شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

غده در سينه

1. با سلام
    من دختری هستم 25 ساله، مجرد،از زمان بلوغ همیشه درد پریود داشته و بهمین خاطر و همچنین برای جلوگیری از جوشهای پوستی زمان بلوغ با تجویز پزشک از قرص LD استفاده کرده ام،البته برای تسکین درد هم در زمان پریود از قرص ایبوبروفن استفاده میکنم، همچنین 2 ماه پیش با توصیه پزشکم و برای کاهش درد پریود بمدت 40 روز قرص ویتامین E مصرف کردم. تقریبا 1 ماه پیش با دردی که در سینه سمت راست احساس کردم متوجه وجود یک غده در آن شدم.
    لازم به توضیح است که در خانواده ما سابقه سرطان سینه وجود ندارد.
    با مراجعه به پزشک و تجویز سونوگرافی نتیجه زیر اعلام شد:
    (سونوگرافی پستان دو طرف
    بافت ظبیعی فیبرو گلاندولر در هر دو پستان مشاهده میشود. در پستان چپ علائمی از ضایعه فضاگیر کیستیک و یا تومورال مشاهده نشد.
    در RUOQ تصویر یک ضایعه فضاگیر هیپو اکو با حدود منظم و مشخص و ابعاد 20*20*15 م م دیده شد.
    این یافته ها دال بر وجود ضایعه فضاگیر سالید و به احتمال قوی خوش خیم و از نوع فیبروآدنوما میباشد.
    در اگزیلاها ضایعه فضاگیر دیده نشد.)
    با توجه به نتیجه سونوگرافی دکتر بنده گفتند که مشکلی نسیت و فقط 3 ماه بعد برای معاینه مجدد مراجعه کنم.
    راستش خیلی خیلی نگرانم، بهمین خاطر مزاحم شما شدم، خواهش میکنم مرا راهنمائی کنید.
    با سپاس فراوان

2. Zohremo نوشته است: با سلام
    من دختری هستم 25 ساله، مجرد،از زمان بلوغ همیشه درد پریود داشته و بهمین خاطر و همچنین برای جلوگیری از جوشهای پوستی زمان بلوغ با تجویز پزشک از قرص LD استفاده کرده ام،البته برای تسکین درد هم در زمان پریود از قرص ایبوبروفن استفاده میکنم، همچنین 2 ماه پیش با توصیه پزشکم و برای کاهش درد پریود بمدت 40 روز قرص ویتامین E مصرف کردم. تقریبا 1 ماه پیش با دردی که در سینه سمت راست احساس کردم متوجه وجود یک غده در آن شدم.
    لازم به توضیح است که در خانواده ما سابقه سرطان سینه وجود ندارد.
    با مراجعه به پزشک و تجویز سونوگرافی نتیجه زیر اعلام شد:
    (سونوگرافی پستان دو طرف
    بافت ظبیعی فیبرو گلاندولر در هر دو پستان مشاهده میشود. در پستان چپ علائمی از ضایعه فضاگیر کیستیک و یا تومورال مشاهده نشد.
    در RUOQ تصویر یک ضایعه فضاگیر هیپو اکو با حدود منظم و مشخص و ابعاد 20*20*15 م م دیده شد.
    این یافته ها دال بر وجود ضایعه فضاگیر سالید و به احتمال قوی خوش خیم و از نوع فیبروآدنوما میباشد.
    در اگزیلاها ضایعه فضاگیر دیده نشد.)
    با توجه به نتیجه سونوگرافی دکتر بنده گفتند که مشکلی نسیت و فقط 3 ماه بعد برای معاینه مجدد مراجعه کنم.
    راستش خیلی خیلی نگرانم، بهمین خاطر مزاحم شما شدم، خواهش میکنم مرا راهنمائی کنید.
    با سپاس فراوان

سلام ،
    فیبروآدنوم جزو بیماریهای خوش خیم پستان طبقه بندی می شود . در لمس ظاهری محیطی مشخص و لبه های صاف دارد . قطر آن 2 تا 3 سانتی متر بوده و بیشتر از این رشد نمی کند . معمولا در دهه های دوم و سوم بروز می کند . درمان در بیماران بالای 35 سال خارج سازی توده و در سنین زیر 25 سال ( و شاید زیر 35 سال ) تحت نظر گرفتن و پیگیری کردن است . فیبروآدنوم ریسک ابتلا به سرطان پستان را به هیچ وجه بالاتر نمی برد .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید