شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوالی راجع به مراجعه به روانشناس...

1. با سلام
    پسری 21 ساله هستم از تهران.
    من در ارتباط با پرورش ذهن خودم در کودکی و پرورش نیافتن استعدادهای ذهنی ام و همچنین جبران ابن مسائل در حال حاضر و نیز مسائلی در ارتباط با پرورش  فکر و ... احتیاج به مشورت با یک روانشناس را دارم.
    سوالی که دارم این است که ایا در بین روانشناسان کسانی هستند که فیلد و زمینه کاری و فعالیتشان به اینگونه مسائل (پرورش فکر و تمرکزو...) باشد؟
    به طور کلی من باید به چه کسی مراجعه کنم.ممنون میشوم اگر جواب سوالات من را بدهید و اگر ممکن هم بود حتی به من مرکز یا روانشناسی را که مفید میدانید معرفی کنید تا به انجا مراجعه کنم(ساکن تهرانم)
    بابک

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. babakse7en نوشته است: با سلام
    پسری 21 ساله هستم از تهران.
    من در ارتباط با پرورش ذهن خودم در کودکی و پرورش نیافتن استعدادهای ذهنی ام و همچنین جبران ابن مسائل در حال حاضر و نیز مسائلی در ارتباط با پرورش  فکر و ... احتیاج به مشورت با یک روانشناس را دارم.
    سوالی که دارم این است که ایا در بین روانشناسان کسانی هستند که فیلد و زمینه کاری و فعالیتشان به اینگونه مسائل (پرورش فکر و تمرکزو...) باشد؟
    به طور کلی من باید به چه کسی مراجعه کنم.ممنون میشوم اگر جواب سوالات من را بدهید و اگر ممکن هم بود حتی به من مرکز یا روانشناسی را که مفید میدانید معرفی کنید تا به انجا مراجعه کنم(ساکن تهرانم)
    بابک

سلام،
    شخص خاصی را در این مورد نمی شناسم.

3. دوستی دارم که خواهر 4ساله ی خود را در اثر تجاوز از دست داده.هم اکنون از ازدواج هراس شدیدی دارد.چگونه کمکش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

4. nini1369 نوشته است: دوستی دارم که خواهر 4ساله ی خود را در اثر تجاوز از دست داده.هم اکنون از ازدواج هراس شدیدی دارد.چگونه کمکش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
    دوست عزیز این داستان انقدر حاد و غم انگیز است که شما بعنوان یک دوست تنها کاری که می تونی براش بکنی اینه که دنبال یک مشاور باسواد و خوب بگردی که دوستت رو ببری پیشش
    بعید می دونم چنین ترس عمیق و وحشتناکی با توصیه های من و شما از بین بره
    اینکار نیاز به یک پشتوانه ی علمی - تجربی قوی داره

5. nini1369 نوشته است: دوستی دارم که خواهر 4ساله ی خود را در اثر تجاوز از دست داده.هم اکنون از ازدواج هراس شدیدی دارد.چگونه کمکش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز متاسفانه در جامعه ما بعد از وقوع یک اتفاق بد اصلا توجهی به شرایط روحی وابستگان نمیشه و حس نمیکنند که اطرافیان نیاز مبرمی به مشاوره و روان درمانی دارند.
    اما بهترین کمک به دوستتون این هست که یم مشاور خیلی خوب که واقعا در مورد نحوه فعالبتش آگاهی داشته باشید پیدا کنید و با او به دوستتون کمک کنید اگر هم نتونستید به کسی مراجعه کنید حتما با مطالعه اطلاعاتتون را بالا ببرید تا بتونید کمکش کنید اما اتفاق سنگینی هست آنقدر که انسان نمیتونه بهش فکر کنه انشالله خدا بهش صبر بده دعاش کنید.

6. خودتون هم میتونین کمکش کنید ولی مشاور بهترین راهه
    باهاش بیشتر صحبت کنید سعی کنید که قانعش کنید چون اون کودک 4 ساله بوده و حتی به بلوغ جنسی هم نرسیده بوده به خاطر ترس ووحشت و خشونت طرف این مساله باعث مرگش شده
    واقعا دردناکه و نمیشه با این راحتی باهاش کنار اومد
    براش توضیح بدین که یه دختر بالغ همچین مشکلی براش پیش نمیاد کمااینکه دخترهای 9 ساله رو قدیم ها عروس میکردن
    در ضمن اگر بخواد نامزد کنه باید این مساله با نامزدش هم در میون گذاشته بشه تا اون بتونه با محبت و علاقه ترس دوستتون رو از بین ببره

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید