شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکلی در استفاده از تقویم تخمک گذاری؟

1. میشه بگید تو قسمت Edit تقویم تخمک گذاری، گذینه (How long is your luteal phase) یعنی چی؟ و آیا خانم هایی که پریود نامنظم دارن هم میتونن از این تقویم استفاده کنن؟ اصلا میشه به این تقویم اعتماد کرد یا نه؟

2. elize نوشته است: میشه بگید تو قسمت Edit تقویم تخمک گذاری، گذینه (How long is your luteal phase) یعنی چی؟ و آیا خانم هایی که پریود نامنظم دارن هم میتونن از این تقویم استفاده کنن؟ اصلا میشه به این تقویم اعتماد کرد یا نه؟

سلام ،
    Luteal Phase به قسمتی از سیکل قاعدگی می گویند که از تخمک گذاری (Ovulation) شروع شده و به اولین روز شروع خونریزی بعدی ختم می شود . این مدت معمولا بین 16-12 روز بوده و به طور متوسط 14 روز در نظر گرفته می شود . برای پیدا کردن طول این مدت می بایست روز تخمک گذاری را مشخص نمود و از آن تا شروع خونریزی بعدی را شمرد . در خانمها روز تخمک گذاری معمولا در اواسط دوره بوده و در آن روز ممکن است علایمی مانند درد زیر شکم ، افزایش درجه حرارت بدن  بین 5/0 تا 1 درجه فارنهایت یا تغییر ترشحات واژن را تجربه کنند .
    در مورد خانمهایی که تغییرات متعدد در سیکل قاعدگی دارند ، این برنامه مفید نیست ولی تغییرات جزیی که ممکن است در بسیاری از خانمها روی دهد تاثیر زیادی ندارد . در صورتی که اطلاعات مورد نیاز برنامه دقیقا وارد شود ، نتایج خوب خواهد بود.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام..مي خواستم بپرسم توي دوره ي سيكل دوم جنسي اگه تخمك با اسپرم لقاح پيدا كرده باشه ؛ جسم زرد كوچيك نمي شه و اندازه ي خودش رو حفظ مي كنه براي جلوگيري از ريزش ديواره ي رحم ؛ پس چرا توي بعضي از خانوم هاي باردار حتي زماني كه جنين رو در رحم پرورش مي دن ؛ باز هم قاعدگي اتفاق مي افته؟

4. Samiraa نوشته است: سلام..مي خواستم بپرسم توي دوره ي سيكل دوم جنسي اگه تخمك با اسپرم لقاح پيدا كرده باشه ؛ جسم زرد كوچيك نمي شه و اندازه ي خودش رو حفظ مي كنه براي جلوگيري از ريزش ديواره ي رحم ؛ پس چرا توي بعضي از خانوم هاي باردار حتي زماني كه جنين رو در رحم پرورش مي دن ؛ باز هم قاعدگي اتفاق مي افته؟

سلام ،
    زمانی که تخمک و اسپرم با هم لقاح پیدا می کنند ، تخم تشکیل شده و پس از عبور از لوله رحمی به رحم رسیده و در دیواره رحم فرو می رود . با این اتفاق طبق گفته شما جسم زرد به فعالیت خودش ادامه میده تا دیواره رحم پایدار بمونه و تخمی که در دیواره جایگزین شده به رشد خودش ادامه بده . به هیچ وجه پس از لقاح قاعدگی اتفاق نمیفته چون در این صورت ادامه بارداری امکان پذیر نخواهد بود و محصول لقاح دفع خواهد شد . اگر در طی حاملگی خونریزی اتفاق بیفته به دلیل مشکلات بارداری مثل انواعی از سقط ، جفت سر راهی ، جدا شدگی جفت و ... خواهد بود.

5. با سپاس فراوان دكتر ؛ اما من به اين دليل اين سوال رو پرسيدم كه خاله ي خودم توي دوران بارداري چند ماهه اول قاعدگي رو داشته و به اين دليل متوجه مسئله ي بارداري نشده و علائمي مثل حالت تهوع ؛ سر گيجه و . . . باعث مراجعه  ي اون به پزشك شده و از اون جا كه رشته ي تحصيلي من علوم تجربي هست ؛ نمي تونستم علت اين مسئله رو درك كنم ؛ چون همون طور كه شما فرموديد در صورت خون ريزي جنين از بين خواهد رفت : اما اين طور نشد و اين مسئله خيلي براي من جالب بود ؛       از نظر شما علتش چه چيزي بوده؟

6. Samiraa نوشته است: با سپاس فراوان دكتر ؛ اما من به این دلیل این سوال رو پرسیدم كه خاله ی خودم توی دوران بارداری چند ماهه اول قاعدگی رو داشته و به این دلیل متوجه مسئله ی بارداری نشده و علائمی مثل حالت تهوع ؛ سر گیجه و . . . باعث مراجعه  ی اون به پزشك شده و از اون جا كه رشته ی تحصیلی من علوم تجربی هست ؛ نمی تونستم علت این مسئله رو درك كنم ؛ چون همون طور كه شما فرمودید در صورت خون ریزی جنین از بین خواهد رفت : اما این طور نشد و این مسئله خیلی برای من جالب بود ؛       از نظر شما علتش چه چیزی بوده؟

سلام ،
    این موردی که شما مثال زدید ، با اصول فیزیولوژی بارداری مغایر است . پس دو حالت وجود دارد : یا اینکه خونریزی هایی که دیده میشده ، خونریزی قاعدگی نبوده و به صورت لکه بینی بوده و یا اینکه در آن زمان حاملگی وجود نداشته و تخمین سن حاملگی اشتباه بوده است .

7. سلام ميشه استفاده از تقويم را شرح بدهيد

8. تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید