شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

روش جلوگیری از بارداری برای اولین بار

1. roozb59

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من نامزد هستم و می خواستیم حدود 20 روز دیگه ازدواج کنیم بهترین راه برای جلوگیری از بارداری برای شروع چیه از کی و چگونه باید شروع کنیم ؟ قبلا از هیچ چیزی استفاده نکردیم
    با این روش شما احتمال حاملگی چند درصد است ؟یعنی ضریب امنیتی این روش چقدر است ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. roozb59 نوشته است: سلام
    من نامزد هستم و می خواستیم حدود201روز دیگه ازدواج کنیم بهترین راه برای جلوگیری از بارداری برای شروع چیه از کی و چگونه باید شروع کنیم ؟ قبلا از هیچ چیزی استفاده نکردیم
    با این روش شما احتمال حاملگی چند درصد است ؟یعنی ضریب امنیتی این روش چقدر است ؟

سلام
    بهترين روش و بي دردسرترين آن استفاده از كاندوم ميباشد
    ضريب امنيتي كاندوم بالاست  مگر اينكه در حين نزديكي پاره شود و يا در اثر شل شدن آلت بعد از انزال مايع مني از بالاي آن به بيرون بريزد پس براي جلوگيري از اين احتمال آلت تناسلي مرد  بعد از انزال بايد قبل از شل شدن از واژن خارج شود

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. roozb59

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    به غیر از کاندوم مثل قرص .
    درضمن کاندوم ضریبش انقدر هم بالا نیست

قرص های جلوگیری از حاملگی رو باید از کی شروع کرد برای اولین بار ؟

4. roozb59

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    بعضی ها میگن قرص رو باید از سه ماه قبل از اولین نزدیکی باید شروع کرد این درسته ؟
    یا شروع از همون ماه کافیه ؟

5. roozb59 نوشته است: به غیر از کاندوم مثل قرص .
    درضمن کاندوم ضریبش انقدر هم بالا نیست

قرص های جلوگیری از حاملگی رو باید از کی شروع کرد برای اولین بار ؟

سلام
    برعكس ضريب امنيتي كاندوم بسيار بالاست فقط در موارد نادر كه آن هم ناشي از استفاده نادرست آن است منجر به پاره شدن ميشود كه در آن مواقع هم ميتوان از روش هاي اورژانسي استفاده كرد
    ولي قرص هاي عوارض زيادي دارند مثلاً عدم بارداري بعد از قطع قرص ها تا چند مدت و پرمويي و افزايش وزن و برهم زدن تعادل هورموني بدن و....

6. roozb59 نوشته است: بعضی ها میگن قرص رو باید از سه ماه قبل از اولین نزدیکی باید شروع کرد این درسته ؟
    یا شروع از همون ماه کافیه ؟

سلام،
    توصیه می شود که برای شروع قرصهای ضد بارداری در ماه اول علاوه بر مصرف قرص از یک روش دیگر مثل کاندوم هم استفاده شود. همانطور که در بالا هم گفته شده در صورت استفاده صحیح از کاندوم احتمال بارداری از نظر تئوری وجود ندارد.
    اگر فرد سالم باشد و مشکلی یا بیماری خاصی نداشته باشد، مصرف قرص هیچ مشکلی برای وی ایجاد نخواهد کرد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. من عقد کردم خیلی می ترسم که باردار شم از چه راهی استفاده کنم که مطمئن باشه

8. سلام.
    انواع روشهای پیشگیری:
    1- استفاده از قرص ضد بارداری( استفاده از یک نمونه از قرصهای :  LD ، HD ، تریفازیک، مینی پیل،)
    2- آمپول DMPA , و نورپلانت
    3- انواع روشهای مکانیکی مثل: کاندمهای زنانه یا مردانه، IUD ، دیافراگم، کلاهک دهانه رحم . اسفنج
    البته روشهای دیگری هم وجوددارند که روشهای فوق بهترین آنها می باشند.

از بین روشهای بالا استفاده از کاندم مردانه اول توصیه می شود.
    در درجه دوم استفاه از قرصهای LD یا HD به طوری که شبی یک عدد مصرف شود. و برای قرصهای LD پس از سه هفته و برای قرصهای HD پس از دو هفته به دوره اطمینان می رسید. ولی برای اطمینان بیشتر برای LD یک ماه و برای HD  سه هفته را به عنوان دوره اطمینان قرار دهید پس از مدت زمان ذکر شده می توان روابط زناشویی را بدون ترس از بارداری انجام داد.

روش کاندم دارای اطمینان 99% و روش قرصها دارای اطمینان 96% برای جلوگیری از بارداری می باشند.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید