شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترس از حاملگی

1. با سلام
    آقای دکتر ، من حدود5 ماه است که ازدواج کرده ام و حدود 4 ماه است که از قرص ld  با دستور پزشک بطور منظم استفاده می کنم.همچنین همسرم در مواقع دخول هیچگاه مایع منی خود را در من نریخته و قبل از انزال آلت خودرا بیرون کشیده است.در بعضی مواقع علاوه بر روشهای فوق  همسرم از کاندوم هم بطور همزمان استفاده کرده است.آیا با وجود تمامی این جلوگیریها باز هم امکان حاملگی وجود دارد؟ همسرم به شدت از بروز حاملگی نا خواسته وحشت دارد و تعداد نزدیکیها را به حداقل رسانده است .آیا با استفاده مداوم و مرتب از قرص ریختن مایع منی در واژن باعث حاملگی می شود؟ در ضمن همسرم در مورد کوچکترین علائم غیر عادی من  اعم از سر گیجه ، دل درد، تغییر در اشتها و... شدیدا حساس است و بسیار نگران می شود.من علاقه ای به انخام آزمایش حاملگی در هر ماه ندارم .آیا بدون انجام آزمایش هم می شود پی به حاملگی برد؟آزمایشهای حاملگی خانکی (babycheck) چقدر موثر هستند؟لطفا مرا راهنمائی نمائید.
    با تشکر

2. sogoli_iran نوشته است: با سلام
    آقای دکتر ، من حدود5 ماه است که ازدواج کرده ام و حدود 4 ماه است که از قرص ld  با دستور پزشک بطور منظم استفاده می کنم.همچنین همسرم در مواقع دخول هیچگاه مایع منی خود را در من نریخته و قبل از انزال آلت خودرا بیرون کشیده است.در بعضی مواقع علاوه بر روشهای فوق  همسرم از کاندوم هم بطور همزمان استفاده کرده است.آیا با وجود تمامی این جلوگیریها باز هم امکان حاملگی وجود دارد؟ همسرم به شدت از بروز حاملگی نا خواسته وحشت دارد و تعداد نزدیکیها را به حداقل رسانده است .آیا با استفاده مداوم و مرتب از قرص ریختن مایع منی در واژن باعث حاملگی می شود؟ در ضمن همسرم در مورد کوچکترین علائم غیر عادی من  اعم از سر گیجه ، دل درد، تغییر در اشتها و... شدیدا حساس است و بسیار نگران می شود.من علاقه ای به انخام آزمایش حاملگی در هر ماه ندارم .آیا بدون انجام آزمایش هم می شود پی به حاملگی برد؟آزمایشهای حاملگی خانکی (babycheck) چقدر موثر هستند؟لطفا مرا راهنمائی نمائید.
    با تشکر

سلام،
    میزان محافظت روش جلوگیری از بارداری با استفاده از قرص بیش از 99% می باشد، و این حدود یک درصد هم به خاطر عدم رعایت صحیح مصرف می باشد. پس اصلا جای نگرانی وجود ندارد و در این شرایط احتمال بارداری در شما تقریبا صفر خواهد بود. کیتهای تشخیص خانگی به اندازه آزمایش خون مطمئن نیستند و موارد مثبت و منفی کاذب در هنگام استفاده از آنها وجود دارد و در ضمن در فاصله بیشتری نسبت به آزمایش خون مثبت می شوند.

3. سلام
    من 3 سوال داشتم:
    1)من حدود 2 ماهه پیش نزدیکی داشتم که مشکوک به وارد شدن منی در رحم شدم اما از روش اورژانسی استفاده کردم و بعد پرییود شدم از اون موقع پرییودم میزان خونریزی اش کمتر شده اما سر وقت پرییو میشم  اما امروز روی شکمم چیزی مثل وقتی عصبی میشیم (مثل نبض میزنه) 1 آیا این نبض جنینه؟  2 آیا ممکنه بی بی چک خارجی بعد از این مدت طولانی 2 ماه (از هفته گذشته هر روز از بی بی چک در اولین ادرار استفاده میکنم و منفی است) اشتباه کنه؟ 3 آیا میشود کسی هیچوقت از ادرار متوجه حاملگی نشود منظورم اینه که همه خانم ها بعد از گذشتن یک مدت از بارداری حتما میزان موادی که در ادرار بیانگر بارداری است زیاد میشود ویا فقط بعضی از خانم ها میتوانند بی بی چک را روش مطمئن بدانند؟

4. 1 - اون نبضی که احساس میکنید نبض جنین نیست بر حسب استرس که دارید ناشی شده در عرض یه ماه که جنین نبض دار نمیشه بعدشم مصرف قرص ضد بارداری مانع ار لز بارداریتون شده شک نکنید
    2 - به مثبت بودن تست بی بی چک بیشتر میشه اعتماد کرد تا منفی بودنش چون کسانی بودن که با توجه به منفی بودن بی بی چک باردار شدن
    3 - سوال سومتونم دقیق نفهمیدم منظورتون چیه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. من فقط به نظر دوستمون اضافه کنم که

شما باردار نیستید و فقط مضطربید .
    از طرفی درسته گاهی در حین بارداری هم خونریزیهایی دیده میشه اما مثل پریود ریتمیک و منظم و نسبتا طولانی نیست

و در آخر ممکنه بعد از 21 روز از رابطه هم بی بی چک نتونه بارداری رو درست ردیابی کنه اما دیگه بعد از 2 ماه اگر بازم منفی هست یعنی ابدا باردار نیستید .

کلا شما باردار نیستی ولی اگر حرف من قانعت نمی کنه ، برو آزمایش خون بتا بده و خیال خودت رو راحت کن و شبا راحت بخواب .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید