شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بی اشتهایی

1. با عرض سلام و ادب حضور شما جناب آقای دکتر رهام صادقی:

دختری 23 ساله ام که به مدت 2 ماه تحت  شرایط بد روحی و عصبی قرار داشتم و همین عامل باعث شد اشتها به غذا خوردن رو از دست بدم بطوریکه دچار نفرت از غذا و حتی بوی غذا و دیدن غذا شده بودم!
    به دکتر متخصص اعصاب و روان مراجعه کردم ،تشخیص ایشون اضطراب و افسردگی بود و داروهای سیتالوپرام 20 و پروپرانولول 10 و زاناکس 5/0 رو مصرف میکنم...البته الان مدت یک هفته ست که اینها رو مصرف میکنم و گفتن بعد از 15 الی 20 روز اثر سیتالوپرام مشخص میشه؛
    یه آزمایش کلی هم دادم که شاید علت بی اشتهایی چیز دیگه ای باشه اما جواب تمام آزمایش هام سالم بود و کلا هیچ مشکل یا درد یا علامتی در هیچ قسمتی از بدنم ندارم...
    اما دچار بی اشتهایی و احساس سیری دائمی هستم.اصلا اشتها یا همون میل به خوردن در من از بین رفته و به زور و در واقع برای بی حال نشدن و ادامه ی زندگی غذا میخورم!

آقای دکتر:
    به نظر شما تا کی این وضعیت در من ادامه خواهد داشت؟ آیا ممکنه ماه ها طول بکشه؟
    و آیا کلا بی اشتهایی نشانی از یک بیماری خاصی هست؟؟!
    چه باید بکنم تا اشتهای سابق من برگرده و با زجر و احساس سیری غذا نخورم!؟
    آیا مصرف داروی سیپروهپتادین که اشتها آوره میتونه بهم کمک کنه؟

با سپاس فراوان از شما

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. narcissus نوشته است: با عرض سلام و ادب حضور شما جناب آقای دکتر رهام صادقی:

دختری 23 ساله ام که به مدت 2 ماه تحت  شرایط بد روحی و عصبی قرار داشتم و همین عامل باعث شد اشتها به غذا خوردن رو از دست بدم بطوریکه دچار نفرت از غذا و حتی بوی غذا و دیدن غذا شده بودم!
    به دکتر متخصص اعصاب و روان مراجعه کردم ،تشخیص ایشون اضطراب و افسردگی بود و داروهای سیتالوپرام 20 و پروپرانولول 10 و زاناکس 5/0 رو مصرف میکنم...البته الان مدت یک هفته ست که اینها رو مصرف میکنم و گفتن بعد از 15 الی 20 روز اثر سیتالوپرام مشخص میشه؛
    یه آزمایش کلی هم دادم که شاید علت بی اشتهایی چیز دیگه ای باشه اما جواب تمام آزمایش هام سالم بود و کلا هیچ مشکل یا درد یا علامتی در هیچ قسمتی از بدنم ندارم...
    اما دچار بی اشتهایی و احساس سیری دائمی هستم.اصلا اشتها یا همون میل به خوردن در من از بین رفته و به زور و در واقع برای بی حال نشدن و ادامه ی زندگی غذا میخورم!

آقای دکتر:
    به نظر شما تا کی این وضعیت در من ادامه خواهد داشت؟ آیا ممکنه ماه ها طول بکشه؟
    و آیا کلا بی اشتهایی نشانی از یک بیماری خاصی هست؟؟!
    چه باید بکنم تا اشتهای سابق من برگرده و با زجر و احساس سیری غذا نخورم!؟
    آیا مصرف داروی سیپروهپتادین که اشتها آوره میتونه بهم کمک کنه؟

با سپاس فراوان از شما

سلام،
    طول درمان افسردگی با توجه به شدت متفاوت است و تا 6 ماه یا بیشتر هم با توجه به علایم بیمار می تواند ادامه یابد. بی اشتهایی علامتی است عمومی است و در بسیاری از بیماریها ممکن است دیده شود ولی درشما بیشتر به مشکلات روانی بر می گردد و به نظر من با توجه دقیق به درمانهایی که برای شما داده شده و پیگیری آنها تمام علایم رفع خواهد شد. سیپروهپتادین برای درمان علامتی بی اشتهایی به کار می رود ولی مشکل باید از ریشه درمان شود.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید