شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تناسب اندام ، خشکی واژن و...

1. golkhone

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    چرا  در خانم ها چربی زیادی در زیر شکم و باسن جمع می شود و هنگامی هم که می خواهند چاق شوند چاقی بیشتر به این قسمت ها اثر می کند ؟ برای اینکه بخواهیم این مشکل را نداشته باشیم  چطوری می شود عین چاق شدن تناسب اندام داشت ؟

خشکی و پوست پوست شدن اطراف دور ناخن نشان دهنده  کمبود چه ویتامینی است ؟

آیا خشکی واژن چند روز قبل از شروع عادت ماهیانه طبیعی است ؟

آیا سرگیجه ،داغ شدن گوشها و تاری دید هنگام بلند شدن از علائم فشار خون بالاست ؟

با تشکر

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. golkhone نوشته است: سلام
    چرا  در خانم ها چربی زیادی در زیر شکم و باسن جمع می شود و هنگامی هم که می خواهند چاق شوند چاقی بیشتر به این قسمت ها اثر می کند ؟ برای اینکه بخواهیم این مشکل را نداشته باشیم  چطوری می شود عین چاق شدن تناسب اندام داشت ؟

سلام،
    ساختار بدنی در زنان به این صورت است و معمولا زنان به صورت گلابی و مردان به صورت سیب چاق می شوند. برای تناسب اندام انجام فعالیتهای ورزشی و تغذیه مناسب بهترین روش می باشد.
    golkhone نوشته است: خشکی و پوست پوست شدن اطراف دور ناخن نشان دهنده  کمبود چه ویتامینی است ؟

ویتامین A که در هويج  ، جگر، روغن ماهي، زرده تخم‌مرغ، كره، پنير، شير، صيفي‌جات سبز موجود می باشد، بیشترین نقش را در این حالت دارد.

golkhone نوشته است: آیا خشکی واژن چند روز قبل از شروع عادت ماهیانه طبیعی است ؟

معمولا در طی دوره ماهیانه و با توجه به تغییرات هورمونی در واژن هم تغییرات ایجاد می شود که طبیعی است.
    golkhone نوشته است: آیا سرگیجه ،داغ شدن گوشها و تاری دید هنگام بلند شدن از علائم فشار خون بالاست ؟

خیر، این حالت بیشتر به دلیل تغییر وضعیت از حالت نشسته به ایستاده رخ می دهد و به علت کاهش جریان خون ایجاد می گردد. اگر به این حالت دچار هستید تغییر وضعیتهایتان را به آرامی انجام دهید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. golkhone نوشته است: آیا خشکی واژن چند روز قبل از شروع عادت ماهیانه طبیعی است ؟

علل خشکی واژن و کم شدن ترشحات آن:

گاهی دیده میشه که مجرای واژن خانمها در جریان مقاربت نمی تونه بخوبی ترشحات طبیعی رو آزاد کنه و باعث بروز مشکلاتی( ایجاد درد و ناراحتی) برای زوجین میشود. این حالت رو مترادف ناتوانی جنسی مردان( اختلال نعوظ) قلمداد کرده اند.این زنان یا نمی توانند دخول رو تحمل کنند و یا مجبورن تا از پماد های روان کننده و نرم کننده استفاده کنند.علت این مسئله یا بعلت مسائل روحی روانی هست و یا بعلت مسائل طبی و یا هر دو.اگر این حالت جنبه مزمن پیدا کنه و اگر خشکی بیش از اندازه ایجاد بشه.. نیاز به مراجعه به پزشک و پیگیری خواهد داشت.این مشکل معمولا در زمان یائسگی اتفاق میفته.. اما ممکنه در زمان تولید مثل خانمها و یا با مصرف قرص های جلوگیری نیز اتفاق بیفتد.طبق آمار تا 80% خانمها گاهی در یکی از مراحل زندگی جنسی خودشون دچار این مشکل می شوند.معمولا خشکی واژن کوتاه مدت است و کمتر جنبه مزمن پیدا میکند.مهمترین دلیل کاهش استروژن است.

علل فیزیکی:
    آسیب به کانال نخاع- عوارض داروئی مواد مخدر و دیگر داروها( مثل شیمی درمانی سرطانها)- سطح پائین هورمونی- بدکار کردن غدد مربوطه-حساسیت به صابون-حسایت به رنگ و عطر زنانه-حساسیت به پودر های ماشین لباسشوئی و کاغذ توالت هم
    یک علت است-
    علل روحی روانی:
    خاطرات بد از رابطه جنسی: مثل تجاوز و یا زنای با محارم- اضطراب زیاد-مشکلات زناشوئی- اضطراب در باره نحوه رفتار جنسی شریک جنسی- افسردگی-بیماریهای روانپزشکی

درمانها داروئی:
    تجویز استروژن سیستمیک- استروژن موضعی-پماد پروژسترونی-
    درمان غیر داروئی:
    مرطوب کننده ها- نرم کننده ها. بعضی از این ترکیبات خاصیت ضد عفونت نیز دارند. و همینطور این خاصیت رو دارند که می توانیم در زمان غیر رابطه جنسی نیز استفاده کنیم. بعضی از خانمها از ترکیب طبیعی روغن درخت چای استفاده میکنند و ظاهرا راضی
    هستند.
    اقدامات کمکی:
    افزایش مصرف مایعات کلی بدن در حد حد اقل 8 لیوان آب در روز-مسئله دیگر رژیم غذائی زنان است و اینکه حد اقل مواد غذائی لازم به اونها باید برسه. خیلی از زنانی که از رژیم های لاغری ابداعی (چربی کم.. قند بالا) استفاده میکنند.. بدن خودشونو
    از مواد غذائی اصلی و ضروری محروم میکنند و یکی از مشکلات ایجاد شده خشکی واژن هست.یکی از مواد اولیه مهم تولید استروژن( هورمون مورد نیاز برای نرم کردن واژن) کلسترول هست. و محرومیت از کلسترول باعث بروز این مشکلات خواهد شد... ضمن اینکه توجه داشته باشید.. ما همیشه باید تحت هر شرایطی از غذاهای با کیفیت بالای غذائی استفاده باید کنیم.سویا در غذا هم گاهی کمک میکند.

اگر احساس میکنید به صابون حسایت دارید.. توصیه شده از این صابون ها استفاده کنید..superfatted hypoallergenic soap
    چون حاوی رنگ و عطر و مواد حساسیت زا نیستند... و آلکالینه نیستند و PH مناسب دارند.اگر حساسیت به لباس زیر وجود داره.. بهتره از لباس زیر سفید نخی استفاده بشه

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  4. آیا عفونت و مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک ها می توانند عامل خشکی واژن باشند؟
    من مدتی هست که این مشکل را دارم البته عفونت طولانی مدتی هم داشتم حالا ترشحاتم خیلی خیلی کم هستند و موقع نزدیکی با توجه به پیش نوازی خیلی دیر آماده میشم ....
    با توجه به سنم کسی می تونه در مورد علت این مشکل من را راهنمایی کنه؟

5. وای تورو خدا جواب بدین.......
    یه سوال دیگه....
    همون طور که تو پست قبلی گفتم و کسی جوابمو نداد من عفونت طولانی مدتی دارم که به هیچ چاره ای خوب نمیشه بهداشتم را تا جایی که می تونم رعایت می کنم همه داروهام را هم کامل مصرف میکنم نمیدونم مشکل چیه دیگه کلافه شدم داروهای اخیرم هم سیپروفلوکساسین و تریپل سولفا و آمپول جنتومایسین بوده با توجه به این داروها آیا نیاز به درمان شریک جنسی نیست؟ البته ایشون هیچ درد یا نشانی از عفونت مردان را نداره.......
    در چه نوعی از عفونتهای دستگاه تناسلی زنان نیاز به درمان شریک جنسی نیز می باشد؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید