شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استفاده از قرص های ضد بارداری

1. با عرض سلام خدمت آقای دکتر:

من در تاریخ 8/5 پریودیم تموم شد در تاریخ9/5با نامزدم رابطه جنسی تقریبا محافظت شده بدون دخول داشتم (هنوز پرده دارم)، ولی به دلیل استرس زیاد وترس از بارداری آیا می توانم از روش اورژانسی استفاده کنمحال اگر می توانم چگونه این قرص ها رو مصرف کنم در ضمن خوردن این قرص ها تاثیری در بهم ریختن زمان قاعدگی بعدی نخواهد داشتچون من تقریبا قاعدگی ام مرتب می باشد . لطفا سریع منو راهنمایی کنید .
    با تشکر فراوان

2. با سلام . اولا برای اطلاع خودتان عرض کنم   با وجود پرده هم حاملگی ممکن  است .دوما با توجه به زمان رابطه جنسیتون حتی اگر منی هم به طور کامل به داخل نفوذ میکرد احتمال بارداری 0 بود. اصلا نگران نباشید و نیازی به خوردن قرصها ندارید .در ضمن  با خوردن قرصها احتمال بهم خوردن نظم پریودتان هست.

3. با سلام
    اولا فورا به توصیه کاربر گرامی جناب آقای آریانا عمل نمایید.

دوما سوال شما و سوالات مشابه ای از این دست از سوی  بسیاری از کاریران به ویژه خانمها  مایه تعجب است.   دست اندرکاران محترم این سایت آن را برای «ارتقا دانش پزشکی کاربران» طراحی کرده اند و مراجعه به آن اتفاقا در مواقع «غیربحرانی» استرسها و نگرانیهای بیمورد را که مسلما روی رابطه نیز اثر سوء میگذارند,  رکاهش داده و از استفاده سرخود و بیمورد و زیان آور دارویی جلوگیری میکند.

4. سلام دكتر
    من در تاريخ 28 ماه پريود مي شوم و در تاريخ 3 تمام مي شود.اما اين ماه به خاطر اينكه در تاريخ 22 به سفر حج مي روم نبايد پريود بشوم.در اين ماه از سه روز بعد از پاك شدنم شروع به خوردن قرص ال دي كردم و حالا بعد از يك هفته از ترش اينكه در آنجا پريود شوم قرص اچ دي مي خورم اما بازم نگرانم چون بعضيا مي گن با اين قرصها هم پريود شدند .حالا بايد چه كاري لنجام دهم كه اصلا پريود نشوم چون بشدت نگرانم.

5. سلام.
    دوست عزیز اول اینکه اتماس دعا داریم.
    دوم اینکه در برخی افراد با وجود اینکه قرص هم مصرف می کنند ولی احتمال پریودی وجود دارد و این گفت صحیح است.
    البته عقب انداختن قاعدگی تبعات خوبی برای بدن ندارد و تا چند دوره پریودی مثل سابق انجام نخواهد شد.
    راه حلی که توصیه می شود استفاده از آمپول است البته زیر نظر پزشک و با معاینه ایشان و تشخیص مقدار دز تزریق.
    پس به شما توصیه می کنم به یک پزشک زنان مراجعه بفرمایید.

6. hosini نوشته است: با سلام خدمت آقای دکتر صادقی وسایر دوستان:

من به خاطر ترس واسترس زیاد بعد از 37ساعت از رابطه جنسیم از روش اورژانسی یعنی 2عدد قرص hdوتقریبا بعد از 12ساعت 2عدد قرص hd خوردم امروز بعد از گذشت دوروز ا ز پریودی خبری نیست ولی کمر درد ودل درد شدیدی دارم ، سوالی که دارم اینست که آیا با مصرف قرص ها حتما باید پریودی صورت بگیرد ضمن اینکه من در تاریخ 8/5 پریودیم تمام شده ودر تاریخ9/5 رابطه جنسی تقریبا محافظت شده داشتم .
    با تشکر فراوان
    سلام.
    اگر رابطه شما محافظت شده بوده است جای نگرانی نیست. استفاده از روش اورژانسی در مدت زمان اندکی مانده به قاعدگی باعث تاثیر این قرصها بر رحم شده و قاعدگی را اندکی به تاخیر می اندازد.

7. با تشکر از شما دوست گرامی ، پس علت درد زیر شکم وکمر درد من فقط به خاطر مصرف قرص ها بوده یا علت دیگه ای هم می تواند داشته باشد در ضمن من الان باید منتظر پریودی باشم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با تشکر

8. سلام.' اگر مشکل خاص دیگه ای ندارید که خوشبختانه  ظاهرا ندارید علت درد به خاطر تغییرات هورمونی و  استرس میباشد. منتظر پریود باشید ولی نه لحظه شماری کنید نه استرس داشته باشید.صبر کنید.

9. با عرض سلام مجدد خدمت شما دوستان گرامی

سوالی که در اینجا دارم اینست که1)- تا چند روز بعد از استفاده از روش اورژانسی باید پریودی صورت بگیرد، 2)-اگر در روش اورژانسی فاصله ی زمانی 12 ساعت نیم ساعت کمتر باشد مشکلی رو پیش می اورد واثر آن از بین می رود(یعنی11ونیم ساعت) 3)- چند ساعت  بعد از رابطه جنسی می توان ار این روش استفاده نمود.
    با تشکر فراوان

10. hosini نوشته است: با عرض سلام مجدد خدمت شما دوستان گرامی

سوالی که در اینجا دارم اینست که1)- تا چند روز بعد از استفاده از روش اورژانسی باید پریودی صورت بگیرد، 2)-اگر در روش اورژانسی فاصله ی زمانی 12 ساعت نیم ساعت کمتر باشد مشکلی رو پیش می اورد واثر آن از بین می رود(یعنی11ونیم ساعت) 3)- چند ساعت  بعد از رابطه جنسی می توان ار این روش استفاده نمود.
    با تشکر فراوان
    سلام.
    روش اورژانسی در مدت 72 ساعت پس از مقاربت باید انجام بپذیرد. هرچه زودتر بهتر. اگر 12 ساعت 11/5 شود تاثیر خاصی ندارد و نتیجه را تغییر نمیدهد. آغاز پریودی پس از استفاده از روش اوژانسی، در افراد مختلف متفاوت است. از دو روز تا یک هفته.

11. با تشکر از شما دوست عزیز خانم parisaa:

حال اگر در طی این یک هفته پریودی اتفاق نیوفتد چه باید کرد ؟ آیا مشکلی رو پیش می آورد.؛ یعنی احتمال بارداری هنوز وجود دارد.تو رو خدا منو راهنمایی کنید چون این موضوع ذهنم رو خیلی مشغول کرده.در ضمن طبق گفته ی شما نیم ساعت تاخیر در خوردن قرص ها مشکلی را در روند تاثیر گذاری بوجود نمی آورد چون من سری دوم را به خاطر گرفتن روزه مجبور شدم نیم ساعت زودتر بخورم.
    با تشکر فراوان

12. hosini نوشته است: با تشکر از شما دوست عزیز خانم parisaa:

حال اگر در طی این یک هفته پریودی اتفاق نیوفتد چه باید کرد ؟ آیا مشکلی رو پیش می آورد.؛ یعنی احتمال بارداری هنوز وجود دارد.تو رو خدا منو راهنمایی کنید چون این موضوع ذهنم رو خیلی مشغول کرده.در ضمن طبق گفته ی شما نیم ساعت تاخیر در خوردن قرص ها مشکلی را در روند تاثیر گذاری بوجود نمی آورد چون من سری دوم را به خاطر گرفتن روزه مجبور شدم نیم ساعت زودتر بخورم.
    با تشکر فراوان

سلام به شما کاربر گرامی و  با اجازه آقای دکتر.   شما بیش از اندازه حساس و نگران هستید که همین میتونه عاملی برای تشدید کردن استرس شما و دیرتر پریود شدنتون باشه.همونطوریم که در پاسخها توسط خانوم پریسا داده شده بود با توجه به اینکه رابطه جنسیتون محافظت شده  بود و زمان رابطه جنسیتون  شما نگرن نباشید  ممکن گاهی اوقات این تاخیر تا 10 روز هم  طول بکشه. عرض کردم لحظه شماری نکنید.  اگر تا 8روز دیگر پریود نشدید آزمایش  بتا بدبد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید