شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

امكان گرفتگي مجدد لوله‌رحم

1. shirin53

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشيد
    حدود سه سال و نيم پيش يك حاملگي داشتم كه طبق خواسته خودم كورتاژ كردم بعد از آن حدود دو ساله كه براي حاملگي اقدام كرده بودم كه نشد با مراجعه‌هاي مكرر به دكتر و برطرف كردن زخم رحم دكتر صلاح ديد كه عكس از لوله‌هاي رحم بگيرم بعد از اينكار مشخص شد كه گرفتگي داشته و خدا را شكر باز شد دكترم گفت كه ديگر مشكلي ندارم حالا كه شوهرم هم آزمايش اسپرم داده معلوم شده كه ضعيفه و دكتر براي اون هم قرض ويتامين Eو آمپول HCC نوشته  الان سوال من اينه كه ممكن ديگر گرفتگي رحم پيدا كنم ؟ و آيا با مصرف اين داروها مشكل شوهرم زود برطرف ميشود و اينكه آيا چه دليلي باعث ضعيف شدن اسپرم شده با توجه به يك بار حاملگي - (شوهر من اصلا اهل سيگار و دود مشروبات هم نيست )؟
    با تشكر

2. shirin53 نوشته است: با سلام و خسته نباشيد
    حدود سه سال و نيم پيش يك حاملگي داشتم كه طبق خواسته خودم كورتاژ كردم بعد از آن حدود دو ساله كه براي حاملگي اقدام كرده بودم كه نشد با مراجعه‌هاي مكرر به دكتر و برطرف كردن زخم رحم دكتر صلاح ديد كه عكس از لوله‌هاي رحم بگيرم بعد از اينكار مشخص شد كه گرفتگي داشته و خدا را شكر باز شد دكترم گفت كه ديگر مشكلي ندارم حالا كه شوهرم هم آزمايش اسپرم داده معلوم شده كه ضعيفه و دكتر براي اون هم قرض ويتامين Eو آمپول HCC نوشته  الان سوال من اينه كه ممكن ديگر گرفتگي رحم پيدا كنم ؟ و آيا با مصرف اين داروها مشكل شوهرم زود برطرف ميشود و اينكه آيا چه دليلي باعث ضعيف شدن اسپرم شده با توجه به يك بار حاملگي - (شوهر من اصلا اهل سيگار و دود مشروبات هم نيست )؟
    با تشكر

سلام،
    گرفتگی لوله های رحمی معمولا به دنبال دستکاریهای داخل رحمی و یا عفونتهای طول کشیده و درمان نشده به وجود می آید. این گرفتگیها معمولا علامتی ایجاد نمی کنند که بتوان از روی آنها به این مشکل پی برد و ارزیابیهای پاراکلینیک است که مشکل را مشخص می کند. اگر چنین مشکلاتی در طی این مدت نداشته اید پس احتمال گرفتگی کم است ولی باز هم برای تشخیص دقیق می بایست از رادیولوژی کمک گرفت.
    علل ناباروری در مردان علل متنوعی دارد و فقط با این مطلب که اسپرم ضعیف شده نمی توان علت را مشخص نمود. به نظر من این درمانها را انجام دهید و مثلا پس از یکی دو ماه دوباره آزمایش را انجام دهید تا بتوان با مقایسه نتایج بهتر اظهارنظر نمود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید