شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عوارض شیشه فتوکروم

1. با سلام
    با تشکر از سایت خوبتون

1-من از کسی شنیدم که شیشه های فتوکروم  عینک باعث گود رفتگی چشم ها می شود چون من خودم این احساس رو میکنم که چشمم گودتر شده و وقتی عینکمو تو آفتاب بر میدارم چشمم خیلی اذیت میشه میخاستم در مورد صحت این صحبت برام بگین و پایه علمی داره؟

2- در مورد لنز و عوارضش بگین چون من با عینک مشکل دارم و زیاد از عینک خوشم نمیاد

2. r0zeabi نوشته است: با سلام
    با تشکر از سایت خوبتون

1-من از کسی شنیدم که شیشه های فتوکروم  عینک باعث گود رفتگی چشم ها می شود چون من خودم این احساس رو میکنم که چشمم گودتر شده و وقتی عینکمو تو آفتاب بر میدارم چشمم خیلی اذیت میشه میخاستم در مورد صحت این صحبت برام بگین و پایه علمی داره؟

2- در مورد لنز و عوارضش بگین چون من با عینک مشکل دارم و زیاد از عینک خوشم نمیاد
    سلام.
    شیشه های فتو کروم غیر استاندارد به دلیل اینکه تنها جلوی نور رو می گرند باعث باز شدن مردمک چشم شده ولی چون اشعه ها رو از خودشون عبور میدهند باعث فشار به چشم می شوند . البته این فشار توسط شما چندان احساس نمیشه. اما به مرور زمان باعث ایجاد انحراف در محور دید و گودی دور چشم میشه.
    البته خاصیت اصلی فتو کرامیک (فتوکروم) در گذشته فقط جلوگیری از نور بوده و نه اشعه. امروزه با پیشرفت تکنولوژی شما قادر خواهید بود با استفاده از روکشهای مناسب جهت کاهش عبور اشعه از عینک، عملا سلامت چشم خودتون رو تضمین کنید. و در صورتی که دوستدارید عینک شما فتوکروم هم باشه حتما ت.جه داشته باشید که از رنگ مناسب و کیفیت مناسب در عینک استفاده بشه. تعیین رنگ به راحتی چشم خوداتان بستگی داره اما عموما بهترین رنگ خاکستری می باشد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید