شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ورزش و دوش گرفتن

1. سلام
    من ورزش میکنم و به دنبال ورزش کردن عرق زیادی میکنم ولی همیشه بعد از تمام شدن ورزش من حدود 10دقیقه و فوقش نیم ساعت استراحت میکنم بعد دوش میگیرم خانمی که در یکی از باشگاهها مربی هستند گفتند که با ورزش کردن بلافاصله باید حمام کرد  چون با عرق کردن میکروب بدن خارج شده پس نباید عرق خشک شود  چون با خشک شدن عرق هیچ فایده ای به بدنت نمیرسد و تمام زحماتت به باد میره و ضرر هم کرده ای چون میکروبها دوباره و با عملکردی بد وارد بدنت میشن Surprised
    من به صحت این حرف شک دارم Razz  چون اصلا برام امکان ندارد که زود دوش بگیرم چون  خیلی خسته میشم
    اگه این حرف صحت داشته باشد  عوارض ان چیست و حد اکثر فاصله بین ورزش و دوش گرفتن چقدر است مرسی Shocked

2. دوست عزیز در اینکه مربی شما اغراق کرده شکی ندارم چون معمولا" عرق بدن پر از نمکهای آلیه و توی عرق آدم سالم که میکروب پیدا نمیشه. ولی محیط مرطوب جارو برای رشد و تکثیر انواع قارچها باکتری ها وانگل ها باز میکنه، پوست رو حساس میکنه و... در ضمن دوش گرفتن بعد از ورزش به پیشگیری از گرفتگی عضلانی ریلکسیشن و دفع مواد زاید تولید شده در عضلات کمک می کنه.

3. مرسی
    برام سوال این بود که من ورزش میکنم و اگه نیم ساعت بعد از ورزش  حمام کنم ایا فرقی دارد یا نه به گفته اون مربی اگه دیر حمام کنم حتی لاغر هم نمیشم با.م میگم .یاد به حرفش اعتماد ندارم محض اطلاعات بیشتر میخواستم بدونم

4. وجود عرق روي پوست شادابي اون رو كم مي كنه و بوي بدش از نظر رواني آدم رو كسل مي كنه و مي تونه فعاليت ما رو كم كنه. شايد منظور مربي شما اين بوده ولي يه نكته ي ديگه هم هست. بسياري از چربي ها از طريق پوست به راحتي جذب بدن مي شن. بعد از ورزش پوست مقداري چربي دفع مي كنه كه مي تونيد با لمس پوستتون اونو احساس كنيد. اگر پوست مجددا" اين مواد رو جذب كنه مسلما" از كيفيت برنامه ي لاغري شما كم ميكنه. پس بهتره زود تر دوش بگيرين.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید