شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مجسترول

1. سلام خسته نباشید.
    من 24 سالمه و مجرد هستم پرولاکتین 36ng/mlداشتم که با مصرف 1ماه برمو کریپتین نرمال شد.به علت ترشحات قبل وبعد از قاعدگی دکتر به من اریترومایسین و مجسترول داد که ترشحاتم تقریبا قطع شده الان 1 هفته است که از مصرف آخرین قرص مجسترول میگذره اما هنوز پریود نشدم.همیشه 5 روز بعد از مصرف قرص پریود می شدم این منو نگران کرده البته علائم قاعدگی رو دارم ولی خونریزی ندارم البته یه مقدار سوزش هم دارم می خواستم بدونم ممکنه مجسترول با بقیه ی قرص های هورمونی تفاوت داشته باشه؟
    یا علت اینکه من هنوز عادت نشدم ممکنه بخاطر عفونت باشه؟
    ممنون میشم اگه منو از نگرانی در بیارین

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. yass1362 نوشته است: سلام خسته نباشید.
    من 24 سالمه و مجرد هستم پرولاکتین 36ng/mlداشتم که با مصرف 1ماه برمو کریپتین نرمال شد.به علت ترشحات قبل وبعد از قاعدگی دکتر به من اریترومایسین و مجسترول داد که ترشحاتم تقریبا قطع شده الان 1 هفته است که از مصرف آخرین قرص مجسترول میگذره اما هنوز پریود نشدم.همیشه 5 روز بعد از مصرف قرص پریود می شدم این منو نگران کرده البته علائم قاعدگی رو دارم ولی خونریزی ندارم البته یه مقدار سوزش هم دارم می خواستم بدونم ممکنه مجسترول با بقیه ی قرص های هورمونی تفاوت داشته باشه؟
    یا علت اینکه من هنوز عادت نشدم ممکنه بخاطر عفونت باشه؟
    ممنون میشم اگه منو از نگرانی در بیارین

سلام،
    مجسترول با داروهایی که برای جلوگیری از بارداری مصرف می شود متفاوت است و در موارد مشخصی مصرف می شود. بعد از طبیعی شدن پرولاکتین به چه دلیل به پزشک مراجعه کردید، آیا مشکل دیگری هم داشتید و آیا آزمایش یا ارزیابی دیگری برای شما انجام شده است؟ در هر صورت عفونت تناسلی ارتباطی با الگوی خونریزی ندارد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. ممنون از توضیحتون .
    به علت ترشحات قهوه ای رنگی که قبل و بعد از قاعدگی داشتم به پزشک مراجعه کردم که اریترومایسین و مجسترول داد.همین مشکل رو داشتم آزمایش دیگه ای  انجام نشد.و سونوگرافی که از رحم و تخمدان  انجام داده بودم طبیعی بود.

4. yass1362 نوشته است: ممنون از توضیحتون .
    به علت ترشحات قهوه ای رنگی که قبل و بعد از قاعدگی داشتم به پزشک مراجعه کردم که اریترومایسین و مجسترول داد.همین مشکل رو داشتم آزمایش دیگه ای  انجام نشد.و سونوگرافی که از رحم و تخمدان  انجام داده بودم طبیعی بود.

سلام،
    پس درمانها را ادامه دهید، تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

5. ببخشید.
    من دوباره به پزشک مراجعه کردم.آمپول پروزسترون تجویز کرد که عادت بشم ولی بازم نشدم.ممکنه از عوارض مجسترول باشه؟یا علتش چی می تونه باشه؟

6. yass1362 نوشته است: ببخشید.
    من دوباره به پزشک مراجعه کردم.آمپول پروزسترون تجویز کرد که عادت بشم ولی بازم نشدم.ممکنه از عوارض مجسترول باشه؟یا علتش چی می تونه باشه؟

سلام،
    با توجه به درمانهای هورمونی که استفاده کرده اید ، می توان این اختلال را به این تغییرات و به هم خوردن تعادل هورمونی بدنتان ارتباط داد. مشکل خود را با پزشکتان در میان بگذارید.

7. 8روز بعد از آمپول پروزسترون دچار لکه بینی و خونریزی {البته خونریزی زیاد نیست}.
    و ترشحات خونابه ای کمتر نسبت به قبل شدم.مدام سوزش دارم.از مواد شوینده برای شستشوی وازن استفاده می کردم الان خیلی نگرانم فکر می کنم سرطان رحم دارم.با اینکه این سرطان در دختران زیاد شایع نیست.مشکل روانی پیدا کردم همیشه فکر مکنم. اگه امکان داره یه کم به من مثل همیشه کمک کنید.

8. با سلام
    حدود 12 سال است که دچار پریودی نامنظم و طولانی مدت شده ام( حدود 13 روز)  و هر چه درمان کرده ام جوابی نگرفته ام تا ماه گذشته که مجسترول یک عدد 40  مصرف کردم و بعد از 23 روز دارو را قطع کرده و پریود شده ام امّا 9 روز کامل است که خونریزی ام از روز اوّل تا نهم هیچ تفاوتی نکرده است با توجه به این که در روز پنجم آمپول دیفرلین تزریق کرده ام ولی پاک نشدم.
    به نظرم شما با چه دارو و یا راهی می توانم پاک شوم؟؟؟
    و آیا طبیعی است .
    آزمایشاتم همه سالم و رحم خطی را نشان می دهد.
    با تشکر.

9. yass1362 نوشته است: 8روز بعد از آمپول پروزسترون دچار لکه بینی و خونریزی {البته خونریزی زیاد نیست}.
    و ترشحات خونابه ای کمتر نسبت به قبل شدم.مدام سوزش دارم.از مواد شوینده برای شستشوی وازن استفاده می کردم الان خیلی نگرانم فکر می کنم سرطان رحم دارم.با اینکه این سرطان در دختران زیاد شایع نیست.مشکل روانی پیدا کردم همیشه فکر مکنم. اگه امکان داره یه کم به من مثل همیشه کمک کنید.

سلام،
    با توجه به تغییرات هورمونی که با تزریق ایجاد شده به احتمال زیاد منشا خونریزی همین تزریق بوده است.

10. CJey نوشته است: با سلام
    حدود 12 سال است که دچار پریودی نامنظم و طولانی مدت شده ام( حدود 13 روز)  و هر چه درمان کرده ام جوابی نگرفته ام تا ماه گذشته که مجسترول یک عدد 40  مصرف کردم و بعد از 23 روز دارو را قطع کرده و پریود شده ام امّا 9 روز کامل است که خونریزی ام از روز اوّل تا نهم هیچ تفاوتی نکرده است با توجه به این که در روز پنجم آمپول دیفرلین تزریق کرده ام ولی پاک نشدم.
    به نظرم شما با چه دارو و یا راهی می توانم پاک شوم؟؟؟
    و آیا طبیعی است .
    آزمایشاتم همه سالم و رحم خطی را نشان می دهد.
    با تشکر.

سلام،
    با توجه به تغییراتی که با مصرف دارو ایجاد شده، نمی توان علت را مشخص نمود، بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید