شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تشخیص بیماری

1. با سلام فرامرز هستم 21 ساله
    چند  سالی هست که مشکلاتی پیدا کردم
    حدود 2 سال هست که به روانپزشک مراجعه کردم
    علاءمم رو براش گفتم:میل به خودکشی (زندگی بزام حیلی پوچ و بی اهمیت شده بود)
    به تمام چیزهایی که قبلا اعتقاد داشتم حالا می خندیدم
    دائم یکی بهم میگفت این خدایی که تو میپرستی چه جوری به وجود اومده و اینکه چی کسی گفته شیطان باید به انسان سجده می کرد همیشه نماز می خوندم ولی الان اگه بخئام هم نمیتونم
    یه مدت بود به مادرم به یه چشم دیگه نگاه می کردم (رابطه جنسی با مادرم)
    وقتی بازی کامپیوتری می کردم بهدش عذاب وجدان می گرفتم که چرا آدمای تو بازی رو کشتم
    و نکنه وقتی که کامپیوتر خاموش از توش در بیان و منو بکشن
    دکتر بهم گفت که ocd دارم بهم آلانزاپین نورتریپتیلین فلوکسامین داد اون اوایل خوب بود ولی الان حالم بدتر شده با اینکه 21 سالم شبا می تر سم تنها بخوابم می گم یکی نیاد تو خواب خفم کنه سوار ماشین که می شم همش یکی بهم میگه در رو باز کنم و خودم رو بندازم بیرون
    بالای پشت بام خونمون جرات نمی کنم برم چون بازم یکی بهم میگه خودم پرت کنم پایین
    از مرگ خیلی می ترسم همش خودم رو تو قبرستون احساس می کنم اینکه اگه بمیرم بعدش چی میشه از کارایی که کردم خیلی می ترسم شبا همش خواب قبرستون میبینم
    تمام زندگیم شده فکر کردن به اون دنیا با اینکه همش 21 سالم هر شب فکر می کنم شب آخر زندگیم تو رو خدا کمکم کنید

راستی یه مدت ریسپریدون و بی پریدون هم مصرف می کردم ولی باز هم فایدهای نداشت

2. سلام

آیا  آنهایی ک با شما صحبت میکنند و یا دستور میدهند, صدایشان را بطور مشخص میشنوید و یا در فکرتان با کسانی گفتگو میکنید؟

لطفا دز داروهای خود را بنویسید

3. آره تو فکرم با خیلی ها حرف میزنم بیشتر با اونایی که دوست دارم به جاشون باشم
    هیچ وقت دوست نداشتم خودم باشم همیشه دوست داشتم یکی دیگه بودم
    کافیه یه فیلم نگاه کنم که توش یه شخصیت خاص باشه مدتها شاید تا یه ماه فکرم کامل بهش درگیر
    خودم رو جاش میذارم با دیگه آدمای تو فیلم صحبت میکنم باهاش اون جاهایی که دوست دارم میرم هر چی هم میخوام از تو ذهنم بیرونش کنم نمیشه
    ضمنا این اواخر هم فکر می کزدم مامانم تو غذاهایی که درست میکنه سم میریزه تا یه بلایی سر من بیاره ولی الان دیگه بهش فکر نمیکنم
    فلوکسامین:1عدد صبح 1عدد ظهر

نورتریپتیلین:2 عدد شب
    آلانزاپین:1 عدد شب

4. دوست عزیز سلام

شما مبتلا به سایکوز و وسواس شدید هستید و شما به این دو اختلال با افسردگی
    شدید پاسخ میدهید.
    شما متاسفانه تنها تعداد قرصها را قید کرده اید و نه مقدار آنها را.
    سایکوز شما با الانزاپین (آزمایش دو بار در سال قند خون فراموش نشود) بنظر می آید تحت کنترل باشد. آگر هنوز علایمی هرچند خفیف همچون شنیدن صدا و یا احساس خطر مسموم شدن و سوءظن و غیره دارید, دز الانزاپین باید بالا رود.
    وسواستان تحت کنترل نیست. با پزشکتان صادق باشید. از او بخواهید با داروهای دیگر به شما کمک کند.
    سیتالوپرام و فلوکستین با دز بالا (60 تا 80 میلی گرم در روز) میتوانند مؤثر باشند.
    در کنار درمان دارویی روان درمانی به صورت رفتار درمانی برای شما نه مستحب, که واجب است. شما باید فرا گیرید که برای مقابله با افکار مزاحم چه تکنیکهایی را به کار بندید.
    باز هم روی رفتار درمانی تکیه میکنم.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. من دیگه اون قرص ها رو نمی خوام مصزف کنم چون خیلی چاق شدم داروی دیگهای هست که مصرف کنم
    ضمنا شما مطمئنید سایکوز چون من فکر می کردم نوروز باشه mer30

6. سلام
    به هیچ آدم نوروتیک سوءظن مسمومیت توسط دیگران و یا علایمی مشابه آن که شما مطمئنا داشته و یا دارید, دست نمیدهد. به علاوه الانزاپین در بیمار نوروتیک تنها عوارض دارد و بر نوروز تاثیر ندارد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید