شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تکرر ادرار و گرفتگی شکم

1. من مدتي بود در بالاي شكم احساس حالت گرفتگي ميكردم ( دقيقا چهار انگشت بالای ناف). بعضي مواقع هم احساس ميكردم شكم به طرف داخل كشيده ميشود به طوري كه هنگام نشستن روي صندلي مجبور بودم كمرم را صاف نگه دارم كه روي شكم فشار نيايد. همچنين همزمان با اين احساس دچار تكرر ادرار شدم به طوري كه بعضي مواقع هر 10 - 15 دقيقه يكبار مجبور بودم به دستشويي بروم( تکرر ادرار در روزها اتفاق میافتاد و شب احساس ادرار نداشتم). مقدار ادرار هم در اکثر موارد كم نبود و بدون هيچ گونه سوزش و دردي و به صورت كاملا عادي خارج ميشد.( در بعضی مواقع هم چند قطره ادرار بیشتر نبود)
    آزمايش خون و ادرار دادم قندم 87 بود پارامترهاي ديگر خون هم عادي بود.
    كليه هم سالم بود.
    سنوگرافي هم دادم هيچ گونه موردي نداشت.
    ولي در مورد عفونت ادرار دكتر داخلي اعتقاد داشت عفونت ادرار دارم ولي دكتر ارولوژي اعتقاد داشت عفونت ندارم.
    در هر صورت قرصهاي عفونت ادرار هم چند هفته مصرف كردم ولي مشكل من حل نشد.
    الان بعد از گذشت حدود 6 ماه تكرر ادرار كمتر شده ولي هنوز به صورت عادي بر نگشته.
    الان معمولا هر 2-3 ساعت یک بار باید به دستشویی برم.
    سن من 31 سال هست.
    حدود يك ماه قبل از اينكه من دچار اين مشكل شوم من ورزش بدن سازي و شنا را شروع كرده بودم.
    وزن بدنم هم مدتي كه باشگاه ميرفتم تا 5 كيلو گرم بيشتر شد.
    من به چند دکتر مراجعه کردم و جوابهای متفاوتی شنیدم لطفا من را راهنمایی کنید.
    آيا لازمه دوباره آزمايش قند بدهم؟
    پارامترهاي مربوط به آزمايش ادرار هم به اين صورت است:

RBC: 0-1
    WBC: 1-2
    Epithelial Cells: 2-3
    Bacteria: Few

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. werooz نوشته است: من مدتي بود در بالاي شكم احساس حالت گرفتگي ميكردم ( دقيقا چهار انگشت بالای ناف). بعضي مواقع هم احساس ميكردم شكم به طرف داخل كشيده ميشود به طوري كه هنگام نشستن روي صندلي مجبور بودم كمرم را صاف نگه دارم كه روي شكم فشار نيايد. همچنين همزمان با اين احساس دچار تكرر ادرار شدم به طوري كه بعضي مواقع هر 10 - 15 دقيقه يكبار مجبور بودم به دستشويي بروم( تکرر ادرار در روزها اتفاق میافتاد و شب احساس ادرار نداشتم). مقدار ادرار هم در اکثر موارد كم نبود و بدون هيچ گونه سوزش و دردي و به صورت كاملا عادي خارج ميشد.( در بعضی مواقع هم چند قطره ادرار بیشتر نبود)
    آزمايش خون و ادرار دادم قندم 87 بود پارامترهاي ديگر خون هم عادي بود.
    كليه هم سالم بود.
    سنوگرافي هم دادم هيچ گونه موردي نداشت.
    ولي در مورد عفونت ادرار دكتر داخلي اعتقاد داشت عفونت ادرار دارم ولي دكتر ارولوژي اعتقاد داشت عفونت ندارم.
    در هر صورت قرصهاي عفونت ادرار هم چند هفته مصرف كردم ولي مشكل من حل نشد.
    الان بعد از گذشت حدود 6 ماه تكرر ادرار كمتر شده ولي هنوز به صورت عادي بر نگشته.
    الان معمولا هر 2-3 ساعت یک بار باید به دستشویی برم.
    سن من 31 سال هست.
    حدود يك ماه قبل از اينكه من دچار اين مشكل شوم من ورزش بدن سازي و شنا را شروع كرده بودم.
    وزن بدنم هم مدتي كه باشگاه ميرفتم تا 5 كيلو گرم بيشتر شد.
    من به چند دکتر مراجعه کردم و جوابهای متفاوتی شنیدم لطفا من را راهنمایی کنید.
    آيا لازمه دوباره آزمايش قند بدهم؟
    پارامترهاي مربوط به آزمايش ادرار هم به اين صورت است:

RBC: 0-1
    WBC: 1-2
    Epithelial Cells: 2-3
    Bacteria: Few

سلام،
    آزمایش ادرار شما طبیعی است و عفونتی نشان نمی دهد، یعنی در حال حاضر عفونتی نیست. اگر با درمان آنتی بیوتیکی مشکلات کمتر شده است احتمال وجود عفونت بیشتر قوت می گیرد. در غیر این صورت و اگر باز هم علایم اولیه وجود دارد، باید ارزیابی های بیشتر مثلا جمع آوری ادرار 24 ساعته یا سایر آزمونها صورت گیرد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با عرض سلام من 59 سال دارم سه سال پیش احساس کردم تکررادرار دارم با آزمایش و سونوگرافی معلوم شد به بزرگی
    پروستات گرفتارشده ام پزشک معالج گفت این بیماری ده سال زودتر به سراغ شما آمده است و با تجویز قرص پیجیوم چهارماه
    من به وضع عادی برگشتم سه ماه پیش دوباره احساس کردم تکرراداردارم وقتی  آزمایش و سونوگرافی مراجعه کردمپروستات
    من دوباره بزرگ شده بود ویک سنگ چهار میلی متری در کلیه سمت چپ بوجود آمده از سه ماه پیش با خوردن یک قرص
    فیناستراید و یک کپسول تامسولوسین و روزی دو عدد قرص رواتینکس درمان شروع کردم در روز چهارم وضع به حال عادی
    برگشت بعدازهشتادروز وضع خوب و نرمالی داشتم دو تکررادرار شروع شد من که به سونوگرافی مراجعه کردم پروستات
    کمی کوچک شده واداربیشتری تخلیه میشود سئوال من این است کدامیک از درمان ها بهتر است  لیزر یا جراحی و یا دارو
    پی اس آی من 1.9 میباشد قند خون 108 بقیه آزمایشها سالم نشان داده می شود آیا تکررادرار ممکن است از خوردن بعضی از
    غذاها باشد امروز که برای سونوگرافی رفته بودم برای پر شدن مثانه آب خوردم ولی چون  منشی دیر فرستاد برای سونو اکنون مجرای در
    ادرار درد واحساس سورش میکنم ضمنا آیا نفخ شکم ممکن است که به مثانه هم فشار وارد کند با عرض پوش سئوال قدری
    طولانی شد تکرارا تشکر میکنم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. با سلام
    دوست عزیز ،تکرر ادرار به عوامل مختلفی بر میگرده که چند نمونه جهت اطلاع ،به شرح ذیل میباشد:
    1- به اصطلاح سرما زدگی کمر و متعاقب اون کلیه ها.
    2- استرس بیش از حد.
    3- احساس خطر کردن.
    4- استفاده از مواد غذائی و یا میوه های مدر.
    5- استفاده بیش از اندازه از نوشیدنیها مانند چای و نوشابه.
    6- سردی هوا.
    7-پروستات.
    8- بطور کلی مسائل جنسی.
    و....
    به هر حال هر چیزی که باشه بهترین کار مراجعه و تحت درمان قرار گرفتن زیر نظر پزشک متخصص اورولوژیست هست.
    موفق باشید.

5. saman47737 نوشته است: با عرض سلام من 59 سال دارم سه سال پیش احساس کردم تکررادرار دارم با آزمایش و سونوگرافی معلوم شد به بزرگی
    پروستات گرفتارشده ام پزشک معالج گفت این بیماری ده سال زودتر به سراغ شما آمده است و با تجویز قرص پیجیوم چهارماه
    من به وضع عادی برگشتم سه ماه پیش دوباره احساس کردم تکرراداردارم وقتی  آزمایش و سونوگرافی مراجعه کردمپروستات
    من دوباره بزرگ شده بود ویک سنگ چهار میلی متری در کلیه سمت چپ بوجود آمده از سه ماه پیش با خوردن یک قرص
    فیناستراید و یک کپسول تامسولوسین و روزی دو عدد قرص رواتینکس درمان شروع کردم در روز چهارم وضع به حال عادی
    برگشت بعدازهشتادروز وضع خوب و نرمالی داشتم دو تکررادرار شروع شد من که به سونوگرافی مراجعه کردم پروستات
    کمی کوچک شده واداربیشتری تخلیه میشود سئوال من این است کدامیک از درمان ها بهتر است  لیزر یا جراحی و یا دارو
    پی اس آی من 1.9 میباشد قند خون 108 بقیه آزمایشها سالم نشان داده می شود آیا تکررادرار ممکن است از خوردن بعضی از
    غذاها باشد امروز که برای سونوگرافی رفته بودم برای پر شدن مثانه آب خوردم ولی چون  منشی دیر فرستاد برای سونو اکنون مجرای در
    ادرار درد واحساس سورش میکنم ضمنا آیا نفخ شکم ممکن است که به مثانه هم فشار وارد کند با عرض پوش سئوال قدری
    طولانی شد تکرارا تشکر میکنم

با سلام
    عوامل بسیاری باعث تکرر ادرار می شوند از جمله: دیابت بی مزه، عفونت ادراری، تومورهای مثانه، بزرگی و رشد پروستات، مثانه نوروژنیک، بیماری قند.
    پرادراری مربوط به قند خون یا عفونت ادراری معمولا با علائم دیگری نیز همرا ه بوده و نمی توانند که مدت زیادی بدون عوارض و علائم دیگر طول بکشند. برای تشخیص مثانه نوروژنیک نیاز به معاینات و آزمایش است.
    از طرفی دیگر وقتی مردی در سن شما دچار تکرر ادرار شبانه می شود اولین تشخیص بزرگی خوش خیم پروستات است که بسیار شایع می باشد. حالتهای خفیف به دارو جواب می دهند و پروستاتهای خیلی بزرگ نیاز به جراحی دارند. توده های بدخیم نیز در ابتدا علائم مشابهی دارند اما آنها نمی توانند مدت زیادی بدون علائم و عوارض جانبی ساکت بمانند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید