شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تغییر جنسیت

1. با سلام خدمت همه دوستان گرامی.
    من و همسرم مدتی پیش با پسری روبرو شدیم که اصطلاحا یک شخص تراجنسیتی بود.
    یعنی دارای ظاهر سالم مردانه، ولی تمایل شدید به رفتار زنانه. دارای خانواده ایست که کاملا مخالف تغییر جنسیت هستند، پس این مسئله رو از اونها مخفی میکنه. ایشون 25 ساله هستن.
    به گونه ای که در منزل شخصی خودش کاملا لباس زنانه می پوشه. متاسفانه یک بار دست به اقدامی غیر عاقلانه و تصمیم به برش آلت گرفته بود که همین امر باعث شد که پس از نجات ایشون و مراجعه به مرکز، من و شوهرم تصمیم بگیریم به ایشون کمک کنیم. سوالات زیادی رو از ما پرسید که برای همه اونها جوابی نداشتم. پس از شما کمک می گیرم:
    1- ایشون برای بزرگ شدن سینه ها از قرص HD استفاده میکنن، آیا این عمل به اون کمکی می کنه؟
    2- آیا مصرف HD  عوارض عقیم شدن مردانه رو برای اون به همراه می آره؟
    3- آیا محلی هست که در صورت طرد شدن از خانواده بتونه اونجا زندگی کنه؟
    4- مصرف چه داروهایی بیشترین کمک رو با کمترین عوارض برای اون به همراه داره؟
    5- آیا پس از تغییر جنسیت می تونه حامله بشه و بچه دار بشه؟
    6- آیا صدای اون تغییر خواهد کرد؟
    7- آیا پس از تغییر جنسیت قادر به انجام روابط زناشویی موفق خواهد بود؟

و این هم یه سوال از طرف خودم:
    آیا داروهایی هست که ایشون رو تا حدودی به خواستش برسونه ولی در صورت عدم رضایت خانواده، قادر به برگشت پذیری باشه و عوارض عقیم شدن رو برای ایشون به همراه نداشته باشه؟

از همه دوستان پیشاپیش تشکر میکنم و امیدوارم که مقررات سایت رو نقض نکرده باشم.

2. parisaa2 نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان گرامی.
    من و همسرم مدتی پیش با پسری روبرو شدیم که اصطلاحا یک شخص تراجنسیتی بود.
    یعنی دارای ظاهر سالم مردانه، ولی تمایل شدید به رفتار زنانه. دارای خانواده ایست که کاملا مخالف تغییر جنسیت هستند، پس این مسئله رو از اونها مخفی میکنه. ایشون 25 ساله هستن.
    به گونه ای که در منزل شخصی خودش کاملا لباس زنانه می پوشه. متاسفانه یک بار دست به اقدامی غیر عاقلانه و تصمیم به برش آلت گرفته بود که همین امر باعث شد که پس از نجات ایشون و مراجعه به مرکز، من و شوهرم تصمیم بگیریم به ایشون کمک کنیم. سوالات زیادی رو از ما پرسید که برای همه اونها جوابی نداشتم. پس از شما کمک می گیرم:
    1- ایشون برای بزرگ شدن سینه ها از قرص HD استفاده میکنن، آیا این عمل به اون کمکی می کنه؟
    2- آیا مصرف HD  عوارض عقیم شدن مردانه رو برای اون به همراه می آره؟
    3- آیا محلی هست که در صورت طرد شدن از خانواده بتونه اونجا زندگی کنه؟
    4- مصرف چه داروهایی بیشترین کمک رو با کمترین عوارض برای اون به همراه داره؟
    5- آیا پس از تغییر جنسیت می تونه حامله بشه و بچه دار بشه؟
    6- آیا صدای اون تغییر خواهد کرد؟
    7- آیا پس از تغییر جنسیت قادر به انجام روابط زناشویی موفق خواهد بود؟

و این هم یه سوال از طرف خودم:
    آیا داروهایی هست که ایشون رو تا حدودی به خواستش برسونه ولی در صورت عدم رضایت خانواده، قادر به برگشت پذیری باشه و عوارض عقیم شدن رو برای ایشون به همراه نداشته باشه؟

از همه دوستان پیشاپیش تشکر میکنم و امیدوارم که مقررات سایت رو نقض نکرده باشم.

سلام،
    تغییر جنسیت فرایندی نیست که تنها با مصرف دارو قابل انجام باشد و فرد باید هم از لحاظ روانی و هم جسمی بررسی شده و مشاوره شود. تا جایی که اطلاع دارم اگر شرایط فرد از لحاظ پزشکی مناسب باشد می تواند با مراجعه به پزشکی قانونی اقدام به این کار بکند ولی قبل از هر چیز به نظر من مشاوره روان پزشکی و انجام آزمایش ها باید صورت گیرد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام.
    اول باید رسیدن بخیر بگم خدمتتون با توجه به غیبت طولانی مدتی که داشتید. امیدوارم خوش گذشته باشه.

با توجه به اینکه مراتب به پزشکی قانونی هم ارجاع داده شده و در حال حاضر زیر نظر روانپزشک نیز هست. اما بیشتر مشکل ما تکرار عملی غیر عاقلانه از طرف ایشون به دلیل مخالفت شدید خانوادشون می باشد. کار تقریبا به تهدید جانی و تفنگ کشی روبری مطب و پزشکی قانونی هم کشیده. بیشتر امید ما بر اینه که با استفاده از قرصهای هورمونی نه چندان قوی، تا حدودی صفات ثانویه زنانه در این شخص ایجاد بشه شاید باعث پشیمانی ایشون بشه. این نظر روانشناس معالج و حکم دادگاه نیز هست.
    می خواهیم تا انجا که امکان داره از قرصهای سیپروترون استات و یا استروژن کونژگت به همراه پروژسترن استفاده نکنیم تا موجب عقیم شدن شخص نشه. راستی فراموش کردم بگم که اسپیرونولاکتون 25mg به صورت 3 بار در روز (75/200) و فیناسترید 1mg هم برای ایشون تجویز شده.
    ممنون میشم اگه شما هم نظرتون رو بفرمایید.

4. parisaa2 نوشته است: سلام.
    اول باید رسیدن بخیر بگم خدمتتون با توجه به غیبت طولانی مدتی که داشتید. امیدوارم خوش گذشته باشه.

با توجه به اینکه مراتب به پزشکی قانونی هم ارجاع داده شده و در حال حاضر زیر نظر روانپزشک نیز هست. اما بیشتر مشکل ما تکرار عملی غیر عاقلانه از طرف ایشون به دلیل مخالفت شدید خانوادشون می باشد. کار تقریبا به تهدید جانی و تفنگ کشی روبری مطب و پزشکی قانونی هم کشیده. بیشتر امید ما بر اینه که با استفاده از قرصهای هورمونی نه چندان قوی، تا حدودی صفات ثانویه زنانه در این شخص ایجاد بشه شاید باعث پشیمانی ایشون بشه. این نظر روانشناس معالج و حکم دادگاه نیز هست.
    می خواهیم تا انجا که امکان داره از قرصهای سیپروترون استات و یا استروژن کونژگت به همراه پروژسترن استفاده نکنیم تا موجب عقیم شدن شخص نشه. راستی فراموش کردم بگم که اسپیرونولاکتون 25mg به صورت 3 بار در روز (75/200) و فیناسترید 1mg هم برای ایشون تجویز شده.
    ممنون میشم اگه شما هم نظرتون رو بفرمایید.

سلام،
    نظر پزشکی قانونی چه بوده است، یعنی این فرد را از لحاظ ساختار بدنی واجد شرایط تغییر جنسیت دانسته اند؟ در مورد خانواده هم فکر نکنم کار خاصی بتوان انجام داد.

5. سلام.
    خیر از نظر بدنی واجد شرایط تغییر جنسیت نیستند اما از نظر روانی نظر پزشک معالج به تغییر ساختار نسبی بدن و تغییر پوشش ظاهری به جنس مقصد به مدت یک سال مورد تاکید بوده. و حکم صادره هم بیشتر بر همین موضوع تاکید داره.

6. سلام میخواستم بدونم پسرانی که به دلایل خاص تغییر جنسیت میدن ایا کاملا میتونن از یه ظاهر تناسلی کاملا زنانه برخوردار بشن؟ امکان تشخیص انها از زن واقعی هست؟
    کلا درباره جراحی های تغییر جنسیت توضیح بدید.
    ممنون

7. ladyinred نوشته است: سلام میخواستم بدونم پسرانی که به دلایل خاص تغییر جنسیت میدن ایا کاملا میتونن از یه ظاهر تناسلی کاملا زنانه برخوردار بشن؟ امکان تشخیص انها از زن واقعی هست؟
    کلا درباره جراحی های تغییر جنسیت توضیح بدید.
    ممنون

سلام.
    ظاهر تناسلی اونها در صورتی که دکتر جراح ماهری داشته باشند فقط به صورت اندامهای زنانهشبیه سازی میشه و دارای اندام صد در صد زنانه نخواهند شد. تغییر در رویش موهای اون ناحیه نیز از حالت ذوزنقه ای به حالت مثلثی خواهد بود. در صورت مهارت جراح شخص میتونه دارای کلیتوریس بشه و از نزدیکی لذت ببره ولی از دخول خیر. و قابلیت بارداری نیز وجود نداره. ترشحات واژن شبیه سازی شده و همچنین نوع چوست لبهای داخلی با اندام تناسلی واقعی زنانه قدری متفاوته.

8. خیلی از این افراد 6 ماه بعد از عمل از این کار پشیمون می شن

9. سلام

برای من هم یک سوالی پیش اومد. علت این که فردی دوجنسی میشه چی هست؟ آیا موقعی که جنین و در رحم مادر بوده، مصرف قرصی یا داروئی یا هر چیز دیگه ای باعث این مسئله شده؟

10. stranger نوشته است: خیلی از این افراد 6 ماه بعد از عمل از این کار پشیمون می شن

سلام.
    بعد از عملهایی که در ایران انجام میشود به دلیل اینکه شبیه سازی بسیار بد انجام میشود پس مدت 6 ماه عوارض زیادی گریبانگیر افراد خواهد شد.
    برای جلوگیری از پشیمانی افراد بنا بر حکم دادگاه شخص باید یک سال به حالت جنس مقصد باشد و در صورتی که پشیمان نشد حکم عمل داده میشود.

11. jinoos نوشته است: سلام

برای من هم یک سوالی پیش اومد. علت این که فردی دوجنسی میشه چی هست؟ آیا موقعی که جنین و در رحم مادر بوده، مصرف قرصی یا داروئی یا هر چیز دیگه ای باعث این مسئله شده؟

سلام.
    علت کلی که باعث میشه افراد دو جنسه بشن جهش هورمونی می باشد. اگر این جهش تقریبی باشد افراد دارای آلات هر دو جنس میشوند. اگر جهش هورمونی زیاد باشد، بدن شکل به صورت یک جنسیت و روحیه وسرشت او به صورت جنسی دیگر خواهد بود.
    جهش هورمونی به دلایل مختلفی اتفاق میافتد:
    بیماریهای عصبی، مصرف دارو، ضربه به غدد، بیماریهای غدد، جفت گیری ناقص، ترکیب ناقص و ... .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید