شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ایا من ام اس دارم

1. سلام
    27سالمه یه پسرم و نمی دونم داره چه اتفاقی واسم میوفته همه موارد ام اس رو دارم به جز
    کنترل ادرار و دوبینی البته تاری دید تا حدی داشتم لازم به دکر می باشد که 5 ماه تحت درمان می باشم و تنها چیزی که باقی مانده مقداری لرزش دست و حالت مور مور شدن کف هر دو پااست.
    داروهای مصرفی:آمورل- پردنیزولن-گا باکس-امپرازول-فاموتیدین- فولیک اسید-فلکستین-تری هگزیفنیدیل-کلسیم دی- ام دی پرو پرا نولول-البته تو بیمازستان یه دارو به سرمم اضافه میکردن که باعث میشذ ذهنم تلخ بشه و کلی حالم به هم بریزه فک کنم کورتون بود نمیدونم.البته یه سری دارو دیگه هم استفاده میکردم که نمیدونم اسمشون چی بود (تموم شدن دو سه تا امپولم زدم)

علائم بیماری من
    1 تورم و قرمزی شدید کف پا

2عدم حفظ تعادل در هنگام راه رفتن (بیشتر از چند قدم راه رفتن معادل با کوه کندن)و ایستادن حتی هنگام
    سوار شدن به ماشین باید پای چپم رو بلند کنم با دستام دیگه دست به دیوار گرقتن واسه حفظ تعادل رو بیخیال .پای چپم رو کلاچ قفل میکرد در بعضی مواقع هم در هنگام راه رفتن

3هنگام پایین بردن سر حالت برق مانند از پشت مهرهای کمر به سمت سر.

4درک نکردن موقعیت قرار گیری هر دو پا مخصوصا در هنگام دراز کشیدن.

5بی حالی شدید و عدم توانایی راه رفتن و حفظ تعادل بعد از استحمام(من دوش اب گرما می گیرم).

6بی حسی بدن از پا تا جایی که دنده ها شروع میشن پوست بدنم رو حس نمیکردم مثل اینکه یه لایه ظخیم زیر پوستم هست و نمیذاره بدنم رو حس کنم.

7مقداری مشکل در هنگام (ببحشید) دستشویی رفتن داشتم مثلا دو سه روز یه بار رفتن.

8وقتی چشمامو میبستم دیگه نمی تونستم بایستم چه برسه راه برم تعادلم به هم میریخت

9یه مقدار درد در ناحیه شکم سمت چپ

10دوماه قبل از اینکه برم پیش دکترم لرزش شذیذ پا در هنگام بلند کردن پاشنه پا

دکترم بعد از 2 ماه به من گفتms داری موقعی رفتم کمیتهms که 90درصر از این علایم نبودند(برای گرفتن اینترفرون)اونا گفتن بایذ بری mriتزریقی رفتم و نشونشون دادم گفتن تو mriهای قبلی شما یه چیزایی هست ولی تو جدیده چیزی نشون نمیده شما هم به این دارو احتیاجی نداری اصلا ms نداری احه من چمه

2. themind نوشته است: سلام
    27سالمه یه پسرم و نمی دونم داره چه اتفاقی واسم میوفته همه موارد ام اس رو دارم به جز
    کنترل ادرار و دوبینی البته تاری دید تا حدی داشتم لازم به دکر می باشد که 5 ماه تحت درمان می باشم و تنها چیزی که باقی مانده مقداری لرزش دست و حالت مور مور شدن کف هر دو پااست.
    داروهای مصرفی:آمورل- پردنیزولن-گا باکس-امپرازول-فاموتیدین- فولیک اسید-فلکستین-تری هگزیفنیدیل-کلسیم دی- ام دی پرو پرا نولول-البته تو بیمازستان یه دارو به سرمم اضافه میکردن که باعث میشذ ذهنم تلخ بشه و کلی حالم به هم بریزه فک کنم کورتون بود نمیدونم.البته یه سری دارو دیگه هم استفاده میکردم که نمیدونم اسمشون چی بود (تموم شدن دو سه تا امپولم زدم)

علائم بیماری من
    1 تورم و قرمزی شدید کف پا

2عدم حفظ تعادل در هنگام راه رفتن (بیشتر از چند قدم راه رفتن معادل با کوه کندن)و ایستادن حتی هنگام
    سوار شدن به ماشین باید پای چپم رو بلند کنم با دستام دیگه دست به دیوار گرقتن واسه حفظ تعادل رو بیخیال .پای چپم رو کلاچ قفل میکرد در بعضی مواقع هم در هنگام راه رفتن

3هنگام پایین بردن سر حالت برق مانند از پشت مهرهای کمر به سمت سر.

4درک نکردن موقعیت قرار گیری هر دو پا مخصوصا در هنگام دراز کشیدن.

5بی حالی شدید و عدم توانایی راه رفتن و حفظ تعادل بعد از استحمام(من دوش اب گرما می گیرم).

6بی حسی بدن از پا تا جایی که دنده ها شروع میشن پوست بدنم رو حس نمیکردم مثل اینکه یه لایه ظخیم زیر پوستم هست و نمیذاره بدنم رو حس کنم.

7مقداری مشکل در هنگام (ببحشید) دستشویی رفتن داشتم مثلا دو سه روز یه بار رفتن.

8وقتی چشمامو میبستم دیگه نمی تونستم بایستم چه برسه راه برم تعادلم به هم میریخت

9یه مقدار درد در ناحیه شکم سمت چپ

10دوماه قبل از اینکه برم پیش دکترم لرزش شذیذ پا در هنگام بلند کردن پاشنه پا

دکترم بعد از 2 ماه به من گفتms داری موقعی رفتم کمیتهms که 90درصر از این علایم نبودند(برای گرفتن اینترفرون)اونا گفتن بایذ بری mriتزریقی رفتم و نشونشون دادم گفتن تو mriهای قبلی شما یه چیزایی هست ولی تو جدیده چیزی نشون نمیده شما هم به این دارو احتیاجی نداری اصلا ms نداری احه من چمه

سلام،
    در تشخیص اسکروز مولتیپل MS علایم بالینی و مطالعات پاراکلینیک باید همدیگر را تایید کنند و هرکدام به تنهایی نمی توان منجر به تشخیص قطعی شود. به نظر من شما با مراجعه منظم به پزشک متخصص این مشکلات را پیگیری کنید تا در صورت لزوم اقدامات مناسب انجام شود.

3. سلام آقای دکتر . می خواستم بدونم که فرق بیماری ms با بیماری ضعف عضلانی چیه ؟ مادر من تقریبا شرایط بالا رو داره یعنی بعضی از اونها رو . داروهای زیادی هم مصرف می کنه .حدود روزی 15 قرص. دکترش هم گفته که باید حتما مصرف کنه وگرنه وضعش بدتر میشه . این بیماری بهبودی نداره ؟ یعنی ممکنه که بدترهم بشه ؟ دارویی غیر از داروهای تقویتی نیست که مصرف کنه ؟ البته دکتر گفته که این یک بیماری ارثیه . ممنون میشم که کمکم کنین  Smile

4. bahar_omid نوشته است: سلام آقای دکتر . می خواستم بدونم که فرق بیماری ms با بیماری ضعف عضلانی چیه ؟ مادر من تقریبا شرایط بالا رو داره یعنی بعضی از اونها رو . داروهای زیادی هم مصرف می کنه .حدود روزی 15 قرص. دکترش هم گفته که باید حتما مصرف کنه وگرنه وضعش بدتر میشه . این بیماری بهبودی نداره ؟ یعنی ممکنه که بدترهم بشه ؟ دارویی غیر از داروهای تقویتی نیست که مصرف کنه ؟ البته دکتر گفته که این یک بیماری ارثیه . ممنون میشم که کمکم کنین  Smile

سلام،
    بیماری هایی که عضلات را درگیر می کنند جزو گروهی از بیماریها هستند که به عنوان اختلالات حرکتی طبقه بندی می شود و ام اس یکی از این بیماریها ست. در این گروه بیماریها مختلفی وجود دارد که فقط با این مشخصاتی که شما دادید نم یتوان متوجه شد کدام است. اگر نام بیماری را بفرمایید شاید بهتر بتوان راهنمایی نمود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید