شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پریود طولانی بخاطر استفاده از روش اورژانس ضد بارداری

1. سلام
    من 24 سال دارم و 2 ساله که ازدواج کردم چون از حاملگی میترسم از روش اورژانس زیاد استفاده می کنم ولی اینبار 3 روز بعد از پریودم از این روش استفاده کردم که 5 روز بعد دوباره پریود شدم ولی الان 15 روزه که پریودم ادامه داره نمیدونم چی کار کنم ؟ آیا خطر ناکه ؟
    آیا استفاده زیاد از روش اورژانس باعث عقیم شدن و ناباروری تخمدانها میشه ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. maryam250 نوشته است: سلام
    من 24 سال دارم و 2 ساله که ازدواج کردم چون از حاملگی میترسم از روش اورژانس زیاد استفاده می کنم ولی اینبار 3 روز بعد از پریودم از این روش استفاده کردم که 5 روز بعد دوباره پریود شدم ولی الان 15 روزه که پریودم ادامه داره نمیدونم چی کار کنم ؟ آیا خطر ناکه ؟
    آیا استفاده زیاد از روش اورژانس باعث عقیم شدن و ناباروری تخمدانها میشه ؟

سلام
    حد اكثر استفاده مجاز  از روش جلوگيري  اورژانسي يك بار در هر دوره قائدگي است
    چون استفاده از اين قرص ها كه مقادير زيادي از هورمون ها را دارا ميباشند باعث به هم خوردن تعادل هورموني فرد ميشود مشكلاتي از  اين قبيل گريبان گير استفاده كننده ميشود
    شما بايد براي پيگيري  علت طولاني شدن پريود خود به متخصص زنان مراجعه كنيد .

3. Gul_m

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام. یک سال است که ازدواج کرده ام. در این ماه از روش جلوگیری اورژانسی با قرص استفاده کرده ام. یک هفته بعد از پاک شدنم دوباره پریود شدم. و الان بعد از یک هفته دوباره پریود شده ام. یعنی یک هفته پریود هستم، یک هفته پاک. خیلی نگرانم، علت چیست؟

4. Gul_m نوشته است: با سلام. یک سال است که ازدواج کرده ام. در این ماه از روش جلوگیری اورژانسی با قرص استفاده کرده ام. یک هفته بعد از پاک شدنم دوباره پریود شدم. و الان بعد از یک هفته دوباره پریود شده ام. یعنی یک هفته پریود هستم، یک هفته پاک. خیلی نگرانم، علت چیست؟

سلام،
    در روش اورژانسی از چهار قرص HD  استفاده می شود، به این دلیل به این قرص HD گفته می شود که میزان هورمون موجود در آن زیاد است و استفاده 4 قرص از این نوع مقدار زیادی هرومون وارد بدن شما می شکند که می تواند خونریزی منظم شما را تحت تاثیر قرار دهد. این نامنظمی در شما هم احتمالا به همین دلیل است و تا دوره بعدی برطرف خواهد شد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام آقای دکتر
    می خواستم بپرسم نوار های تست حاملگی خانگی تا چه اندازه قابل اطمینان هستن؟
    من سه بار بعد از یک نزدیکی سطحی و بدون دخول استفاده کردم که هر سه بار منفی بوده. باید بگم زمان نزدیکی 20 روز بعد از اولین روز پریودم بوده و دو روز بعداز نزدیکی قرص Ld هر 6 ساعت دوتا به مدت 4 روز مصرف کردم

ولی حالت تهوع، تغییر مزه دهان، درد زیر و سمت چپ شکم و ترشحات رقیق و سفید رنگ دارم

با مصرف قرصا احتمال داره حالت تهوع تا حالا (20 روز بعد از قرصا) به علت نامنظم شدن هورمونها ادامه داشته باشه؟
    باید بگم من یک هفته بعد از قرصا پریود شدم و لی چند روزی هست  این علائم رو دارم. ضمنا احساس می کنم شکمم باد کرده

لطفا کمکم کنید
    با توجه به جواب تست ها نیازی هست آزمایش BHCD بدم؟

قبلا از راهنماییتون تشکر می کنم

6. Mahsa_mm نوشته است: سلام آقای دکتر
    می خواستم بپرسم نوار های تست حاملگی خانگی تا چه اندازه قابل اطمینان هستن؟
    من سه بار بعد از یک نزدیکی سطحی و بدون دخول استفاده کردم که هر سه بار منفی بوده. باید بگم زمان نزدیکی 20 روز بعد از اولین روز پریودم بوده و دو روز بعداز نزدیکی قرص Ld هر 6 ساعت دوتا به مدت 4 روز مصرف کردم

ولی حالت تهوع، تغییر مزه دهان، درد زیر و سمت چپ شکم و ترشحات رقیق و سفید رنگ دارم

با مصرف قرصا احتمال داره حالت تهوع تا حالا (20 روز بعد از قرصا) به علت نامنظم شدن هورمونها ادامه داشته باشه؟
    باید بگم من یک هفته بعد از قرصا پریود شدم و لی چند روزی هست  این علائم رو دارم. ضمنا احساس می کنم شکمم باد کرده

لطفا کمکم کنید
    با توجه به جواب تست ها نیازی هست آزمایش BHCD بدم؟

قبلا از راهنماییتون تشکر می کنم

سلام
    اول اينكه نگفته ايد نزدیکی سطحي شما تا چه حدي بوده آيا مايع مني روي دهانه واژن تخليه شده
    روش استفاده از قرص شما كاملاً اشتباه و همين موضوع باعث برهم خوردن هورمون هاي شما و پيدايش برخي عوارض مانند درد زير شكم _ تغيير در ترشحات و... شده است
    در ضمن اگز پزيود شديد كه اصلاً حاملگي منتفي است
    اين تست ها هم معمولاً يك هفته بعد از به تعويق افتادن نوبت خونريزي جديد ميتوانند بارداري را تشخيص بدهند
    نگران نباشيد شما باردار نيستيد

7. با سلام و خسته نباشید.
    من 25 مرداد برای بارداری اورزانسی 8 قرص ال دی (2وعده 4 تائی با فاصله ی 12 ساعت) خوردم. 6 روز بعد پریود شدم (دوره ی پریودهای من منظم نیست ولی معمولا 30 روزه است) که نمیدانم واقعا پریود است یا نه. چون که  خون  یا ماده ی خارج شده چرکین و قهوه ای رنگ است که تا به حال پریود من این چنین نبوده. و در روز 4 ام مقدار آن بسیار نا چیز شده در حالی که من 7-6 روز خونریزی دارم.  می خواستم بدانم آیا مشکلی هست و باید به پزشک مراجعه کنم یا اینکه به دلیل تغییرات هورمونی ال دی است؟
    خیلی ممنون میشوم اگر جواب مرا بدهید. بسیار نگران شده ام.

8. marl نوشته است: با سلام و خسته نباشید.
    من 25 مرداد برای بارداری اورزانسی 8 قرص ال دی (2وعده 4 تائی با فاصله ی 12 ساعت) خوردم. 6 روز بعد پریود شدم (دوره ی پریودهای من منظم نیست ولی معمولا 30 روزه است) که نمیدانم واقعا پریود است یا نه. چون که  خون  یا ماده ی خارج شده چرکین و قهوه ای رنگ است که تا به حال پریود من این چنین نبوده. و در روز 4 ام مقدار آن بسیار نا چیز شده در حالی که من 7-6 روز خونریزی دارم.  می خواستم بدانم آیا مشکلی هست و باید به پزشک مراجعه کنم یا اینکه به دلیل تغییرات هورمونی ال دی است؟
    خیلی ممنون میشوم اگر جواب مرا بدهید. بسیار نگران شده ام.

سلام،
    این تغییرات به دلیل مقدار زیاد هرومونی است که به واسطه مصرف قرصها به بدن شما وارد شده است. جای نگرانی نیست.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید