شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نحوه مصرف قرص آهن و پريود

1. دختري 27 ساله هستم و مجرد
    جناب آقاي دكتر دو سوال داشتم اول اينكه تا اسفند ماه سال 86 پريود من هر 25 روز يك بار بود ولي از آن زمان تا حال هر 30 روز يك بار پريود مي شوم ولي هفته قبل كه در كلاس ايروبيك شركت كردن درست در 24 روز پريود شدم مي خواستم بدانم آيا مشكلي وجود دارد و بايد با پزشك مشورت كنم.
    سوال دومم در مورد قرص آهن است آيا بايد هميشه قرص آهن را مصرف كرد البته ميزان آهن خون من پائين است ولي در محدوده نرمال قرار دارد اگر بايد مصرف كرد به چه صورت و چه قرص آهني (فوليك اسيد يا فروس سولفات يا ففول) من در حال حاضر غير از زمان پريود هر شب يك عدد قرص فروس سولفات مصرف مي كنم ولي در جائي خواندم كه نبايد بيش از شش ماه به طور مداوم اين قرص را مصرف كرد آيا اين جمله صحيح است و در ضمن چند ساعت قبل و بعد از مصرف اين قرصها نبايد چاي يا چيزهاي ديگر خورد.
    با تشكر

2. elnaz704 نوشته است: دختري 27 ساله هستم و مجرد
    جناب آقاي دكتر دو سوال داشتم اول اينكه تا اسفند ماه سال 86 پريود من هر 25 روز يك بار بود ولي از آن زمان تا حال هر 30 روز يك بار پريود مي شوم ولي هفته قبل كه در كلاس ايروبيك شركت كردن درست در 24 روز پريود شدم مي خواستم بدانم آيا مشكلي وجود دارد و بايد با پزشك مشورت كنم.
    سوال دومم در مورد قرص آهن است آيا بايد هميشه قرص آهن را مصرف كرد البته ميزان آهن خون من پائين است ولي در محدوده نرمال قرار دارد اگر بايد مصرف كرد به چه صورت و چه قرص آهني (فوليك اسيد يا فروس سولفات يا ففول) من در حال حاضر غير از زمان پريود هر شب يك عدد قرص فروس سولفات مصرف مي كنم ولي در جائي خواندم كه نبايد بيش از شش ماه به طور مداوم اين قرص را مصرف كرد آيا اين جمله صحيح است و در ضمن چند ساعت قبل و بعد از مصرف اين قرصها نبايد چاي يا چيزهاي ديگر خورد.
    با تشكر

سلام،
    اگر پریودها به صورت منظم رخ می دهند، یعنی 25 روزه منظم یا 30 روزه منظم احتیاجی به ارزیابی بیشتر نیست ولی اگر بیش از 3 ماه متوالی زمانها خیلی متفاوت باشد باید بررسی بیشتر انجام شود.
    میزان مصرف قرص آهن به آزمایشهایی که انجام دادید و مقادیر آنها بستگی دارد یعنی کم خونی درجاتی دارد که در آزمایش مشخص می شود و میزان دارو و طول مدت درمان به پاسخ بیمار به دارو درمانی و آزمایشات بعدی بستگی خواهد داشت. نوع قرص هم به نوع کم خونی و نیازهای بدن بیمار مرتبط است . تئین (چای)، کافئین (قهوه) و فیتات از جذب گوارشی آهن با اتصال به آن جلویگری می کنند؛ بهتر است تا یکساعت پس از مصرف قرص از این مواد استفاده نشود، بهترین روش با بیشترین میزان جذب مصرف قرص آن با معده خالی است ولی چون ممکن است عوارض گوارشی (تهوع و استفراغ) رخ دهد می توان با غذا مصرف شود که البته جذب کمتری خواهد داشت.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید