شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکلات از دست دادن تخمدان

1. golkhone

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من دختر 23 ساله ای هستم که از سال 81 با رشد موهای زائد در ناحیه سینه و زیر چانه مواجه شدم . از آنجایی که من فردی بسیار عصبی هستم فکر می کردم علت اصلی این مشکلات به رفتار و خلق خوی من مربوط می شود . اما در سال های اخیر این مشکل برای من به اوج خود رسیده بود به حدی که به اندازه یک پسر نوجوان موی زائد در زیر چانه  داشتم همچنین دست ها و پاهایم به پرمویی شدید دچار  شده بود و عدم رشد مناسب سینه های باعث شد که من به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایم .
    وی برای آزمایش خون و سونوگرافی  از رحم و تخمدان ها و فوق کلیه نوشت در جواب آزمایشم مشکلی از نظر هورمون یا دیابت و غده تروئید وجود نداشت ولی در جواب سونوگرافی من کیستی به قطر 55 میلی متر در تخمدان راستم دیده شده بود که با هیچ دارویی درمان نمی شد بنابر این من عمل جراحی باز را انجام دادم اما متأسفانه تخمدان راست خود را از دست دادم.
    پزشکم به من گفت که کیست تخمدان  من یک کیست مادر زادی است که در جواب آزمایش نمونه گیری این کیست از مو و استخوان تشکیل شده بود.

حال سئوالات من از شما این است :

آیا امکان دارد که من بعد از ازدواج به نازایی یا مشکل خاصی در بارداری مواجه شوم؟

آیا من به یائسگی زود رس دچار خواهم شد؟

آیا عدم وجود یک تخمدان باعث کاهش هورمون زنانه یا اختلالات هورمونی در من خواهد شد ؟

علت اصلی پرمویی در بدن و موهای زائد در زیر چانه و ناحیه سینه من چیست؟

برای مشکل کوچکی سینه های خود چه کار کنم ؟

این مشکلات برای من ایجاد نگرانی های فراوانی کرده است

لطفً مرا راهنمایی کنید با تشکر فراوان
    Confused  Confused  Confused

2. golkhone نوشته است:
    با سلام
    من دختر 23 ساله ای هستم که از سال 81 با رشد موهای زائد در ناحیه سینه و زیر چانه مواجه شدم . از آنجایی که من فردی بسیار عصبی هستم فکر می کردم علت اصلی این مشکلات به رفتار و خلق خوی من مربوط می شود . اما در سال های اخیر این مشکل برای من به اوج خود رسیده بود به حدی که به اندازه یک پسر نوجوان موی زائد در زیر چانه  داشتم همچنین دست ها و پاهایم به پرمویی شدید دچار  شده بود و عدم رشد مناسب سینه های باعث شد که من به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایم .
    وی برای آزمایش خون و سونوگرافی  از رحم و تخمدان ها و فوق کلیه نوشت در جواب آزمایشم مشکلی از نظر هورمون یا دیابت و غده تروئید وجود نداشت ولی در جواب سونوگرافی من کیستی به قطر 55 میلی متر در تخمدان راستم دیده شده بود که با هیچ دارویی درمان نمی شد بنابر این من عمل جراحی باز را انجام دادم اما متأسفانه تخمدان راست خود را از دست دادم.
    پزشکم به من گفت که کیست تخمدان  من یک کیست مادر زادی است که در جواب آزمایش نمونه گیری این کیست از مو و استخوان تشکیل شده بود.

حال سئوالات من از شما این است :

آیا امکان دارد که من بعد از ازدواج به نازایی یا مشکل خاصی در بارداری مواجه شوم؟

آیا من به یائسگی زود رس دچار خواهم شد؟

آیا عدم وجود یک تخمدان باعث کاهش هورمون زنانه یا اختلالات هورمونی در من خواهد شد ؟

علت اصلی پرمویی در بدن و موهای زائد در زیر چانه و ناحیه سینه من چیست؟

برای مشکل کوچکی سینه های خود چه کار کنم ؟

این مشکلات برای من ایجاد نگرانی های فراوانی کرده است

لطفً مرا راهنمایی کنید با تشکر فراوان
    Confused  Confused  Confused

سلام،
    کیستی که در تخمدان شما وجود داشته به احتمال زیاد یک تراتوم کیستیک بالغ بوده که یکی از شایعترین ضایعات خوش خیم در تخمدان می باشد و بیشتر در سنین 20 تا 40 سال دیده می شود. به این حالت « کیست درموئید» هم گفته می شود. در این کیستها بافتهای همچون ناخن، مو، دندان، استخوان و ... می توان وجود داشته باشد. حال که این حالت برای شما پیش آمده و باعث از بین رفتن یک تخمدان شما شده است، جای نگرانی نیست و هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.
    در مورد پرمویی می بایست علت آن بررسی شود ، اندازه پستان هم به عواملی مثل وضعیت بدنی ، ژنتیکی و تغذیه ای فرد بستگی دارد که در این موارد قبلا صحبت شده است... جستجو کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید