شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

متفورمين و کاهش وزن

1. ‌سلام
    من رژيم مي گيرم و بايد وزن زيادي كم كنم .آيا قرص متفورمين به من كمك مي كنه؟قرص ديگه اي هست؟

2. خانم محترم سلام
    متفورمین داروی دیابت است و نه چیز دیگز.

3. fatemeh_ahvazi نوشته است: ‌سلام
    من رژيم مي گيرم و بايد وزن زيادي كم كنم .آيا قرص متفورمين به من كمك مي كنه؟قرص ديگه اي هست؟

سلام،
    همانطور که در بالا هم گفته شده، مت فورمین برای درمان دیابت و نیز گاهی در درمان تخمدان پلی کیستیک به کار می رود. در مورد کاهش وزن به دنبال مصرف این دارو گفته شده که این دارو با ایجاد بی اشتهایی و تهوع خفیف و نیز کاهش چربی خون ممکن است در کاهش وزن موثر باشد ولی اثرات آن با قطع دارو از بین می رود.

4. سلام دكتر صادقي
    قزص متفورمين را يك دكتر فوق تخصص غدد براي اينكه به كم كردن وزن من كمك كنه تجويز كرد اما الان من ورزش زياد مي كنم و رژيم هم دارم اما خيلي سخت وزن كم مي كنم و اين موضوع عذابم مي ده!!
    مي شه يك دارويي بخورم كه فايده داشته باشه؟آيا همچين دارويي كه چربي بسوزونه توي دنيا وجود داره؟
    چرا بعضيا هفته اي يك كيلو كم مي كنند و بعضبا ماهي يك كيلو ؟

آيا در ايران آزمايشي وجود داره كه نشان بده به چه علت يك فرد چاقي زياد پيدا مي كنه؟
    آيا اين موضوع به ژن يا هورمون يا چيز ديگه اي مربوط مي شه كه قابل تشخيص و كنترل باشه؟
    خواهشا يك راهي بگيد و من را از عذاب در بياريد.
    ممنوووووووووووووووونم دكتر صادقي

5. fatemeh_ahvazi نوشته است: سلام دكتر صادقي
    قزص متفورمين را يك دكتر فوق تخصص غدد براي اينكه به كم كردن وزن من كمك كنه تجويز كرد اما الان من ورزش زياد مي كنم و رژيم هم دارم اما خيلي سخت وزن كم مي كنم و اين موضوع عذابم مي ده!!
    مي شه يك دارويي بخورم كه فايده داشته باشه؟آيا همچين دارويي كه چربي بسوزونه توي دنيا وجود داره؟
    چرا بعضيا هفته اي يك كيلو كم مي كنند و بعضبا ماهي يك كيلو ؟

آيا در ايران آزمايشي وجود داره كه نشان بده به چه علت يك فرد چاقي زياد پيدا مي كنه؟
    آيا اين موضوع به ژن يا هورمون يا چيز ديگه اي مربوط مي شه كه قابل تشخيص و كنترل باشه؟
    خواهشا يك راهي بگيد و من را از عذاب در بياريد.
    ممنوووووووووووووووونم دكتر صادقي

سلام،
    چاقی و فرم بدن زمینه ژنتیکی قوی دارد و به همین دلیل در افراد مختلف روند کاهش وزن ممکن است متفاوت باشد. روش اصلی کاهش وزن همانطور که قبلا هم گفته شده افزایش مصرف انرژی در برابر انرژی دریافتی است. یعنی مثلا با فعالیت بدنی شما انرژی بیشتری مصرف کنید تا اضافه وزن که به صورت چربی ذخیره شده به مرور مصرف شود. سایر روشها مثل دارو کمک کننده هستند و مصرف آنها باید به جا و زیر نظر متخصص انجام شود. توصیه من استفاده از یک رژیم غذایی مناسب و افزایش فعالیت بدنی است.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید