شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آمونیاک چیست

1. sara_1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام خدمت آقای دکتر
    چندی پیش در مورد کودکم که هنوز راه نیافتاده است با شما صحبت کردم من پسرم را پیش متخصص ارتوپد اطفال بردم و چند آزمایش نوشتن که باید انجام شود بعد از جواب آزمایشات به من گفتن باید بروی پیش دکتر متابولیک چون آمونیاک خون بالا است  . میخواستم بدانم علت بالا بودن آمونیاک می تواند از چه چیز باشد؟ در برگه آزمایش نوشته شده بود :  amoniyak    3.0            در صورتی که باید زیر یک باشد. بی صبرانه منتظر جواب شما هستم .
    باتشکر

2. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    اسیدهای آمینه‌ای که بیش از توان مورد نیاز روزانه برای سنتز پروتئین خورده می‌شوند، در کبد دآمینه شده و تولید آمونیاکی می‌کنند که نمی‌تواند به اوره تبدیل و در گردش خون منتقل گردد. آمونیاک شدیدا سمی است. درمانهای متعدی برای مبتلایان به نقص در چرخه اوره صورت می‌پذیرد. تجویز دقیق اسیدهای آروماتیک بنزوات یا فنیل استات در رژیم غذایی می‌تواند به کاهش مقادیر آمونیاک خون کمک کند. حتماٌ باید به پزشک متخصص یا فوق تخصص اطفال در خصوص تشخیص و انجام تستهای تکمیلی مراجعه کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید