شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جوشهاي بزرگ ران

1. سلام
    من يك سووال دارم
    ببخشيد آقاي دكتر من از 7 يا 8 سال پيش روي كشاله ي رونم از داخل جوشهاي روز سر سياه مي زد و مرتب تيره تر مي شد و شروع كرد به جوش هاي خيلي بزرگ و درد ناك زدن كه گاهي به اندازه يك گردم بزرگ و متورم و بيشتر از چرك خون سيا درش جمع مي شه!و درد خيلي زيادي هم داره به دكتر مراجعه كردم و گفتند كه به علت بزرگ بودن رانها و ساييده شدنشون بهم ديگه است.به متخصص پوست هم ومراجيه كردم و گفت كه اين سلوليت هست.و داروي تركيبي داد كه فايده نكرد.اين جند ماه حدود 6 يا 7 تا زده و خيلي دردناكنند.البته چند بار هم بين دو سينه ام زده و احساس مس كنم قبل از پريودي بيشتر مي شوند!آيا اين دو بهم ربطي دارند؟آيا واقع اين مشكل سلوليت است؟درمان اين جوشها و لكه هاي تيره چيست؟البته اين چاقي ران ارثي هم هست اما چرا ديگران اين مشكل را ندارند در صورتي كه مي گويند اين مشكل به علت چاقي است؟
    درمان ايم مشكل براي هميشه چيست؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. fatemeh_ahvazi نوشته است: سلام
    من يك سووال دارم
    ببخشيد آقاي دكتر من از 7 يا 8 سال پيش روي كشاله ي رونم از داخل جوشهاي روز سر سياه مي زد و مرتب تيره تر مي شد و شروع كرد به جوش هاي خيلي بزرگ و درد ناك زدن كه گاهي به اندازه يك گردم بزرگ و متورم و بيشتر از چرك خون سيا درش جمع مي شه!و درد خيلي زيادي هم داره به دكتر مراجعه كردم و گفتند كه به علت بزرگ بودن رانها و ساييده شدنشون بهم ديگه است.به متخصص پوست هم ومراجيه كردم و گفت كه اين سلوليت هست.و داروي تركيبي داد كه فايده نكرد.اين جند ماه حدود 6 يا 7 تا زده و خيلي دردناكنند.البته چند بار هم بين دو سينه ام زده و احساس مس كنم قبل از پريودي بيشتر مي شوند!آيا اين دو بهم ربطي دارند؟آيا واقع اين مشكل سلوليت است؟درمان اين جوشها و لكه هاي تيره چيست؟البته اين چاقي ران ارثي هم هست اما چرا ديگران اين مشكل را ندارند در صورتي كه مي گويند اين مشكل به علت چاقي است؟
    درمان ايم مشكل براي هميشه چيست؟

سلام،
    پزشکانی که شما را معاینه کرده اند قطعا بهتر می توانند نظر بدهند. با این حال رعایت بهداشت و در صورت بروز استفاده از داروهای موضعی در بدو شروع ضایعه می تواند به کاهش آن کمک کند. این جوشها می تواند به دوره های قاعدگی ارتباط داشته باشد و نشان دهنده وجود کیست باشد (در صورت وجود چاقی و موهای زاید [هیرسوتیسم] این احتمال قوت بیشتری می گیرد).

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام دكتر صادقي. Crying or Very sad

وقتي شما اين جواب را براي من نوشتيد من خيلي ترسيدم و خيلي جوشهاي پام اذيتم مي كرد.به يك متخصص پوست مراجع كردم كه يك كرم به اسم زارينا به من داد كه گفت تيرگي را از بين مييبره!آيا واقعا تاثيري خوبي داره؟
    2_من حرف شمار ا به دكتر راجع به كيست گفتم و دكتر تاييد كرد!يك سونو گرافي نوشت كه ديشب انجام دادم.وتوي برگه نوشته:

right ovary was not detected and adnex is seen a (60*43mm)echo free cystic mass .(functional cyst.

خودم فهميدم كه كيست تخمدان راست دارم. و شديدا ناراحتم و بهت زده شدم.از ديشب خيلي افسرده شدم  و اصلا بي حوصله ام.چون خيلي نگرانم و به دكترها اعتماد ندارم هنوز هيچ دكتري نرفتم.

1_اين كحيست چيه؟چرا من كيست دارم؟علتش چيه؟چقدر خطر داره؟حتما نيارز به درمان داره؟اگر درمان نكنم چي مي ششه؟من خيلي با دارو خوردن مشكل دارم راههاي ديگه درمان باتوجه به دختر بودن من چيه؟چقدرررررررررررررر باعث نازايي مي شه؟اين سوالا داره مغزم را مي خوره.تو رو خدا تو ضيح بديد. Embarassed        Embarassed    

2_حتما لازمه كه زير نظر متخصص زنان باشم؟

ps: اگر راهنمايي شما نبود ممكن بود من تا مدتها نفهمم كه مشكل دارم خيلي ممنونننننننننننننننم. Very Happy

4. fatemeh_ahvazi نوشته است: سلام دكتر صادقي. Crying or Very sad
    وقتي شما اين جواب را براي من نوشتيد من خيلي ترسيدم و خيلي جوشهاي پام اذيتم مي كرد.به يك متخصص پوست مراجع كردم كه يك كرم به اسم زارينا به من داد كه گفت تيرگي را از بين مييبره!آيا واقعا تاثيري خوبي داره؟
    2_من حرف شمار ا به دكتر راجع به كيست گفتم و دكتر تاييد كرد!يك سونو گرافي نوشت كه ديشب انجام دادم.وتوي برگه نوشته:
    right ovary was not detected and adnex is seen a (60*43mm)echo free cystic mass .(functional cyst.
    خودم فهميدم كه كيست تخمدان راست دارم. و شديدا ناراحتم و بهت زده شدم.از ديشب خيلي افسرده شدم  و اصلا بي حوصله ام.چون خيلي نگرانم و به دكترها اعتماد ندارم هنوز هيچ دكتري نرفتم.
    1_اين كحيست چيه؟چرا من كيست دارم؟علتش چيه؟چقدر خطر داره؟حتما نيارز به درمان داره؟اگر درمان نكنم چي مي ششه؟من خيلي با دارو خوردن مشكل دارم راههاي ديگه درمان باتوجه به دختر بودن من چيه؟چقدرررررررررررررر باعث نازايي مي شه؟اين سوالا داره مغزم را مي خوره.تو رو خدا تو ضيح بديد. Embarassed        Embarassed  
    2_حتما لازمه كه زير نظر متخصص زنان باشم؟
    ps: اگر راهنمايي شما نبود ممكن بود من تا مدتها نفهمم كه مشكل دارم خيلي ممنونننننننننننننننم. Very Happy

سلام،
    به نظر من حتما به پزشک زنان مراجعه کنید، در مورد کیست تخمدان مطالبی زیادی قبلا در این سایت نوشته شده، جستجو کنید. با درمان این کیستها کاملا از بین می روند و جای نگرانی نیست.

5. سلام دکتر صادقی
    ببخشید فرق کیست و فیبرون چیست؟
    آیا فرقی دارند؟
    اگر یک کیست یا فیبرون درمان نشود آیا می تواند خطر ساز بشود؟
    من توی سایت شما دیدم که برای ذدرمان کیست تخمدان از سیپروترون کامپاند استفاده می شود یا قرصهای هرمونی که حالت تهوع شدید می آورند با توجه به مشکل معده من که البته قبلا هم به علت پرمویی از این قرصها استفاده کرده بودم و خیلی دچار تهوع و ضعف و استفراغ می شدم و مجبور به توقف درمان شدم حال باید برای درمان کیستم چه کار کنم؟

البته یک دکتر عمومی به من گفت سیپرترون جز کم عارضه ترین این دارو هاست اما به علت تهوع هر روزه ی من پیشنهاد توقف درمان را داد و مشکل پرمویی من همچنان ادامه دارد حالا باید چطور این مشکل را حل کنم؟

6. fatemeh_ahvazi نوشته است: سلام دکتر صادقی
    ببخشید فرق کیست و فیبرون چیست؟
    آیا فرقی دارند؟
    اگر یک کیست یا فیبرون درمان نشود آیا می تواند خطر ساز بشود؟
    من توی سایت شما دیدم که برای ذدرمان کیست تخمدان از سیپروترون کامپاند استفاده می شود یا قرصهای هرمونی که حالت تهوع شدید می آورند با توجه به مشکل معده من که البته قبلا هم به علت پرمویی از این قرصها استفاده کرده بودم و خیلی دچار تهوع و ضعف و استفراغ می شدم و مجبور به توقف درمان شدم حال باید برای درمان کیستم چه کار کنم؟

البته یک دکتر عمومی به من گفت سیپرترون جز کم عارضه ترین این دارو هاست اما به علت تهوع هر روزه ی من پیشنهاد توقف درمان را داد و مشکل پرمویی من همچنان ادامه دارد حالا باید چطور این مشکل را حل کنم؟

سلام،
    به طور کلی اگر اجزای مایع در ضایعه مشاهده شده باشد از واژه کیست اسفاده می شود و در صورتی که اجزای جامد دیده شود اصطلاح آدنو فیبروم. در مورد درمان اکثر این ضایعات خوش خیم هستند و با درمان بهبود می یابند. عارضه جانبی ممکن است در مصرف هر دارویی رخ دهد، ممکن است با تغییر دارو و یا کاهش عارضه با درمان دیگر بتوان این عوارض را کاهش داد.

7. سلام دكتر صادقي عزيز
    خسته نباشيد
    من به متخصص زنان رفتم و دو هفته ال دي خوردم و دكترم گفت كه از شما حسابي تشكر بكنمن بابت راهنمايي.
    اما در حين خوردن ال دي پريود شدم و دارو را ادامه دادم.اما خونريزي قطع نشد.و تا 15 روز لكه بيني داشتم.تا اينكه دكتر اچ دي داد  و قطع شد.سونو گرفتم و كيست الز بيت رفته در عرض 20 روز.
    Razz
    حالا دكتر مي گيوند كه بايد دارو تا 1 ماه ادامه ژيدا كند و بتزم برم به دكتر.قرص ها شديدا زندگيم را مختل كردند.احساس كوفتگي دارم.و مرتب ضعف مي كنم و دچار تهوع شديدي شدم اما دكتر مجبورم مي كنه قرص بخورم بازم و مي گند كه اگر ول كنم بازم يك كيست ديگه در ميارم!واقعيت داره؟؟

و اينكه اين درمان تا كجا بايد باشه ؟من به دكترم اطمينان ندارم و من را خيلي نگران مي كنه در مورد كيستهاي بعدي!حالا من بايد چه كار كنم؟
    2_آيا كوفتگي و خواغب و چاق شدن از علل ال دي و اچ دي هست؟
    3_اصطلاح چرخش كيت به چه معناست؟
    4_الان كه كيست بر طرف شده كم يتوانم ورزش كنم؟

از اينكه در شناخت مشكلم من را راهنماييي كرديد واقعا ممنونمممممممممممم. Razz

8. fatemeh_ahvazi نوشته است: سلام دكتر صادقي عزيز
    خسته نباشيد
    من به متخصص زنان رفتم و دو هفته ال دي خوردم و دكترم گفت كه از شما حسابي تشكر بكنمن بابت راهنمايي.
    اما در حين خوردن ال دي پريود شدم و دارو را ادامه دادم.اما خونريزي قطع نشد.و تا 15 روز لكه بيني داشتم.تا اينكه دكتر اچ دي داد  و قطع شد.سونو گرفتم و كيست الز بيت رفته در عرض 20 روز.
    Razz
    حالا دكتر مي گيوند كه بايد دارو تا 1 ماه ادامه ژيدا كند و بتزم برم به دكتر.قرص ها شديدا زندگيم را مختل كردند.احساس كوفتگي دارم.و مرتب ضعف مي كنم و دچار تهوع شديدي شدم اما دكتر مجبورم مي كنه قرص بخورم بازم و مي گند كه اگر ول كنم بازم يك كيست ديگه در ميارم!واقعيت داره؟؟
    و اينكه اين درمان تا كجا بايد باشه ؟من به دكترم اطمينان ندارم و من را خيلي نگران مي كنه در مورد كيستهاي بعدي!حالا من بايد چه كار كنم؟
    2_آيا كوفتگي و خواغب و چاق شدن از علل ال دي و اچ دي هست؟
    3_اصطلاح چرخش كيت به چه معناست؟
    4_الان كه كيست بر طرف شده كم يتوانم ورزش كنم؟

سلام،
    احتمال ایجاد کیست مجدد وجود دارد، قرصهای هورمونی ممکن است عوارض جانبی که ذکر کردید ایجاد کنند که اگر درمان لازم باشد تا حد امکان باید توسط بیمار تحمل شود. اندازه کیستها در تخمدان معمولا به اندازه ای نیست که با تحرک زیاد دچار مشکل شود و حالا هم که برطرف شده مشکلی برای ورزش شما وجود ندارد. به پزشک خود اطمینان کنید و درمانها را با صلاحدید وی ادامه دهید.

9. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر صادقی.سوال من هم در مورد مشکلاتی است که دوستمون عنوان کردن . حدود چند سالی هست که در قسمت ران و بیشتر در بین ران همسرم جوشهای چرکی می زند که بعضی وقتها به اندازه ی یک نخود هم می رسد  و دردناک است . می خواستم بدانم که این جوشها خطرناک است  و یا مشکلی ایجاد نمی کند و باید بگم که همسرم اصلا به حرف من گوش نمیده و به دکتر مراجعه نمی کنه .ممنون می شم که بدونم چه کار با ید بکنم  Question

10. bahar_omid نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر صادقی.سوال من هم در مورد مشکلاتی است که دوستمون عنوان کردن . حدود چند سالی هست که در قسمت ران و بیشتر در بین ران همسرم جوشهای چرکی می زند که بعضی وقتها به اندازه ی یک نخود هم می رسد  و دردناک است . می خواستم بدانم که این جوشها خطرناک است  و یا مشکلی ایجاد نمی کند و باید بگم که همسرم اصلا به حرف من گوش نمیده و به دکتر مراجعه نمی کنه .ممنون می شم که بدونم چه کار با ید بکنم  Question

سلام،
    اگر درست متوجه شده باشم، همسر شما (مرد) دچار ضایعات چرکی در بین رانها می شود؛ اگر این طور است این مورد ارتباطی با مشکلات هورمونی در مردان ندارد و بیشتر به نظر می رسد به دلیل عدم رعایت بهداشت این ناحیه به وجود آید، البته معاینه بالینی تشخیص را قطعی خواهد نمود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید