جبران این اثرات داریمہ0با خوردن مواد غذایی با قرصهای ویتامینی میتوانیم این اثرات را کم کنیم.
    2-ایا بوهای تند برای ما مضر است.با توجه به اینکه من در یک سالن ارایشی کار میکنمادامه کارم را شما صلاح میدانید.لطفا دلیل داشتن ضرر را ذکر کنید.
    من برای این سئوالها با پاسخهای کاملا متفاوتاز سوی پزشکان مواجه شدم و هر کس اظهار نظر دیگری را رد میکرد.خواهشمندم که نظر خودتان را با ذکر دلیل برایم بنویسید.

با نهایت تشکراز شما

سلام به شما کاربر عزیز

تاموکسیفن‌ برای‌ درمان‌ سرطان‌ پستان‌ و نازایی‌ وابسته‌ به‌اولیگومنوره‌ یا آمنوره‌ ثانویه‌ مصرف‌می‌شود.
    عوارض جانبی احتمالی
    گر گرفتگی‌، خونریزی‌واژن‌، توقف‌ قاعدگی‌، خارش‌ فرج‌،اختلالات‌ گوارشی‌، التهاب‌ تومور، کاهش‌تعداد پلاکتها، احتباس‌ مایعات‌، طاسی‌، فیبروم‌ رحم‌، اختلالات‌ بینایی‌ (تغییرات‌قرنیه‌، آب‌ مروارید و رتینوپاتی‌) کاهش‌پلاکت‌ها یا گلبول‌های‌ سفید خون‌، به‌ندرت‌کاهش‌ نوتروفیل‌ها و تغییرات‌ آنزیم‌های‌کبدی‌ از عوارض‌ جانبی‌ دارو هستند.

توصیه ها
    روشهای‌غیرهورمونی‌ جلوگیری‌ از بارداری‌، طی‌درمان‌ و به‌ مدت‌ 2 ماه‌ پس‌ از درمان‌ بایدمورد استفاده‌ قرار گیرد. در صورت‌مشکوک‌ بودن‌ به‌ بارداری‌ فورا به‌ پزشک‌مراجعه‌ شود.
    در صورت‌ بروز اختلالات‌ گوارشی‌مصرف‌ دارو ادامه‌ یابد و در صورت‌ بروزاستفراغ‌ زودرس‌ پس‌ از مصرف‌ دارو به‌پزشک‌ مراجعه‌ شود.
    احتمال‌ افزایش‌ کلسیم‌ خون‌ در صورت‌وجود متاستاز استخوان‌ را نیز باید در نظرگرفت‌.

با آرزوی سلامتی شما دوست عزیز

3. maryam_f نوشته است: زنی هستم 40 سالهکه چندی پیش مبتلا به کانسر سینه با گرید ااا.ا شدم .الان پس از طی 8 دوره شیمی درمانی مدت یکماه است که قرص تاموکسیفن را شروع کردم.در این زمینه چند سئوال از حضور شما دارم/

با نهایت تشکراز شما

سلام،
    تاموکسیفن بر استخوان تاثیر نامطلوب ندارد بلکه از استئوپروز نیز جلوگیری می کند.
    بوی تند عامل خطری برای شما نیست.
    اگر مشکل جراحی ندارید، خوابین روی سمت ضایعه اشکالی ندارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید