شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

با این همه مشکل چطور میشه زندگی کرد؟

1. با سلام
    من جدیدا عضو این سایت شدم و از اینکه به صورت کاملا علمی به بررسی مسائل میپردازید واقعا لذت میبرم

من 25 سالمه و چند مشکل با هم به من هجوم آوردن که چندین سال هست که ازشون رنج میبرم
    1- بلوغ تو سن 12 سالگی
    2- کوتاهی قد نسبت به برادر ها (در حدود 15 سانتی متر کمتر)
    3- بعد از بلوغ به شدت موها و بدنم چرب شدن که احساس بدی به آدم میده
    4- پر مویی شدید تو صورت و همه بدنم به اندازه ای که تو هیچ کدوم از فامیل های درجه1 اینطوری نیست
    5- رشد سینه ها البیته خیلی نیست یعنی نمی دونم در این حد نرمالند یا نه ولی این مورد هم هست.
    6- تو سن 19 سالگی مشکل هیدروسل هم به مشکلات بالا اضاقه شد

البته این مسائل بیشتر از نظر روحی منو آزار میدن و شدیدا اعتماد به نفس من رو پائین آورده
    اما می خواستم بدونم رابطه ای بین این ها هست و کاری میشه کرد یا نه
    پیش پزشکای متخصص هر مورد رفتم
    اکثرشون گفتن کاری نمیشه کرد
    و اینکه آیا تو رابطه مشترک با این وضع با مشکلی روبرو میشم ؟

2. k000k000l000 نوشته است: با سلام
    من جدیدا عضو این سایت شدم و از اینکه به صورت کاملا علمی به بررسی مسائل میپردازید واقعا لذت میبرم

من 25 سالمه و چند مشکل با هم به من هجوم آوردن که چندین سال هست که ازشون رنج میبرم
    1- بلوغ تو سن 12 سالگی
    2- کوتاهی قد نسبت به برادر ها (در حدود 15 سانتی متر کمتر)
    3- بعد از بلوغ به شدت موها و بدنم چرب شدن که احساس بدی به آدم میده
    4- پر مویی شدید تو صورت و همه بدنم به اندازه ای که تو هیچ کدوم از فامیل های درجه1 اینطوری نیست
    5- رشد سینه ها البیته خیلی نیست یعنی نمی دونم در این حد نرمالند یا نه ولی این مورد هم هست.
    6- تو سن 19 سالگی مشکل هیدروسل هم به مشکلات بالا اضاقه شد

البته این مسائل بیشتر از نظر روحی منو آزار میدن و شدیدا اعتماد به نفس من رو پائین آورده
    اما می خواستم بدونم رابطه ای بین این ها هست و کاری میشه کرد یا نه
    پیش پزشکای متخصص هر مورد رفتم
    اکثرشون گفتن کاری نمیشه کرد
    و اینکه آیا تو رابطه مشترک با این وضع با مشکلی روبرو میشم ؟

سلام،
    مورادی که ذکر نمودید می توانند مستقل از هم و طبیعی باشند که همه وابسته به ساختار بدنی و هورمونی شماست. در مورد زندگی مشترک هیچ کدام از این موارد باعث ایجاد اختلال نخواهد شد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با تشکر از پاسختون

آیا ممکنه که علت واحدی داشته باشه؟
    البته من اطلاعات پزشکی ندارم ولی همین هورمون که شما فرمودید
    چطور میشه که به این صورت عمل میکنه؟ و علتش چی هست؟ و آیا راه درمانی برای بازگشت وجود داره؟حتی اگر بتونم یکی یا 2 تا از مشکلاتم رو حل کنم خیلی بهم کمک میکنه
    به نظر شما چطور میتونم زندگی بهتری داشته باشم

4. سلام
    شما تست تستوسترون و LH  و    FSH    بدهید و نتیجه را اطلاع دهید.
    درمان هیدروسل شما در چه وضعی است؟

5. هیدروسل رو خیلی وفت هست که بهش عادت کردم و از اون موقع در اندازه تغییری ایجاد نشده و درد هم نداره

دکتر ارولوژیست گفت که با یک عمل کوچیک قابل حل هست اما حقیقتش من از عمل و عواقبش ترس دارم

میشه بفرمائید این تست هایی که فرمودید برای چی هست؟

6. سلام
    اگر به هیدروسل عادت کرده اید, پس لطفا آن را از لیست «این همه مشکلات» خط بزنید.
    ولی چون ذکر کرده اید, به آن عادت نکرده اید. پزشک شما حق دارد. عمل کوچک است و مشکل ساز نیست.
    آزمایشات بالا آزمایشات هورمونهای جنسی است. بنطر می آید در شما با اختلال هورمونی روبرو باشیم.

7. هيدرو سل چي هستش؟؟!!؟؟

8. در جواب zahra1322
    هیدروسل مایعی است كه اطراف بیضه را احاطه می‌كند و موجب تورم كیسه بیضه می‌شود.تقریباً از هر 10 نوزاد پسر یک نوزاد به طور مادرزادی در بدو تولد دجار هیدروسل می‌باشد،اما اغلب آنها در طی یك ماه اول،بدون درمان بهبودی می‌یابند.علاوه بر آن،مردان نیز (اغلب بالای 40 سال) به علت التهاب یا صدمه‌ به كیسه بیضه،ممكن است به هیدروسل مبتلا شوند.التهاب ممكن است ناشی از عفونت اپیدیدیم(اپیدیدمیت) یا عفونت بافت بیضه (اركیت) باشد.(اپیدیدیم لوله‌های ظریف و پرپیچ و خمی است که پشت هر بیضه قرار دارند).هیدروسل معمولاً دردناك نبوده ولی چنانچه  فرد دچار تورم كیسه بیضه شود باید به پزشك مراجعه نماید تا علل دیگر همچون سرطان بیضه و حالات دیگر را بررسی نماید.بنابراین تمام مردان مبتلا به هیدروسل باید تحت سونوگرافی بیضه قرار بگیرند.در بسیاری از موارد،هیدروسل با فتق كشاله ‌ران همراه است.در این موارد به علت ضعف دیواره شكمی،قسمتی از روده به داخل كیسه می‌رود كه نیاز به درمان دارد.از آنجاییكه مایع هیدروسل معمولاً شفاف است،پزشك برای تشخیص هیدروسل از آزمایش عبور نور از میان كیسه بیضه استفاده می‌كند.گذر نور نشان دهنده وجود مایع شفاف است،ولی تشخیص قطعی نیست،چون ممكن است حالات دیگر همچون فتق نیز وجود داشته باشد.در صورتیکه پزشك مشكوك به ایجاد هیدروسل به علت وجود التهاب باشد،آزمایشات خون و ادرار مشخص خواهند كرد كه آیا علت هیدروسل اپیدیدمیت است یا خیر؟در مواردی که مایع احاطه كننده بیضه‌ها،مانع لمس بیضه‌ها ‌شود از روش‌های تشخیصی دیگر نظیر سونوگرافی استفاده خواهد شد.سونوگرافی با استفاده از امواج صوتی با فركانس بالا،برای ایجاد تصاویر اجزاء داخل بدن،انجام می‌شود برای بررسی احتمال وجود توده یا علل دیگر تورم كیسه بیضه به كار می‌رود.در پسر بچه‌ها معمولاً هیدروسل در طی یكسال به طور خود بخود محو می‌شود.اگر پس از یكسال از بین نرفت و یا به بزرگ شدن ادامه داد،نیاز به جراحی خواهد داشت.کشیدن مایع هیدروسل در بچه‌ها بدلیل خطر عفونت به هیچ‌وجه نباید انجام شود.در بزرگسالان نیز اغلب هیدروسل خود بخود از بین می‌رود و زمانی نیاز به درمان پیدا می‌كندكه آنقدر بزرگ شود كه غیر قابل تحمل شده یا بد شكل باشد هیدروسل ممكن است یك طرفه یا دو طرفه باشد.

اساس درمان عبارت است ازجراحی (هیدروسلكتومی):

هیدروسلکتومی برداشتن هیدروسل بصورت یك جراحی بدون نیاز به بستری طولانی،با بیحسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود.برای این كار جراح برشی را بر روی كیسه بیضه یا پایین شكم ایجاد می‌كند و ضمن تخلیه مایع، اصلاحات لازم را انجام می‌دهد.اگر هیدروسل در طی جراحی اصلاح فتق كشاله ‌ران تشخیص داده شود،حتی اگر برای فرد هیچ مشکلی ایجاد نكرده باشد پزشك اقدام به برداشت آن می‌كند در مواردی ممکن است نیاز به عدسی چشمی حین عمل جراحی باشدتا به اپیدیدیم و مجاری اسپرم‌بر آسیبی نرسد.هیدروسلكتومی ممكن است به قرار دادن لوله تخلیه و پانسمان حجیم بر روی ناحیه برش برای چند روز اول بعد از جراحی نیاز داشته‌ باشد.استفاده از كیسه یخ بر روی موضع در 24 ساعت اول پس از عمل، تورم را كاهش می‌دهد.جراحی هیدروسل در بچه‌ها بجای ناحیه کیسه بیضه باید با شکاف جراحی کشاله ران انجام شود.

منبع:parasat

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید