شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد بعد از عمل واریکوسل

1. دو باره سلام
    من واریکوسل درجه دو و سه سمت چپ داشتم و عمل کردم الان دو هفته از عمل می گذره و من در بيضه سمت چپ احساس در می کنم نه قیلی شدید ولی به هر حال درد وجود داره و با کوچکترین تماس بیشتر می شه می خواستم بدونم که آیا این درد در نتیجه چیزی مثل مثلا زخم بعد از عمله و بعد از مدتی خوب می شه یا اینکه نشونه بدی محسوب می شه
    لطفا اگه کسی می دونه توضیح بده به خصوص آقای دکتر محترم !!!

2. سلام دوست عزيز
    بنده هم چننين عملي را تجربه كردم بله درست است چون سياهرگهاي اطراف بيضه ها و كلا كيسه بيضه دستكاري شده و درد فراواني داره حتما با لمس قسمتي كه عمل شده تا چند ماه شما تورم مختصري و حس وجود شبه خارجي روي بيضه خواهيد داشت كه همون بخيه هاي است كه پزشك زده كه كم كم حل ميشه و از بين ميرود

jkoops نوشته است: دو باره سلام
    من واریکوسل درجه دو و سه سمت چپ داشتم و عمل کردم الان دو هفته از عمل می گذره و من در بيضه سمت چپ احساس در می کنم نه قیلی شدید ولی به هر حال درد وجود داره و با کوچکترین تماس بیشتر می شه می خواستم بدونم که آیا این درد در نتیجه چیزی مثل مثلا زخم بعد از عمله و بعد از مدتی خوب می شه یا اینکه نشونه بدی محسوب می شه
    لطفا اگه کسی می دونه توضیح بده به خصوص آقای دکتر محترم !!!

3. با سلام
    اول از همه رسما از آقای کامبیز تشکر می کنم که تنها کسی بود که به سوال قبلی من در مورد درد پس از عمل واریکوسل جواب داد و هیچ کس دیگه ای هم حتی بعد از گذشتن این همه مدت  بهش اضافه نشد !!!
    امیدوارم که این بار باز هم همون یک جواب رو داشته باشم.

در عملی که من داشتم و الان دیگه نزدیک یک ماه ازش می گذره ، یک شکاف مورب حدود ده تا پانزده سانتی متر در ناحیه زیر شکم ایجاد شده و سیاهرگ های اطراف بیضه از اونجا دستکاری شدند و طبیعتا بخیه ها هم همون جا زده شده بودند. به همین خاطر من از احساس درد در بیضه سمت چپ تعجب می کنم و لی آقای کامبیز گفته بود که علت درد وجود بخیه در اطراف بیضه است که برای من چنین چیزی وجود نداشت. می خواستم بدونم که آیا انواع مختلفی از عمل واریکوسل وجود داره که مثلا توی یکیش زیر شکم پاره می شه و توی اون یکی مستقیما اطراف بیضه؟
    نهایتا این که من واقعا از این درد فعلی ناراحتم. چون قبل از عمل درد به این شدت نبود. دکترم هم فقط می گه خوب می شه!! آیا من باید از این درد بترسم و اقدام خاصی انجام بدم یا واقعا خودش خوب می شه و اگه خوب می شه پس کی؟؟!
    با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. jkoops نوشته است: با سلام
    اول از همه رسما از آقای کامبیز تشکر می کنم که تنها کسی بود که به سوال قبلی من در مورد درد پس از عمل واریکوسل جواب داد و هیچ کس دیگه ای هم حتی بعد از گذشتن این همه مدت  بهش اضافه نشد !!!
    امیدوارم که این بار باز هم همون یک جواب رو داشته باشم.

در عملی که من داشتم و الان دیگه نزدیک یک ماه ازش می گذره ، یک شکاف مورب حدود ده تا پانزده سانتی متر در ناحیه زیر شکم ایجاد شده و سیاهرگ های اطراف بیضه از اونجا دستکاری شدند و طبیعتا بخیه ها هم همون جا زده شده بودند. به همین خاطر من از احساس درد در بیضه سمت چپ تعجب می کنم و لی آقای کامبیز گفته بود که علت درد وجود بخیه در اطراف بیضه است که برای من چنین چیزی وجود نداشت. می خواستم بدونم که آیا انواع مختلفی از عمل واریکوسل وجود داره که مثلا توی یکیش زیر شکم پاره می شه و توی اون یکی مستقیما اطراف بیضه؟
    نهایتا این که من واقعا از این درد فعلی ناراحتم. چون قبل از عمل درد به این شدت نبود. دکترم هم فقط می گه خوب می شه!! آیا من باید از این درد بترسم و اقدام خاصی انجام بدم یا واقعا خودش خوب می شه و اگه خوب می شه پس کی؟؟!
    با تشکر

سلام،
    در مورد انواع تکنیکهای عمل من اطلاعی ندارم، اما این علایمی که ذکر می کنید می تواند به دلیل خوده عمل و دستکاری محل مورد عمل باشد و با گذشت زمان بهبود می یابد. با توجه به اینکه بعد از عمل توسط پزشکتان معاینه شده اید، احتمال عوارض ناشی از عمل وجود ندارد چون در صورتی که وجود داشت حتما توسط پزشکتان درمان مناسب صورت می گرفت. به نظر من به پزشک خود اطمینان کنید و توصیه های ایشان را به کار گیرید.

5. با اجازه جناب دكتر و ديگر اساتيد  بنده فقط تجربياتم رو در اين مورد بيان مي كنم
    چون خودم هم چنين عملي رو تجربه كردم
    دوست عزيز بله از زير شكم باز ميشه بستگي داره كه واريكوسل شما دو طرفه باشه يا يك طرفه فرق ميكنه بنده هم در دو طرف زير شكمم محل برش هر كدام به طول 5 سانتيمتر هست و دقيقا پزشك از همون طريق به سياهرگهاي اطراف بيضه ها دسترسي پيدا كردن به هر حال دوست من نگران نباش البته نگراني شما بيمرد هم نيست خودتون گفتيد كه تازه يك ماه از جراحي ميگذره فكر كنم با حساسيتي كه بيضه هاي به ضربه و فشار دارند اين درد بي دليل نباشه من خودم تا 1 سال بعد از عمل درد مختصري داشتم
    موفق و پيروز باشيد  Very Happy

6. یک سوال دررابطه بادردبیضهازشما داشتم.
    باسلام
    من قبلاسابقه عمل جراحی واریکوس داشتم وبعضی وقته دچار دردبیضه میشوم،میخواستم بدانم طبیعی است یا باید به دکترمراجعه کنم.
    باتشکر[

7. JAVADLION نوشته است: یک سوال دررابطه بادردبیضهازشما داشتم.
    باسلام
    من قبلاسابقه عمل جراحی واریکوس داشتم وبعضی وقته دچار دردبیضه میشوم،میخواستم بدانم طبیعی است یا باید به دکترمراجعه کنم.
    باتشکر[

سلام،
    درد های مختصر ممکن است بعد از جراحی وجود داشته باشد ولی اگر درد شدید است و کارکرد شمارا مختل کرده، جهت ارزیابی بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

8. با سلام من یک سوال دارم
    من عمل جراحی واریکوسل انجام دادم و مشکلم بر طرف شده می خواستم بدونم ممکننه دوباره این مشکل من برگشت پیدا بکنه ؟ ایا اصولا واریکوسل و عوارز ان برگشت پذیر هست ؟دلیل بروز ان چی هست ؟
    با تشکر از دوستان

9. mygolpa نوشته است: با سلام من یک سوال دارم
    من عمل جراحی واریکوسل انجام دادم و مشکلم بر طرف شده می خواستم بدونم ممکننه دوباره این مشکل من برگشت پیدا بکنه ؟ ایا اصولا واریکوسل و عوارز ان برگشت پذیر هست ؟دلیل بروز ان چی هست ؟
    با تشکر از دوستان

سلام،
    بله، احتمال عود وجود دارد، همان عواملی که باعث ایجاد اختلال در کارکرد دریچه های وریدی شده اند ممکن است باعث ایجاد علایم در رگ های ترمیم شده هم بشوند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید