شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کاهش خواب (کم خوابی)

1. با سلام
    من یک دانش آموز هستم که میل دارم خواب خود را کم کنم و بیش تر درس بخوانم، ولی این کار باعث کم شدن تمرکز می شود، من یک سی دی موسیقی خریده ام که ادعا می کند با گوش کردن به آن بدن نیاز کمتری به خواب پیدا می کند و فرد می تواند کمتر از 6 ساعت در یک روز بخوابد و مشکلی نداشته باشد، نظر شما چیست؟ آیا این موسیقی واقعا موثر است؟ آیا ضرر دارد؟
    (این موسیقی مخلوطی از صدای دریا و صدای کارخانه یا چیزی شبیه به آن است)

راستی من برای تقویت عزم و اراده ی خود باید چه کار کنم؟

2. دوست عریر, دانش آموز گرامی
    شما دو خواسته دارید که در واقع ناقض یکدیگرند.
    اراده قوی, اعتماد به نفس و دیدی مثبت را کسانی میتوانند به دست بیاورند که ابتدا به خود و بدن خود احترام بگذارند. شما میخواهید به قیمت تضعیف جسمی,  روخ پرعطش خود را سیراب کنید.
    کم خوابی اراده نمی آورد. کم خوابی با موسیقی و یا بدون موسیقی در دراز مدت تمرکزتان را گرفته, شما را پرخاشجو میکند و روح و جسمتان را بیمار میسازد.
    اگز وقت بیشتری نیاز دارید از آن چیزی بزنید که به اندازه خواب ضروری نباشد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام
    دوست من اینو بدون که حتی پرفوسورهاشم نیاز ندارند که کم بخوابند برنامه ریزیشونو درست انجام میدهند.
    شما سعی کن خوب وکال بخوابی یعنی شبها.هیچ چیز جای خواب شب را نمیگیردوبا فکرهای خوب بخواب تاسیر بخوابی.
    اما یک برنامه ریزیه خوب بکن تا وقت زیادی که دای وخودت هم نمی دانی مدیریت کن واینم هم بدون که
    بیشتر عمر ما صرف برنامه ریزی میشود تااجرا.
    پس شما سعی کن زیاد رو برنامه هم کبلبک نکنی
    موفق باشی وثروتمند.

4. حداقل 8 ساعت خواب نياز روزانه تو هست كه كمبودش نه تنها خوب نيست بلكه تمركزتم ازت ميگيره مگه چه كاري ميخاي انجام بدي كه از همين هشت ساعتم ميخواي بگذري سعي كن با گياه خواري خودت رو شادابتر كني

5. کم خوابی در طولانی مدت نه تنها هیچ کمک خاصی به پیشرفت و درسخوندنت نمی کنه بلکه چنان ضرری بهت می زنه که تا مدتها باید دنبال جبرانش باشی

برای تقویت اراده ات روی انگیزه هات کار کن . موسیقی می تونی به آرامش برسی و تمرکز بیشتری داشته باشی - بشرطها و شروطها - اما باعث نمیشه کم خواب بشی تازه اگر هم بشه بنظر من همین امروز سی دی رو بنداز دور

شما به هر هدفی روزی 5-6 ساعت درس بخونی از کافی هم اونورتره . درس بخونی ها . نه اینکه کتاب رو باز کنی و فکر خونه ی همسایه باشه ... پس خودت رو اذیت نکن
    انگیزه هات رو قوی کن . هدفت رو مشخص کن و برو جلو
    با خواب کافی
    استراحت کافی
    و تفریح کافی
    اینا رو نداشته باشی از تعادل خارج می شی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید