شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رژیم در کم کاری تیروئید

1. باعرض سلام و خسته نباشید
    اینجانب 24 ساله با قد 164 و وزن 87 کیلوگرم میباشم .3 سال پیش با وزن 61 کیلوگرم به علت قبولی در دانشگاه به شهر دیگری نقل مکان کردم و طی 2 سال  36 کیلوگرم اضافه وزن داشتم و به حساب اینکه به علت تغزیه بد در دوران دانشجویی بوده است به دکتر مراجعه نکردم و با رژیم و ورزش توانستم 10 کیلوگرم از وزنم را کم کنم تا اینکه دراواخر بهمن 86 به علت بیحالی و خولب آلودگی به دکتر مراجعه کردم و با انجام آزمایش مشخص شد کم کاری تیروئید دارم از ان زمان روزی یک عدد قرص تیروکسیت سدیم و نیم قرص لوتیرویین و2 عدد آهن و ویتامین  مصرف میکردم و تا پایان فروردین 87  پنج کیلوگرم از وزنم کم شد  ونتایج آزمایش فروردین ماهم هم نشان دهنده رو به بهبود بودن کم کاری تیروئیدم بود و در نسخه آن ماهم مقدار قرصم به 1.5 قرص تیروکسین سدیم  و همان مقدار قرص لوتیروئین تغییر کرد. اما از ان زمان تا 1 تیر     کاهش وزنی  نداشتم .
    در آزمایش 1 تیرم t3 و t4 در پایین ترین رنج طبیعی بود اما  t.s.h همچنان پایینتر از رنج طبیعی بود در ضمن dc خونمم پایین بود که برای آن هم آمپول dc هر 10 روز به نسخم اضا فه شد.
    باید بگم که داروها در بدن من تنها عارضه تعریق بیش از حد را ایجاد کرده است و من سیگاری هستم که در صورت کمک  به کاهش وزنم حاضر به ترکم  این شرحی از بیماریم بود من امیدوارم کامل باشد.
    الان از وضعیت اضافه وزنم واقعا کلافه شدو میخواهم رژیمی بگیرم که به کاهش سریع وزنم کمک کند با توجه به اینکه به علت تعریق زیاد نمیتوانم بیش از 30 دقیقه در روز ورزش کنم
    میخواستم بدانم تاثیر این قرص ها برای کاهش وزنم به چه صورت است و باید برای کاهش سریعتر چه رژیمی بگیرم یا چه کاری بکنم؟
    با تشکر فراوان

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. zourchang نوشته است: باعرض سلام و خسته نباشید
    اینجانب 24 ساله با قد 164 و وزن 87 کیلوگرم میباشم .3 سال پیش با وزن 61 کیلوگرم به علت قبولی در دانشگاه به شهر دیگری نقل مکان کردم و طی 2 سال  36 کیلوگرم اضافه وزن داشتم و به حساب اینکه به علت تغزیه بد در دوران دانشجویی بوده است به دکتر مراجعه نکردم و با رژیم و ورزش توانستم 10 کیلوگرم از وزنم را کم کنم تا اینکه دراواخر بهمن 86 به علت بیحالی و خولب آلودگی به دکتر مراجعه کردم و با انجام آزمایش مشخص شد کم کاری تیروئید دارم از ان زمان روزی یک عدد قرص تیروکسیت سدیم و نیم قرص لوتیرویین و2 عدد آهن و ویتامین  مصرف میکردم و تا پایان فروردین 87  پنج کیلوگرم از وزنم کم شد  ونتایج آزمایش فروردین ماهم هم نشان دهنده رو به بهبود بودن کم کاری تیروئیدم بود و در نسخه آن ماهم مقدار قرصم به 1.5 قرص تیروکسین سدیم  و همان مقدار قرص لوتیروئین تغییر کرد. اما از ان زمان تا 1 تیر     کاهش وزنی  نداشتم .
    در آزمایش 1 تیرم t3 و t4 در پایین ترین رنج طبیعی بود اما  t.s.h همچنان پایینتر از رنج طبیعی بود در ضمن dc خونمم پایین بود که برای آن هم آمپول dc هر 10 روز به نسخم اضا فه شد.
    باید بگم که داروها در بدن من تنها عارضه تعریق بیش از حد را ایجاد کرده است و من سیگاری هستم که در صورت کمک  به کاهش وزنم حاضر به ترکم  این شرحی از بیماریم بود من امیدوارم کامل باشد.
    الان از وضعیت اضافه وزنم واقعا کلافه شدو میخواهم رژیمی بگیرم که به کاهش سریع وزنم کمک کند با توجه به اینکه به علت تعریق زیاد نمیتوانم بیش از 30 دقیقه در روز ورزش کنم
    میخواستم بدانم تاثیر این قرص ها برای کاهش وزنم به چه صورت است و باید برای کاهش سریعتر چه رژیمی بگیرم یا چه کاری بکنم؟
    با تشکر فراوان

سلام،
    در رژیم غذایی برای کاهش وزن تفاوتی بین شما و دیگر افراد وجود ندارد. استفاده از رژیم های متناسب با شرایط تان و افزایش فعالیت فیزیکی بهترین راه برای کاهش وزن اضافه است. درمان دارویی هم برای کم کاری تیروئیدتان می بایست منظم و دقیق انجام شود تا عوارض بیماری ظاهر نشود.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. Irboy

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همياري با سايت 1 بار
    سلام..خسته نباشي
    من هم چند وقت پيش يه آزمايش دادم كه تيروئيدم كم كار بود..
    thyroxine(t4): 6.8
    t3: 117
    y-uptake: 1.17
    free tyroxine index: 5.8
    t.s.h: 7.4
    free t4: 1.13

تری گلیسیرید هم  نزديك 400 بود كه گفتن رو حساب همين كم كاري تيروئيد هستش..2 دارو بهم داد لووتيروكسين و پودر سوربيتول.اونطور كه شنيدم كه بعضي مواقع درمان تا آخر عمر ادامه داره..حالا 2 سئوال دارم.يكي اينكه با اين وضعيت آزمايش اگه تمام داروها رو درست مصرف كنم و رژيم غذائي هم مناسب تيروئيد داشته باشم احتمال اينكه تيروئيدم به حالت عادي برگرده چقدره و اگه برگرده درمان داروئي تمام ميشه و اينكه من مدتي بود ورزش و كنار گذاشتم و به خاطر كارم تحرك خيلي كمي داشتم حالا اگه ورزش و شروع كنم كنار درمان چقدر تاثير داره و اينكه پودر و مكمل هاي ورزشي(مجاز)مشكلي تو درمان درست ميكنه يا نه..
    ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. Irboy نوشته است: سلام..خسته نباشي
    من هم چند وقت پيش يه آزمايش دادم كه تيروئيدم كم كار بود..
    thyroxine(t4): 6.8
    t3: 117
    y-uptake: 1.17
    free tyroxine index: 5.8
    t.s.h: 7.4
    free t4: 1.13

تری گلیسیرید هم  نزديك 400 بود كه گفتن رو حساب همين كم كاري تيروئيد هستش..2 دارو بهم داد لووتيروكسين و پودر سوربيتول.اونطور كه شنيدم كه بعضي مواقع درمان تا آخر عمر ادامه داره..حالا 2 سئوال دارم.يكي اينكه با اين وضعيت آزمايش اگه تمام داروها رو درست مصرف كنم و رژيم غذائي هم مناسب تيروئيد داشته باشم احتمال اينكه تيروئيدم به حالت عادي برگرده چقدره و اگه برگرده درمان داروئي تمام ميشه و اينكه من مدتي بود ورزش و كنار گذاشتم و به خاطر كارم تحرك خيلي كمي داشتم حالا اگه ورزش و شروع كنم كنار درمان چقدر تاثير داره و اينكه پودر و مكمل هاي ورزشي(مجاز)مشكلي تو درمان درست ميكنه يا نه..
    ممنون

سلام
    ورزش در همه حال به بدن کمک می کنه
    اما در مورد تری گلیسیرید بنظرم باید توجه بیشتر مبذول بفرمایید . چون مسئله کم اهمیتی نیست و 400 واحد هم اصلا قابل اغماض نیست که فقط به کنترل رژیم غذایی بسنده کنید !
    در مورد تیروئید اما معمولا این مشکل با دارو تحت کنترل درمی آید اما معمولا این مدلی نیست که شما از مصرف دارو بی نیاز بشید . ممکنه در روند درمان مشکل ظاهرا حل بشه و در این حالت معمولا دز دارو تغییر می کنه اما نباید قطع بشه
    ولی معمولا بیماران با رفع علائم دارو رو خودسرانه قطع می کنند که باعث بازگشت بیماری میشه

شما درمان رو مطابق دستور پزشک ادامه بدید
    ورزش هم بکنید
    اما از مکمل های ورزشی - بدون مشورت با پزشک - ابدا استفاده نکنید و در مورد تری گلیسیرید هم پیگیری کنید که اگر همچنان بالاست درمان موازی رو شروع کنید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید