شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عفونت ادراری (سیستست مزمن)

1. با سلام و عرض ادب : من حدود سه سال است که عفونت ادراری عود شونده دارم که هر چند ماه یکبار هنگام نزدیکی عود می کرد و من هم با مراجعه به پزشک و دادان کشت ادرار داروهای پزشکم را کامل استفاده می کردم (البته شوهرم یکبار از راه پشت با من نزدیکی کرد و دچار سوزش و عونت گردید که من هم بعد از ایشان با نزدیکی به این بیماری مبتلا شدم)  تا پارسال باکتری در کشت رشد نمی کرد ولی از بهمن ماه 86 دوباره عفونتم عود کرد در کشت ادرار باکتری ایکولای بعد از 48 ساعت رشد داشت که از همان موقع داروهایی که در کشت بر باکتری موثر بودند را پزشکم به من تجویز نمودند ولی متاسفانه بعد از قطع آن داروها بلافاصله سوزش و علائم آن دوباره شروع می شود که بیشتر از چهار رئز نمی توانم تحمل کنم و وقتی آزمایش کشت بعدی را می دهم دوباره همان باکتری وجود دارد من از آنتی بیوتیکهای قوی مثل جنتمایسین همراه سیپروفلوکساسین و اخیرا بعد اینکه از آنها هم نتیجه ای حاصل نشد سیپرو فلوکساسین بهمراه آمپول آمیکاسین بصورت عضلانی (البته حساسیت دادم و فقط 2 روز استفاده نمودم) مصرف کردم و دوباره یک روز بعد از قطع آنها علائمم شروع شده مثانه ام هم ادرار را کامل تخلیه نمی کند . علت اینکه من دیگر بهبود نمی یابم چیست آیا عامل خارجی در مثانه یا در اندام تناسلی من وجود دارد؟ و یا عاملهای دیگر چه می تواند باشد البته ناگفته نماند اندام تناسلی من نیز عفونت دارد. لطفا مرا راهنمایی کنید

2. nedabaran نوشته است: با سلام و عرض ادب : من حدود سه سال است که عفونت ادراری عود شونده دارم که هر چند ماه یکبار هنگام نزدیکی عود می کرد و من هم با مراجعه به پزشک و دادان کشت ادرار داروهای پزشکم را کامل استفاده می کردم (البته شوهرم یکبار از راه پشت با من نزدیکی کرد و دچار سوزش و عونت گردید که من هم بعد از ایشان با نزدیکی به این بیماری مبتلا شدم)  تا پارسال باکتری در کشت رشد نمی کرد ولی از بهمن ماه 86 دوباره عفونتم عود کرد در کشت ادرار باکتری ایکولای بعد از 48 ساعت رشد داشت که از همان موقع داروهایی که در کشت بر باکتری موثر بودند را پزشکم به من تجویز نمودند ولی متاسفانه بعد از قطع آن داروها بلافاصله سوزش و علائم آن دوباره شروع می شود که بیشتر از چهار رئز نمی توانم تحمل کنم و وقتی آزمایش کشت بعدی را می دهم دوباره همان باکتری وجود دارد من از آنتی بیوتیکهای قوی مثل جنتمایسین همراه سیپروفلوکساسین و اخیرا بعد اینکه از آنها هم نتیجه ای حاصل نشد سیپرو فلوکساسین بهمراه آمپول آمیکاسین بصورت عضلانی (البته حساسیت دادم و فقط 2 روز استفاده نمودم) مصرف کردم و دوباره یک روز بعد از قطع آنها علائمم شروع شده مثانه ام هم ادرار را کامل تخلیه نمی کند . علت اینکه من دیگر بهبود نمی یابم چیست آیا عامل خارجی در مثانه یا در اندام تناسلی من وجود دارد؟ و یا عاملهای دیگر چه می تواند باشد البته ناگفته نماند اندام تناسلی من نیز عفونت دارد. لطفا مرا راهنمایی کنید

سلام،
    علل مختلفی ممکن است در کار باشد:
    علل ساختمانی که باعث مستعد شدن شما به عفونت شده است
    رابطه جنسی به خصوص در زنان
    عدم رعایت بهداشت
    استفاده از کاتترهای ادراری
    برای پیشگری باید عامل زمینه ساز حذف شود یعنی اگر بعد از رابطه جنسی رخ می دهد، در این رابطه اصول بهداشتی رعیات شود و یا قبل از آن از آنتی بیوتیک بهره گرفته شود و بعد از رابطه جنسی ادرار تخلیه شود. استفاده از آب و مایعات بیشتر شود تا با جریان یافتن بیشتر ادرار فرصتی برای تکثیر عامل عفونت زا پیدا نشود. بهداشت ناحیه جنسی رعایت شود و این محدوده تمیز نگه داشته شود. در زمان احساس ادرار، سریعا تخلیه شود و برای مدت طولانی ادرار نگه داشته نشود. البته ممکن است لازم باشد تا درمان دراز مدت با آنتی بیوتیک هم اجرا شود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید