شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترس از تاریکی

1. با سلام

می خواستم بدونم برای رهایی از ترس از تاریکی چه باید کرد. من 25 سال دارم. از بچگی از تاریکی می ترسیدم. تا این حد که شب ها حتی از پنجره هم نمی تونم بیرون رو نگاه کنم. این ترس سال به سال بیشتر میشه و بیشتر آزارم میده . ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

2. سلام دوست گلم منم این مشکل رو داشتم ولی کنترلش کردم، شاید بتونم کمکت کنم یه سؤال ازت دارم وقتی یه محیط تاریک میبینی چه حسی بهت دست میده؟ به چی فکر میکنی؟ آیا احساس میکنی پشتت خالیه و هیچ حمایت کننده ای نداری؟ یا اینکه یه عالمه دشمن دورو برت هست و می خوان بهت آسیب برسونن؟

3. سلام دوستان
    من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.من 23 سالمه و خیلی آزار دهنده و خجالت آوره که تو این سن  از تنهایی در تاریکی میترسم.من بیشتر از خیال بافی های خودم میترسم.از چیزهایی مثل جن و روح و امثال اینها که از بچگی ازشون وحشت داشتم.
    نمیدونم چطور میشه از دستش خلاص بشم.
    لطفا اگر راهی یافتید به من هم بگویید. Confused

4. سلام
    خيلي جالبه من چند وقته كه مشكلمو با اين موجودات دوست داشتني حل كردم راستش من متوجه شدم با ترس از اين موجودات اونا رو به ترسوندن خودم دعوت مي كنم. اولين راه اين بود كه گفتم اصلا" همه جا پر از جن و روح و ... است. چه تو تاريكي و چه تو روشنايي. بعد به خودم گفتم اگه يكي از اونا رو ببينم يا 10 تاشونو چه اتفاقي مي افته؟؟؟
    اصلا" اونا چه خطري ميتونن براي من داشته باشن؟ مگه اين همه سال كه زندگي كردم چند بار ديدمشون؟ دوستام چي(غير از خالي بندا)؟ اصلا" اونا چرا بايد بد باشن؟ مگه بيكارن كه بيان سروقت ما؟ اونا هم تو دنياي خودشون واسه خودشون كلي گرفتاري دارنو مثل خودمون عيالوارن و ... راستش الان بيشتر بهشون مي خندم تا اينكه ازشون بترسم.

5. سلام
    من نه از روح میترسم و نه از جن. من اصلاً نمیدونم که از چی می ترسم. یکی از مشکلات من پیدا کردن اون موجودی هست که ازش می ترسم.  Embarassed

6. MASI639 نوشته است: با سلام

می خواستم بدونم برای رهایی از ترس از تاریکی چه باید کرد. من 25 سال دارم. از بچگی از تاریکی می ترسیدم. تا این حد که شب ها حتی از پنجره هم نمی تونم بیرون رو نگاه کنم. این ترس سال به سال بیشتر میشه و بیشتر آزارم میده . ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

سلام،
    یک روش خوبی برای فائق آمدن بر این مشکل «مواجهه» است. یعنی شما در این سن به حکم عقل می دانید که واقعا چیزی در تاریکی وجود ندارد که ترسناک باشد، پس با کمک اطرافیان خود را در موقعیت ترسناک قرار دهید و وقتی مشاهده کردید موردی برای ترس وجود ندارد، به تدریج مشکل شما حل خواهد شد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید